Inaki Astiz 15
Tomasz Brzyski 17
Jakub Kosecki 20
Ivica Vrdoljak 21
64' Tomasz Jodłowiec 3
69' Michał Kucharczyk 18
Ondrej Duda 8
Miroslav Radović 32
Konrad Jałocha 91
Dossa Junior 2
62' Igor Lewczuk 4
64' Helio Pinto 23
69' Marek Saganowski 9

Różnica klas

Legia Warszawa wygrała w ramach 1/16 finału Pucharu Polski w Legnicy z Miedzią 4-0. Pierwszego gola dla mistrzów Polski zdobył w pierwszej połowie Ivica Vrdoljak. W drugiej odsłonie na listę strzelców wpisali się ponadto Miroslav Radović (dwukrotnie) i Jakub Kosecki. W kolejnej rundzie legioniści zmierzą się na własnym stadionie z Pogonią Szczecin, która wyeliminowała Dolcan Ząbki.

Spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski lepiej rozpoczęli legioniści, którzy niepodzielnie panowali w środkowej strefie boiska. Pomimo tego, pierwszą groźną akcję stworzyli sobie gospodarze. W 9. minucie gry Miedź Legnica wyprowadziła groźną kontrę, którą nieco niecelnym strzałem zakończył Wojciech Łobodziński. Na odpowiedź podopiecznych Henninga Berga nie trzeba było długo czekać. Już chwilę potem po dokładnym dograniu ze środowej strefy w dobrej sytuacji znalazł się Miroslav Radović, ale jego próbę instynktownie odbił Aleksander Ptak. Z biegiem czasu mistrzowie Polski rozkręcali się coraz bardziej, czego efektem były następne niebezpieczne akcje przez nich stwarzane. W 13. minucie Ondrej Duda dokładnie podał po ziemi do czekającego na futbolówkę Michała Kucharczyka, lecz jego lekki strzał spokojnie wyłapał golkiper Miedzi. Nieco ponad kwadrans po rozpoczęciu gry ponownie groźnie zaatakowali gracze Wojciecha Stawowego. Po błędzie Jakuba Rzeźniczaka mocno piłkę kopnął Wojciech Łobodziński i po raz pierwszy wykazać się musiał Dusan Kuciak, odbijając ją na raty do boku.

W 20. minucie stuprocentowej szansy dla Legii nie wykorzystał Ondrej Duda. Słowacki pomocnik dostał bardzo dobre podanie ze skrzydła od Michała Kucharczyka, jednak wbiegając w pole karne nieznacznie przestrzelił obok lewego słupka. Chwilę potem przyjezdni objęli już w pełni zasłużone prowadzenie. Tomasz Jodłowiec wywalczył na lewej stronie piłkę, dograł ją do niepokrytego Ivicy Vrdoljaka, a ten mierzonym uderzeniem pokonał bezradnego Aleksandra Ptaka. Potem przez dłuższy czas na placu gry nie działo się zbyt wiele. "Wojskowi" po objęciu prowadzenia przestali już tak zaciekle atakować ekipę rywali, chociaż cały czas kontrolowali wydarzenia boiskowe. Dopiero w 36. minucie szczęścia ponownie spróbował chorwacki pomocnik, który wyraźnie przestrzelił zza pola karnego. Tuż przed końcem pierwszej połowy bardzo groźną kontrę przeprowadzili legniczanie. Po jednym z przechwytów pierwszoligowcy szybko ruszyli na bramkę Dusana Kuciaka, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Legii znalazł się Mateusz Szczepeniak, jednak trafił zaledwie w słupek.

Chwilę po zmianie stron Legia po raz drugi zaskoczyła Aleksandra Ptaka. Miroslav Radović ograł w polu karnym rywala aż trzech piłkarzy i uderzeniem po poprzeczkę podwyższył prowadzenie ekipy mistrzów Polski. Siedem minut potem Miedź sama sobie utrudniła grę. Marcin Garuch nierozważnie sfaulował Łukasza Brozia za co otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, więc zmuszony był opuścić boisko. Zaraz potem trzecią bramkę dla Legii Warszawa strzelił Jakub Kosecki, czym na dobre rozstrzygnął już losy rywalizacji. Pomocnik mistrzów Polski wykończył podanie od Michała Kucharczyka i z najbliższej odległości zmusił do wyciągnięcia piłki z siatki Aleksandra Ptaka.

Po godzinie gry w szesnastce Miedzi futbolówkę świetnie opanował Ondrej Duda i w ostatnim momencie zdołali zablokować go oponenci. Kilkadziesiąt sekund później po dobrej centrze z rzutu rożnego dobrze główkował Tomasz Jodłowiec i tym razem gospodarzy uratował już tylko słupek. W 82. minucie świetnie indywidualną akcją popisał się Ondrej Duda. Słowak wbiegając w pole karne przedryblował kilku przeciwników, ale nie wygrał starcia sam na sam z Aleksandrem Ptakiem. W doliczonym czasie gry wynik starcia ustalił Miroslav Radović. Najlepszy strzelec Legii doskonale wyszedł do podania z głębi pola od Jakuba Koseckiego i pewnym strzałem wpakował piłkę do siatki.

