Tomasz Brzyski 17
Michał Żyro 33
Ivica Vrdoljak 21
Tomasz Jodłowiec 3
95' Michał Kucharczyk 18
Ondrej Duda 8
91' Miroslav Radović 32
Konrad Jałocha 91
Igor Lewczuk 4
Inaki Astiz 15
Helio Pinto 23
95' Jakub Kosecki 20
Krystian Bielik 31
91' Marek Saganowski 9
Główny: Viktor Kassai (Węgry)
Asystent: György Ring, Vencel Tóth (Węgry)
Asystent: Tamás Bognar , Mihaly Fabian (Węgry)
Techniczny: Robert Kispal (Węgry)

Wciąż niepokonani. Legia liderem!

Legia Warszawa wygrała 1-0 z Trabzonsporem Kulubu w ramach meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Jedynego gola dla mistrzów Polski zdobył w 16. minucie Michał Kucharczyk, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Legioniści, szczególnie w ostatnich 20 minutach drugiej połowy, zaprezentowali się ze słabej strony, ale bronili mądrze i ostatecznie udało im się dowieźć korzystny rezultat do końcowego gwizdka arbitra.

Przez początkowe minuty spotkania żaden z zespołów nie potrafił narzucić swojego stylu gry. Pierwsze uderzenie na bramkę oddali gracze gospodarzy, jednak Fatih Atik był bardzo niedokładny. Dopiero kwadrans po rozpoczęciu gry przebudzili się legioniści. Piękną dwójkową akcję przeprowadzili Tomasz Jodłowiec i Miroslav Radović, ostatecznie ten pierwszy znalazł się blisko pola karnego, ale zabrakło mu szybkości. Chwilę potem na mocny strzał z dystansu zdecydował się Oscar Cardozo i bez najmniejszych problemów interweniował Dusan Kuciak. Za kilkadziesiąt sekund mistrzowie Polski wyszli już na prowadzenie. Michał Kucharczyk znakomicie wyszedł do podania z głębi pola i pomimo problemów z opanowaniem piłki pewnym uderzeniem zaskoczył Onura Kivraka.

Po otworzeniu wyniku przyjezdni oddali nieco inicjatywę przeciwnikom. Tureccy piłkarze męczyli Polaków dośrodkowaniami, po których nie raz bywało bardzo groźnie w szesnastce Legii. W 32. minucie Trabzonspor omal nie wykorzystał błędu defensywy swojego oponenta, lecz uderzenie z powietrza jednego z gospodarzy zostało zablokowane. Pięć minut przed przerwą goście mogli wyrównać. Majeed Waris główkował po wrzutce z prawego skrzydła, ale pomylił się zaledwie o kilkanaście centymetrów. Chwilę przed przerwą ten sam piłkarz przymierzył tuż zza pola karnego i tym razem fantastyczną obroną popisał się Dusan Kuciak.

Kilka minut po zmianie stron szczęścia spróbował Oscar Cardozo, który kopnął futbolówkę zbyt słabo, aby zaskoczyć golkipera z Warszawy. Rywalizację w drugiej części pojedynku znacznie rozpoczęli gospodarze. Turcy częściej od Polaków utrzymywali się piłce, dlatego mieli większą kontrolę nad wydarzeniami na boisku. W 60. minucie ładnie ze skrzydła do środka zbiegł Jose Bosingwa, strzelił lewą nogą, lecz na szczęście daleko od celu. Po godzinie gry zabójczą kontrę mogła wyprowadzić Legia. Ondrej Duda znakomitym prostopadłym dograniem uruchomił Michała Kucharczyka, ale wracający do obrony Bosingwa ryzykownym wejściem zdołał zażegnać niebezpieczeństwo.

Dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem arbitra fatalnie pomylił się Mehmed Ekici. Turek, będąc w polu karnym, nieatakowany uderzył z półwoleja i piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Chwilę potem fenomenalną obroną swój zespół uratował Kuciak. Bramkarz mistrzów Polski końcówkami palców wybił zmierzając do bramki futbolówkę po główce Mehmeda Ekiciego. Kwadrans przed końcem legioniści znów mieli furę szczęścia, kiedy Oscar Cardozo chybił w sytuacji sam na sam z golkiperem warszawskiej drużyny. Zaraz potem Turcy trafili w poprzeczkę po dobrze bitym rzucie rożnym. Napór gospodarzy trwał nadal, a legioniści robili wszystko co w ich mocy, aby dowieźć korzystny rezultat. W doliczonym czasie gry w szesnastce trochę miejsca znalazł Mustafa Yatabare, jednak strzelił wyraźnie obok bramki. Chwilę potem jego próbę bardzo ofiarnie zablokował Dossa Junior.

