Tomasz Brzyski 17
46' Michał Żyro 33
Ivica Vrdoljak 21
Tomasz Jodłowiec 3
79' Jakub Kosecki 20
46' Miroslav Radović 32
Marek Saganowski 9
Konrad Jałocha 91
Dossa Junior 2
46' Ondrej Duda 8
46' Michał Kucharczyk 18
Bartosz Bereszyński 19
79' Helio Pinto 23

Lekko, łatwo i przyjemnie

Legia Warszawa nie miała większych problemów z ograniem w Białymstoku Jagiellonii w ramach meczu 5. kolejki ekstraklasy. Podopieczni Henninga Berga pokonali przeciwników 3-0 po golach Michała Żyry, Miroslava Radovicia oraz Michała Kucharczyka. Legioniści zaprezentowali się bardzo dobrze i pokazali, że na ich formę nie mają wpływu żadne czynniki pozaboiskowe.

W 3. minucie spotkania pierwszy celny strzał oddała Jagiellonia Białystok. Mateusz Piątkowski dostał podanie przed polem karnym mistrzów Polski, lecz z jego próbą nie miał żadnych problemów Dusan Kuciak. Potem przebudziła się już Legia. Za siedem minut stuprocentową szansę zmarnował Michał Żyro. Pomocnik przyjezdnych nie potrafił z dwóch metrów trafić głową do pustej bramki po podaniu od Jakuba Koseckiego. Ten sam piłkarz zrehabilitował się za to niepowodzenie w 14. minucie. Wówczas Tomasz Jodłowiec wspaniałym podaniem uruchomił Jakuba Koseckiego, ten wpadając w szesnastkę rywala dograł do biegnącego Michała Żyry, a tym razem legionista z bliska pokonał już Jakuba Słowika. Po zdobytym golu Legii grało się już dużo łatwiej, czego efektem była kolejnej okazja. Po jednym z rzutów rożnych egzekwowanych przez Tomasza Brzyskiego niemal oko w oko z golkiperem gospodarzy znalazł się Marek Saganowski, ale doświadczony snajper trafił wprost w przeciwnika. W 25. minucie gracze Henninga Berga po raz drugi udowodnili swoją wyższość. Tomasz Brzyski zwiódł jednego z rywali na lewej stronie, dokładnie zacentrował w pole karne, a tam fantastyczną główką prowadzenie podwyższył Miroslav Radović.
Dwa kwadranse po rozpoczęciu gry swoje ponadprzeciętne umiejętności zaprezentował Dusan Kuciak. Słowacki bramkarz w świetnym stylu wybronił sytuację sam na sam z Mateuszem Piątkowskim. Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Legioniści w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku, nie pozwalając swoim przeciwnikom na żadną swobodę.

Kilka minut po zmianie stron groźnie zaatakowała Jagiellonia. Wówczas jeden z zawodników gospodarzy ładnie przymierzył zza linii szesnastego metra, ale Dusan Kuciak nie musiał nawet interweniować. Z biegiem czasu tempo meczu wyraźnie siadło. Usatysfakcjonowana rezultatem Legia nie kwapiła się do zmasowanych ataków, a bezradna Jagiellonia nie potrafiła w żaden sposób przedostać się pod pole karne Dusana Kuciaka. W 66. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Tomasz Jodłowiec, lecz futbolówka leciała wprost w dobrze ustawionego Jakuba Słowika. Ostatnie kilkanaście minut należało do Jagiellonii. W 72. minucie błąd przy wyjściu do dośrodkowania popełnił bramkarz Legii, jednak mistrzom Polski udało się wyjść z dużych opresji bez szwanku. Chwilę potem Patryk Tuszyński strzelał ramieniem po wrzutce Macieja Gajosa i tym razem legionistów uratował słupek. W 83. minucie Michał Kucharczyk znakomicie wybiegł do podania z głębi pola, lecz przegrał pojedynek z wychodzącym Jakubem Słowikiem. Za moment pomocnik zrehabilitował się i wykorzystując podanie od Łukasza Brozia głową pokonał bramkarza Jagiellonii.