Autor: Wiśnia

17:06 - Witamy z Legnicy!
17:07 - Piłkarze Legii już na rozgrzewce, a w sektorze gości na razie pusto. Miejscowi bardzo powoli zapełniają obiekt

17:28 - Na sektorze gości pojawili się pierwsi kibice Legii
Dolcan Ząbki przegrał z Pogonią Szczecin 2-3 po dogrywce (1-1 po 90 min). Jeżeli legioniści wyeliminują Miedź, to z portowcami zagrają w kolejnej rundzie na Łazienkowskiej
W sektorze gości na razie około 150 kibiców
Piłkarze już na murawie. Rozpoczną gospodarze

2' - Na wyjście fani gospodarzy podnieśli w górę niebieskie kartoniki
4' - Legioniści dziś na biało-czarno. Gospodarze w jednolitych niebieskich strojach
7' - Kosecki niedokładnie do Radovicia
9' - Jodłowiec przejmuje piłkę w środku pola, odgrywa na bok do Brozia, który zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne, ale nikogo tam nie było
10' - Pierwsza akcja gospodarzy. Garuch zagrał na prawą stronę do Łobidzińskiego, który uderzył po długim rogu, ale bardzo lekko i niecelnie
10' - W odpowiedzi Kucharczyk dośrodkował na 7 metr pola karnego rywali, ale Kosecki nie sięgnął piłki
11' - Piękne prostopadłę zagranie Kucharczyka w pole karne do Radovicia, ten uprzedził Lafrance i oddał strzał, który Ptak przeniósł nad poprzeczką
11' - Po rzucie rożnym małe zamieszanie w polu karnym
13' - Kucharczyk uderza z 18 metrów - piłka po rykoszecie wpada prosto w ręce Aleksandra Ptaka
14' - Niecelny strzał Wojciecha Łobodzińskiego
15' - Na środku boiska faulowany Radović
16' - Ładny przechwyt Rzeźniczaka
16' - Duda nie poradził sobie na środku boiska, atak Miedzi, ale cały czas przed polem karnym Legii.
17' - Teraz fatalnie Rzeźniczak podaje do Łobodzińskiego, który strzela zza pola karnego - Kuciak odbija piłkę przed siebie
18' - "Przyszliście chamy, dlatego że my tu gramy" - niesie się z sektora legionistów
19' - Faul na Dudzie
19' - Rzut rożny dla Legii
21' - Jodłowiec wycofuje do Kuciaka, który od razu posyła wysoką piłkę na środek boiska
22' - Kucharczyk atakuje lewą stroną, zrobił zwód spokojnie wyczekał aż koledzy wbiegną w pole karne i posłał świetne podanie na 16 metr do Dudy, który jednak fatalnie przestrzelił
23' - Legia znowu w ataku. Duda ładnie podaje w pole karne do Radovicia. Serb na zwód wziął dwóch rywali - uderzył i znowu Ptak przeniósł piłkę nad poprzeczką!
23' - GOL! Ivica Vrdoljak! (Legia)
24' - GOOLLL! Ivica Vrdoljak po krótko rozegranym rzucie rożnym strzela po długim rogu i prowadzimy 1-0!
25' - Kuciak główkuje za polem karnym! Skutecznie :)
26' - Kuciak biegnie by sięgnąć piłkę lecącą na rzut rożny.. zdążył wybić ją na aut
27' - Tomasz Brzyski wywalczył rzut rożny i sam go wykona
28' - Długie i wysokie dośrodkowanie, Rzeźniczak wstrzelił w pole karne... ale tam Radović został uprzedzony
29' - Brzyski fauluje Łobodzińskiego. Ok 30 metrów do bramki
29' - Dośrodkowanie w pole karne Legii, którego nikt nie sięgnął. Od bramki Kuciak
30' - Kosecki faulowany przy linii bocznej
31' - Żółta kartka: Adrian Cierpka (Miedź)
31' - Krótkie rozegranie rzutu wolnego i strata Dudy
33' - Ładny drybling Vrdoljaka.. podanie do Radovicia, ale ten na spalonym
35' - Trwa wymiana uprzejmości między kibicami obu drużyn
35' - Faul na Vrdoljaku. Brzyski będzie dośrodkowywał w pole karne
37' - Akcja Legii. Radović na wysokości pola karnego, podaje na prawą stronę do Koseckiego, ten niestety zepchnięty do linii końcowej - odgrywa do tyłu do Vrdoljaka, który strzela wysoko nad poprzeczką
39' - Broź faulowany przez Cierpkę
41' - Kosecki faulowany tuż przy linii bocznej pola karnego
41' - Przy linii bocznej rozgrzewkę rozpoczęli Saganowski i Żyro
42' - Po stałym fragmencie gry mamy rzut rożny
42' -
43' - Nieudana kontra Miedzi. Niebezpieczeństwo zażegnał Ondrej Duda
44' - Kosecki niemiłosiernie faulowany... Teraz pędzącego legionistę nieprzepisowo powstrzymał Garuch.
44' - Rzut wolny z narożnika pola karnego
45' - Niecelne uderzenie Brzyskiego
45' - Żółta kartka: Marcin Garuch (Miedź)
46' - Jęk zawodu na trybunach. Szczepaniak wyszedł sam na sam, przebiegł kilka metrów uderzył obok Kuciaka a piłka... otarła się o słupek i wyszła na aut!
47' - Sędzia dolicza 1 minutę
47' - Koniec pierwszej połowy