Autor: Wiśnia

17:48 - Witamy! Za Nieco ponad godzinę początek meczu Legii z Trabzonem.
17:56 - Piłkarze Legii wystąpią dziś w zielono-białych barwach. Gospodarze na bordowo-błękitno
18:47 - Drużyny kończą rozgrzewkę. Na trybunach bardzo dużo wolnych miejsc
18:56 - Piłkarze już w tunelu
Ruszyli. Legioniści dziś bez reklamy na koszulkach. Oba zespoły z czarnymi opaskami na ramieniach
Minuta ciszy
Rozpocznie Legia

3' - Prostopadła piłka do Kucharczyka, błąd obrońcy przejął ją Kucharczyk, który dograł w pole karne, ale nikt nie sięgnął futbolówki
4' - Piłka w rękach Kuciaka
5' - Broź z autu w kierunku Radovicia, ale Serb został zablokowany
6' - Radović wyprowadza kontrę. Podaje do Dudy, ten na bok do Żyry, ale za lekko...
6' - W odpowiedzi niecelny strzał oddał Ekici
7' - Legia w obronie. Brzyski od Kucharczyka, ten do Jodłowca i faulowany legionista
7' - Faulował Ekici
8' - Teraz przewinienie Michała Żyry
9' - Dobry przechwyt Ondreja Dudy, ale i tak Legia musiała wycofać piłkę
9' - Strata Dudy w okolicach środka boiska
10' - Nieudana próba prostopadłego podania w wykonaniu Żyry
10' - Radović wsparł kolegów w obronie i wywalczył rzut z autu
11' - Kucharczyk walczy w powietrzu z Bosingwą - od bramki Kivrak
12' - Dobrze przy linii przedarł się Broź. Dośrodkował, ale nikt nie wszedł nawet w pole karne...
13' - Dośrodkowanie w pole karne Legii - spokojnie piłkę łapie Kuciak
13' - Kolejna piłka na piąty metr pola karnego legionistów i znowu padła łupem Kuciaka
15' - Piękna kontra Legii... Jodłowiec wymienił podanie z Radoviciem, przebiegł 50 metrów, ale w ostatniej chwili dogonił go obrońca... szkoda!
15' - Rożny dla Legii
16' - Ze stałego fragmentu gry nic nie wyszło
16' - Mocny strzał Cardozo zza pola karnego, bez problemów broni Kuciak
17' - Żyro walczy pod polem karnym Trabzonsporu, wypchnięty, ale Legia nadal w ataku. Próba strzału Radovicia - po rykoszecie
17' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
17' - GOOOOOOOOOOLLLLLL!!!!! Pięknie Michał Kucharczyk wykorzystuje sytuację sam na sam!!
18' - Gospodarze mają mega pretensje do arbitrów - domagają się spalonego
18' - Spalonego jednak nie było. Kucharczyk był na linii z obrońcą:)
21' - Faul Żyry na Nizamie
22' - Cardozo dobrze zablokowany przez Rzeźniczaka
23' - Czysty odbiór Brozia
24' - Długa piłka w pole karne... Waris i Kuciak... w ostatniej chwili Kuciak zrezygnował z interwencji, bo pewnie sędzia mógłby odgwizdać faul