Autor: Wiśnia

Witamy ze stadionu w Białymstoku. Do meczu została jeszcze godzina, ale póki co, trybuny świecą pustkami.
Na płycie boiska w Białymstoku stoi właśnie Bogusław Leśnodorski
Znamy już wyjściowe składy. Legia w najsilniejszym zestawieniu
Na stadionie Jagiellonii zamontowano już krzesełka, gotowy jest też dach i wszystko wskazuje na to, że obiekt wkrótce zostanie wreszcie ukończony
Kibice Jagiellonii próbują ubliżyć Legii skandując Celtic Glasgow...
A tymczasem ważne wieści z Lozanny - CAS w poniedziałek podejmie decyzję w sprawie ewentualnego zawieszenia wykonania kary nałożonej na Legię
Kibice Jagi nadal leczą kompleksy poprzez bluzgi na Legię
Mecz oglądać będzie także m.in. Adam Nawałka
Piłkarze wychodzą na murawę. Legia na biało-czarno

1' - Rozpoczęła Legia
1' - Akcja lewą stroną i Kosecki traci piłkę
2' - Brzyski fauluje Frankowskiego z prawej strony, ale daleko od bramki
3' - W ataku Jaga, daleki wykop sprzed bramki Legii i znowu Jaga...
3' - Saganowski fauluje w środku boiska
4' - Pierwszy celny strzał Jagiellonii, ale Kuciak był na posterunku
4' - Vrdoljak czysto przerywa akcję i kontra Legii
4' - Saganowski przewracał się w polu karnym, jednak sędzia nakazuje grać dalej
5' - Bardzo niecelny strzał Radovicia z bliskiej odległości z lewej strony
6' - Vrdoljak przewracany w środku boiska, ale faulu nie ma
6' - Pierwszy rzut rożny dla Jagiellonii
6' - Dośrodkowanie Gajosa przerywa Jodłowiec
7' - A na trybunach komplet, ok. 7500 kibiców
8' - Dziś jubileuszowe mecze grają Asiz (200) i Kosecki (50)
10' - Rzut rożny dla Legii. Do piłki podchodzi Brzyski
11' - Dobra okazja dla Legii - mogło być 1-0, ale legioniści nie zrozumieli się przed bramką
12' - W odpowiedzi najpierw dośrodkowanie z ostrego kąta łapie Kuciak, a potem jeden z piłkarzy Jagi oddał niecelny strzał z dystansu
13' - Saganowski zagrał prostopadle do Koseckiego, ale ten nie przejął piłki
14' - GOL! Michał Żyro! (Legia)
15' - GOOOLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!! Kosecki uruchomiony dalekim podaniem od Jodłowca, dobiegł niemal do linii końcowej i odegrał do Żyry, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki
16' - Rzut rożny dla Legii
16' - i kolejny korner
16' -
17' - Krótkie i złe rozegranie Brzyskiego z Koseckim
18' - Vrdoljak ładnie odbiera piłkę w środkowej strefie boiska
19' - I kolejny rzut rożny dla gości
20' - I jeszcze jeden :)
21' -
21' - Sagan w duuużym zamieszaniu próbował wjechać z piłką do bramki
22' -
23' - Długie podanie do Koseckiego, który tym razem nie zdążył do piłki
25' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
26' - Dobra wrzutka Brzyskiego, a akcję wykończył Miroslav Radović. 2-0 dla Legii!!!
27' - Tuszyński walczy z Rzeźniczakiem przy linii końcowej - udanie, bo sędzia odgwizdał rzut rożny
28' - Szybko legioniści przejęli piłkę i próbowali skonstruować akcję prawą stroną, ale Żyro został powstrzymany nieprzepisowo
28' - 6. rzut rożny dla Legii
28' - Kosecki pięknie uderzył zza pola karnego, a bramkarz z trudem odbił piłkę
29' - Piątkowski na spalonym
30' - Piątkowski przegrywa pojedynek sam na sam z Kuciakiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
30' - Trudno powiedzieć czy to piłkarz Jagi uderzył źle, czy Kuciak dobrze interweniował, ale nadal mamy 2-0 :)
31' - Broź faulowany na własnej połowie
31' - Żółta kartka: Maciej Gajos (Jagiellonia)
32' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
32' - Astiz ofiarnie, by nie było kolejnej akcji sam na sam, a w tym czasie Żyro zwija się z bólu w polu karnym Jagi
33' - Legioniści domagali się rzutu karnego - bezskutecznie
33' -
34' - Skuteczny wślizg Rzeźniczaka tylko na chwilę stopuje gospodarzy
34' -
34' - Duże zamieszanie w polu karnym Legii, ostatecznie tylko niecelny strzał z dystansu Grzyba
35' - Kosecki faulowany z lewej strony boiska
35' - Świetne zagranie Vrdoljaka do Żyry, jednak ten uderzył niecelnie
36' - Żyro na spalonym
38' - Saganowski nieczysto odbiera piłkę przeciwnikowi
39' - Niezła akcja Legii - przerzut od Brozia, zagranie w pole karne, ale gorzej z wykończeniem akcji
39' - Kosecki podawał przed bramkę, jednak nie było tam żadnego z jego kolegów
41' - Kosecki faulowany przy linii bocznej
42' - Vrdoljak bliski przejęcia piłki, jednak Jaga zdołała przeprowadzić kontrę. Na szczęście nieskuteczną
42' - Na spalonym Żyro
44' - Legioniści ofiarnie odebrali piłkę w środku, ale nie było nikogo z przodu, by wykończyć akcję
45' - Żółta kartka: Martin Baran (Jagiellonia)
45' - Radović brzydko faulowany na środku boiska i sędzia sięga po kartonik
46' - Sędzia dolicza 1 minutę
47' - Mocny i bardzo niecelny strzał Żyry
47' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy Legia prowadzi w Białymstoku 2-0. Zapraszamy na drugą połowę spotkania
Legioniści już na murawie. Będą dwie zmiany - wchodzą Duda i Kucharczyk
Boisko opuścili Żyro i Radović