W sektorze gości ponad 200 kibiców Legii. Wiszą też flagi "Jesteśmy waszą stolicą", "Legia Warszawa" i "Warriors"
Piłkarze wrócili na murawę. Legia bez zmian
Gospodarze przygotowują oprawę z hasłem "Real Wild West"

46' - Zmiana Miedź:

Radosław Bartoszewicz -
Yannick Kakoko
47' - Lenkiewicz wpada w pole karne i z odchodzącej piłki strzela... obok słupka
49' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
49' - Jodłowiec w polu karnym rywali.... bez efektu, ale chwilę później piłkę przejął Radović i po serii zwodów wpakował piłkę od poprzeczki do bramki!
50' - "Dwójka do zera, trafiła Legia frajera" - niesie się z sektora Legii
52' - Rzut wolny dla Legii z 30 metrów
52' - Żółta kartka: Tomasz Brzyski (Legia)
53' - Strzał po ziemi broni Ptak
54' - Zmiana Miedź:
Damian Lenkiewicz -
Daniel Feruga
55' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Marcin Garuch (Miedź)
55' - Kosecki ponownie faulowany i przez Garucha i arbiter pokazuje mu drugą żółtą kartkę
56' - GOL! Jakub Kosecki! (Legia)
57' - GOOOOL!!! Piękne podanie Kucharczyka przez całe pole karne po ziemi prosto pod nogi wbiegającego Koseckiego, który huknął z kilku metrów do siatki!
60' - Kosecki w polu karnym przy linii końcowej, drybluje... kopie na 3 metr na wysokość bramki, ale obrońca przytomnie wybija
62' - Dośrodkowanie Brozia trafiło pod nogi Dudy, ale jego strzał był za słaby
62' - Zmiana Legia:
Łukasz Broź -
Igor Lewczuk
62' - Żółta kartka: Inaki Astiz (Legia)
63' -
63' - Miedź nie istnieje... Legia raz po raz atakuje.
64' - Pirotechnika i oprawa w młynie Miedzi.
64' - Jodłowiec główkuje z kilku metrów... słupek!
65' - Zmiana Legia:
Tomasz Jodłowiec -
Helio Pinto
68' - Faulowany Lafrance
68' - Kibice Legii: "Jak się wracało, z Olsztyna jak się wracało"
69' - "Gdzie macie flagę" odpowiadają gospodarze
69' - Rzut wolny dla Miedzi z ok 25 metrów
69' - Ładne uderzenie Ferugi, ale obok bramki
70' - Zmiana Legia:
Michał Kucharczyk -
Marek Saganowski
71' - Żółta kartka: Kevin Lafrance (Miedź)
71' - Faul na Dudzie
72' - Zmiana Miedź:
Mateusz Szczepaniak -
Patryk Szymański
73' - Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Legii - bez efektu. Od bramki Kuciak
74' - Saganowski ładnie przy linii końcowej w polu karnym minął rywala i podał, ale nikt nie sięgnął futbolówki
75' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Tomasz Brzyski (Legia)
75' - Legioniści też kończą mecz w dziesiątkę...
76' - Gospodarze walczą o honorową bramkę
79' - Radović w ataku prawą stroną.. .faulowany
80' - Żółta kartka: Szymon Zgarda (Miedź)
80' - Rzut wolny wykonuje Duda i Rado. Miękka wrzutka w pole karne tego drugiego do Vrdoljaka, ale legioniści wypchnięci z pola karnego
81' - Ostrzał bramki Kuciaka. Trzy próby. jedna zablokowana, druga odbita przez Kuciaka, a trzecia niecelna
83' - Akcja Dudy... minął rywali jak tyczki ale zatrzymał się na bramkarzu
84' - "Jak się jechało, do Ząbek jak się jechało" - pytają legioniści
86' - Rzut rożny dla Miedzi
89' - Dobra akcja Radovicia i Koseckiego, ale ten pierwszy po odegraniu od Kosy przekombinowal i stracił płkę
91' - Sędzia dolicza 3 minuty
92' - Oczekujemy już na końcowy gwizdek...
92' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
92' - A tymczasem Radović na spokoju umieszcza piłkę w bramce!
93' - Kilka minut temu sektor gości uzupełniła spora grupa legionistów - zobaczyli bramkę :)