25' - Aj teraz Radović na pamięć z piętki źle... idealnie ustawiony był Kucharczyk
26' - Aut dla Trabzonsporu na wysokości pola karnego Legii. Strzał Medjaniego bardzo niecelny
27' - Żyro fauluje Papodoupulosa
27' - Żółta kartka: Michał Żyro (Legia)
27' - Już 4 faule na koncie ma Żyro
28' - Faul Brozia. Będzie dośrodkowanie w pole karne Legii
28' - Rzeźniczak wybija piłkę poza pole karne
29' - Na środku boiska faulowany Vrdoljak
29' - Indywidualna akcja Kucharczyka, ale nie zdołał dośrodkować piłki
30' - Klasyczny faul Dudy, który na środku starał się przerwać atak rywala
32' - Trabzonspor częściej atakuje... teraz uderzał Waris ale Kuciak broni
32' - I kolejny faul Żyry - tym razem w ataku
33' - Niedokładne wybicie gospodarzy. Brzyski od razu do Kucharczyka. Dośrodkowanie w pole karne, ale Radović nie sięgnął piłki
34' - Znowu będzie dośrodkowanie w pole karne Legii z ruztu wolnego... oj jakieś nieporozumienie Kuciaka z Broziem... na szczęście bez konsekwencji. Rożny dla Trabzonsporu
34' - Wypiąstkował Kuciak, uderzył od razu Bosingwa ale nad poprzeczką
35' - Brzyski nieprzepisowo powstrzymuje Bosingwę
36' - Żółta kartka: Tomasz Brzyski (Legia)
36' - Constant dośrodkowuje... Kuciak łapie
37' - Ależ szansa... Radović wpadł w pole karne, ale wykonał chyba ze 3 zwody i nie zdołał oddać strzału... A asystował przy tej akcji Michał Żyro
38' - Ekici strzela z 20 metrów - daleko obok bramki
39' - Radović walczy w narożniku boiska... nie zdołał wygarnąć piłki przed końcową linią
40' - Bosingwa uderza głową... tuż nad poprzeczką!!
40' - Ale i tak był spalony
41' - Legia nie potrafi przytrzymać piłki w środku boiska.
42' - Kucharczyk na przebój.. wyprzedził obrońcę i został przewrócony, ale sędzia nie przerwał gry
42' - Ładnie teraz Broź zastawił rywala i podał głową do Kuciaka
43' - Faul Żyry
43' - Trener Trabzonu wyrzucony z ławki rezerwowych
44' - Żółta kartka: Michał Kucharczyk (Legia)
44' - Kucharczyk przeszkodził w rozpoczęciu gry rywalom...
45' - Ogromne pretensje ma szkoleniowiec gospodarzy i powoli zmierza na trybuny
45' - Siódmy faul Żyry. Tym razem na wysokości pola karnego
46' - Groźnie pod bramką Kuciaka. Waris uderza, a po rykoszecie.. broni Kuciak!
46' - Żółta kartka: Kevin Constant (Trabzonspor)
47' - Sędzia dolicza 2 minutę
48' - Jodłowiec fauluje na 35 metrze. Krótko rozegrany rzut wolny przez Trabzonspor. Pole karne Legii... Jodłowiec blokuje i rożny
48' - Za mocne dośrodkowanie gospodarzy... od bramki Kuciak
49' - Koniec pierwszej połowy