46' - Zmiana Legia:

Michał Żyro -
Michał Kucharczyk
47' - Zmiana Legia:
Miroslav Radović -
Ondrej Duda
47' - Zmiana Jagiellonia:
Jonatan Straus -
Taras Romańczuk
50' - Kosecki znowu sponiewierany, jednak sędzia nie reaguje
50' - Rzut rożny dla Legii
51' - Rzeźniczak dośrodkowuje w pole karne, ale piłka trafia do bramkarza
52' - Astiz głową wybija piłkę z pola karnego
52' - Na spalonym Kucharczyk
53' - Zmiana Jagiellonia:
Filip Modelski -
Radosław Jasiński
53' - Groźna akcja Jagiellonii zakończona strzałem nad poprzeczką bramki Kuciaka
53' - Duda fauluje na środku boiska
54' -
54' - Żółta kartka: Marek Wasiluk (Jagiellonia)
54' - Kosecki brutalnie sfaulowany przez Wasiluka. Potrzebna będzie pomoc medyczna
55' - Wygląda na to, że wszystko w porządku i Kosa zaraz wróci do gry
56' - Tuszyński przewraca się ok. 25 m od bramki Kuciaka
57' - Legia stawia mur, a sędzia nie może skorzystać ze sprayu, bo ten... nie działa
57' - Gajos uderza niecelnie
59' - Kontra Jagi, ale jeden z zawodników fauluje Brozia
61' - Kosecki odbiera piłkę w obronie
61' - Jagiellonia stała przed szansą, ale zamiast strzału wyszło podanie do Kuciaka
62' -
62' - Zablokowany strzał Jagiellonii i mamy kolejny rzut rożny
63' - Żółta kartka: Przemysław Frankowski (Jagiellonia)
63' - Legioniści przejęli piłkę, Kucharczyk wychodził z kontrą lewą stroną, jednak był nieprzepisowo powstrzymywany przez Frankowskiego
63' - Zmiana Jagiellonia:
Przemysław Frankowski -
Nika Dżalamidze
64' - Na boisku leży Jasiński, który ucierpiał w starciu z Jodłowcem
65' - Broź w dziecinny sposób pozwala piłce wyjść na aut
66' - Duda mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał dojść do piłki
67' - Jodłowiec uderza celnie z dystansu, jednak bramkarz nie ma problemów ze złapaniem piłki
67' - Bardzo niecelny strzał Jagiellonii
68' - I jeszcze jeden rzut rożny. Tym razem dla gospodarzy
68' - Wasiluk uderza głową nad bramką Kuciaka
69' - Weźcie pod uwagę, że na stadionie są kobiety i dzieci - apeluje spiker do kibiców obrażających Legię
70' - Dżalamidze oddaje niecelny strzał po tym, jak Saganowski zbyt blisko wybił piłkę sprzed własnej bramki
71' - Żółta kartka: Jakub Kosecki (Legia)
71' - Kosecki fauluje, a sędzia sięga do kieszonki po kartonik
71' - Dośrodkowanie z rzutu wolnego i mamy rzut rożny
72' - Kuciak mija się z piłką, ta trafia do jednego z gospodarzy, a kolejną wrzutkę wyłapuje bramkarz Legii