Końcówka pierwszej połowy zrobiła się nerwowa, ale wynik do przerwy jest świetny!
Piłkarze wrócili na murawę

46' - Zmiana Trabzonspor:

Fatih Atik -
Sefa Yilmaz
46' - Pierwszy nieudany atak gospodarzy. Od bramki Kuciak
47' - Kucharczyk fauluje Bosingwę
48' - Cardozo z 22 metrów... bardzo lekko.
49' - Na spalonym Żyro
49' - Zagranie ręką Dossy Juniora...
49' - Żółta kartka: Dossa Junior (Legia)
50' - Rzut wolny z ok 30 metrów
50' - Mocny i bardzo niecelny strzał Contanta
52' - Akcja Legii prawą stroną. Żyro sam... zbiegł do środka i strzelił, ale piłka po rykoszecie padła łupem bramkarza
52' - Faul Dudy w ataku
54' - Atak Turków. Podanie po ziemi w pole karne Legii - łapie Kuciak
54' - Faul goni faul. Tym razem Jodłowiec
55' - Już 18 fauli legionistów, a tylko 6 Trabzonsporu
56' - Faul Yilmaza na Kucharczyku. Będzie dośrodkowanie w pole karne
56' - Dośrodkowanie.. faul Dossy Jniora na bramkarzu
57' - Na spalonym Yilmaz
58' - Radović.. przy nim od razu dwóch rywali i strata piłki
59' - Pressing w wykonaniu legionistów przyniósł efekt.
60' - Aj teraz legioniści dali przebiec wzdłuż pola karnego Bosingwie i oddał strzał - niecelny
62' - Fenomenalna sytuacja dla Legii. Znakomite podanie Dudy do Kucharczyka, któy wyszedł sam na sam... mógł strzelać, mógl podawać.. obrońca w ostatniej chwili wybił mu piłkę spod nóg
62' - Jakiś uraz bramkarza Trabzonsporu
65' - Zmiana Trabzonspor:
Onur Kivrak -
Fatih Ozturk
67' - Niecelny strzał Medjaniego
67' - Faul na Jodłowcu
68' - Dośrodkowanie Bosingwy wybija głową Junir
69' - Rzeźniczak blokuje strzał rywala
69' - Ekici... po koźle nad poprzeczką z 11 metrów!
70' - Przepiękna parada Kuciaka po główce Yilmaza! Piłka wybita nad poprzeczką na rzut rożny
72' - Dobra kontra. Jodłowiec do Radovica, ten do Jodły... dośrodkowanie w kierunku Kucharczyka ale za lekko
72' - Teraz Duda do Kucharczyka... spalony
73' - Yilmaz uderza... Brzyski wybija na rzut rożny
73' - Teraz fatalne uderzenie gospodarzy
74' - Piękny przechwyt Broxia...Piętką Duda do Radovicia i ten faulowany
74' - Żółta kartka: Avraam Papadopoulos (Trabzonspor)
75' - Faul Dossy Juniora w polu karnym Trabzonsporu
75' - Jak to nie wpadło... Cardozo zmarnował wyśmienitą okazję... piłka po długim rogu przeleciała obok słupka!
76' - Zmiana Trabzonspor:
Mehmed Ekici -
Mustafa Yatabare
77' - Yilmaz w polu karnym ... strzela z ostrego kąta broni Kuciak!
77' - Duda wypuszcza Radovicia, ale ten nie zdołał opanować piłki
77' - Aut dla Trabzonsopru w narożniku boiska
78' - Yilmaz dośrodkowuje i Jodłowiec wybija!
79' - Bierna postawa teraz obrońców... Dossa na stojąco ale w ostatniej chwili zablokował strzał z kilku metrów! Rożny dla gospodarzy
79' - Poprzeczka ratuje Legię!!!
80' - Kolejny rożny
80' - Żółta kartka: Ondrej Duda (Legia)
80' - Robi się nerwowo, ale czujemy że skończy się dobrze!
82' - Pozostało 10 minut. Coraz goręcej!
82' - Papadopoulos główkuje nad poprzeczką
83' - Dossa leży w polu karnym. Zyskamy trochę czasu (taktyka Lecha?)
84' - Bosingwa dośrodkowuje, ale za mocno.
85' - Brzyski blokuje Bosingwe
85' - Broź klatką piersiową podaje do Kuciaka. Słowak rzuca się ratując piłkę przed wypadnięciem na aut
86' - Dossa kończy mecz z urazem
87' - Kucharczyk daleko wybija piłkę. Cała Legia na własnej połowie
88' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Michał Żyro (Legia)
90' - Dalekie wybicie na uwolnienie i bronimy dalej!
90' - Piłka w rękach Kuciaka. Szybko wybita.. bez efektu
90' - Duda fauluje tuż przed polem karnym. Całe szczęście, że bez kartki...
91' - Zmiana Legia:
Miroslav Radović -
Marek Saganowski
91' - Sędzia doliczył 8 minut.
93' - Legia zupełnie nieporadnie przy wyprowadzeniu piłki
93' - Saganowski teraz spokojnie trzyma piłkę
94' - Kuciak pozwala piłce opuścić boisko. Zacznie z 5 metra
95' - Potężny strzał! Zablokowany! UF
95' - Żółta kartka: Sefa Yilmaz (Trabzonspor)
95' - Faulowany Dossa Junior leży na murawie
95' - Zmiana Legia:
Michał Kucharczyk -
Jakub Kosecki
97' - Cały czas kotłuje się pod polem karnym Legii, trudno te akcje opisywać (bo zakładamy że i tak nic nie wpadnie:) )
98' - Rzeźniczak wybija daleko głową, ale na krótko. Teraz Kuciak piąstkuje na rzut rożny
98' - Piłka w siatce Legii.. ale oczywiście gola nie ma. Faulowany Junior!