73' - Dobra akcja Legii. Kucharczyk oddał strzał, ale gospodarze wybili piłkę za linię końcową
74' - Broź dobrze dośrodkowywał w pole karne z prawej strony, a wbiegający na wprost bramki Kosecki został uprzedzony przez obrońcę
75' - Duży chaos przed bramką Kuciaka, obrońcy się pogubili i nie mogli wybić piłki, ostatecznie sytuację opanował bramkarz Legii
76' - Duda wymienił kilka podań z Vrdoljakiem, by ostatecznie stracić piłkę
76' - Słupek po strzale Jagiellonii!!!!!!!
76' - Tuszyński stanął przed doskonałą okazją do zdobycia bramki, szczęśliwie piłka tylko otarła się o słupek
77' - Kosecki wychodził z akcją, ale uprzedził go bramkarz
77' - Astiz faulowany we własnym polu karnym, jednak miejscowi domagają się rzutu karnego
78' - 7435 osób dziś wieczorem na stadionie Jagiellonii
78' - Żółta kartka: Marek Wasiluk (Jagiellonia)
79' - Wasiluk brzydko fauluje wychodzącego z prawej strony Koseckiego i mamy czerwoną kartkę
79' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Marek Wasiluk (Jagiellonia)
80' - Zmiana Legia:
Jakub Kosecki -
Helio Pinto
80' - Kosecki podtrzymywany przez lekarzy schodzi z boiska. Wygląda, że to jakaś kontuzja
81' - Zaostrzyła nam się gra. Tym razem faulował Rzeźniczak
83' - Pinto zamiast dośrodkować, wycofuje piłkę i spowalnia akcję
83' - Kucharczyk znalazł się sam przed bramkarzem, jednak nie zdołał oddać strzału
84' - Broź fauluje, ale Jagiellonia nie zamienia rzutu wolnego na gola
85' - Duda walczył w polu karnym o piłkę, przewracał się, podnosił, ale ostatecznie dwóch obrońców poradziło sobie z legionistą
85' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
86' - GOOOL!!!!!!!!!!!!!!! 3-0 Vrdoljak zagrał prostopadle do Brozia, ten odegrał przed bramkę do Kucharczyka, który dokończył dzieła
86' - Żółta kartka: Ivica Vrdoljak (Legia)
88' - Pinto dośrodkował za plecy Saganowskiego i nie ma bramki nr 4
88' - Trybuny zaczynają w szybkim tempie pustoszeć :)))
89' - Żaden z legionistów nie zamykał niezłego dośrodkowania Brozia
89' - Rzut rożny dla Legii
90' - Zbyt mocne dośrodkowanie Brzyskiego i fatalny kiks Rzeźniczaka
90' -
91' - Sędzia dolicza 3 minuty
91' - Saganowski fauluje w polu karnym Jagiellonii
92' -
92' - Dżalamidze wychodzi z kontrą, ale trochę się pogubił w wykończeniu akcji i Kuciak zdołał złapać piłkę
92' - Żółta kartka: Inaki Astiz (Legia)
93' - Sędzia nie oszczędza dzisiaj piłkarzy i pokazał kolejną kartkę