31 Robert Jeż 65'
89 Wojciech Łuczak
Dusan Kuciak 12
Łukasz Broź 28
68' Jakub Rzeźniczak 25
Inaki Astiz 15
Guilherme 6
Ivica Vrdoljak 21
Helio Pinto 23
Michał Żyro 33
Ondrej Duda 8
77' Jakub Kosecki 20
64' Miroslav Radović 32
Konrad Jałocha 91
Marek Saganowski 9
68' Igor Lewczuk 4
Mateusz Szwoch 14
77' Michał Kucharczyk 18
64' Orlando Sa 70

Nie ma mocnych

Legia Warszawa pewnie 4-0 pokonała na wyjeździe zespół Górnika Zabrze w ramach piątkowego spotkania 18. kolejki ekstraklasy. Pierwszą bramkę dla mistrzów Polski zdobył w 12. minucie Inaki Astiz. Potem do siatki rywali trafili Michał Żyro, Miroslav Radović oraz Orlando Sa. Gracze Henninga Berga kontrolowali ten pojedynek od samego początku i ich wysoka wygrana zapewniła im umocnienie się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

Już w 4. minucie gry groźnie było w polu karnym Górnika Zabrze. Michał Żyro prostopadłym podaniem uruchomił Miroslava Radovicia, który minimalnie przegrał pojedynek biegowy z Pavelsem Steinborsem. Niebawem najlepszy strzelec Legii powinien już otworzyć rezultat spotkania. Radović doskonale wyszedł do dogrania ze środka pola od Łukasza Brozia, ale przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem gospodarzy. W 12. minucie mistrzowie Polski wyszli już na prowadzenie. Z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Ondrej Duda, główka Ivicy Vrdoljaka trafiła jeszcze w słupek, jednak dobitka z najbliższej odległości Inakiego Astiza była już skuteczna. Pomimo straty bramki zabrzanie nie zamierzali szybko składać broni. Nieco kwadrans po rozpoczęciu pojedynku w pole karne stołecznego zespołu wpadł Mariusz Zachara, który został w ostatniej chwili zablokowany.
W 25. minucie mocno z rzutu wolnego uderzył Mariusz Magiera, lecz w porę niebezpieczeństwo zdołał zażegnać Jakub Rzeźniczak. Za kilkadziesiąt sekund indywidualną akcję nieco niedokładnym strzałem zakończył Rafał Kurzawa. Legioniści kontrolowali sytuację na boisku, czego efektem było zdobycie przez nich drugiego gola. W 33. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Michał Żyro. Pomocnik mistrzów Polski tak umiejętnie kopnął futbolówkę, że ta kompletnie zaskoczyła zdezorientowanego Steinborsa. Do końca pierwszej połowy obraz gry nie ulegał zmianie. Podopieczni Henninga Berga nadal byli stroną przeważającą, jednak waleczni górnicy nie zamierzali jeszcze przed przerwą dać sobie wbić trzeciego gola.

Po zmianie stron Legia nadal nie pozwalała gospodarzom na zbyt wiele. W 53. minucie rozruszać ofensywę swojego zespołu starał się Rafał Kurzawa, ale strzelając z dystansu dosyć znacznie się pomylił. Dziesięć minut potem mistrzowie Polski podwyższyli prowadzenie. Helio Pinto ładnie pobiegł lewym skrzydłem i podał do czekającego w polu karnym Miroslava Radovicia. Ten opanował piłkę, położył na murawie Mariusza Magierę i spokojnie pokonał Pavelsa Steinborsa. Był to zarazem pierwszy gol tego zawodnika po przebytej niedawno kontuzji. Potem rozochocona Legia nie ustawała konstruowaniu akcji ofensywnych. W 69. minucie tym razem szczęścia spróbował Ondrej Duda, lecz pewnie interweniował bramkarz rywali. Chwilę potem w świetnej sytuacji znalazł się Bartosz Iwan, który fatalnie przestrzelił z 12 metrów.
Kwadrans przed końcem rywalizacji rozmiary porażki zabrzan mógł zmniejszyć jeden z gospodarzy, jednak nieatakowany zamiast do siatki trafił w dobrze ustawionego Łukasza Brozia. Kiedy wydawało się, że na placu gry nie dojdzie już do żadnych ciekawych akcji, to w 81. minucie po raz kolejny Pavels Steinbors musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Wówczas Michał Żyro świetnie podał do biegnącego Orlando Sa, ten znakomicie opanował futbolówkę i w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi Górnika. Zaraz potem swojego drugiego gola mógł zdobyć Astiz, jednak jego główkę wyłapał Steinbors.

Autor: Wiśnia

19:48 - Witamy z Zabrza! Legioniści właśnie wybiegli na rozgrzewkę
19:49 - Skład Legii identyczny jak w meczu z Cracovią
19:51 - Tempo budowy nowego stadionu w Zabrzu iście imponujące...
Mecz poprzedzi minuta ciszy
Drużyny wychodzą na boisko. Legia na zielono-czarno. Górnik na biało
Rozpoczną gospodarze

3' - W ataku górnik. Gergel mija Guilherme i posyła piłkę w pole karne, ale za końcową linię i Dusan Kuciak spokojnie odprowadził ją wzrokiem
3' - Rzeźniczak wycofuje do Kuciaka, a ten daleko wykopuje piłkę
4' - Steinbors naciskany przez Radovicia wybija na aut
4' - Pinto na skrzydło do Koseckiego, ale ten był na spalonym
5' - Kontra Legii. Vrdoljak do Dudy, ten do Kosy, Kosa do środka do Żyry, który natychmiast prostopadle do Radovicia, ale bramkarz Górnika szybszy!
6' - Duda próbuje zagrania z piętki - nie do końca udanie
7' - Sadzawicki wyprzedził Koseckiego, ale świetnie wślizgiem powstrzymał go Guilherme
9' - Pierwszy rzut rożny dla Legii wywalczył Radović
10' - Dobry przerzut Żyry do Koseciego, ten próbował dryblingu i wywalczył rzut rożnby
11' - Dośrodkowanie Żyry... łapie Steinbors
12' - Radović wychodzi sam na sam.. wpada w pole karne spokojnie ustawia piłkę... i trafia prosto w bramkarza!!
13' - Jeszcze Żyro z szansą na dobitkę, ale nie opanował piłki
13' - GOL! Inaki Astiz! (Legia)
13' - GOOOOOOLLLLL!!! Dośrodkowanie Dudy, Vrdoljak przedłuża piłkę głową ta trafia w słupek... i Astiz dobija ją głową z kilku metrów do pustej bramki!
17' - Broź niedokładnie przerzuca w kierunku Koseckiego
17' - Groźnie pod bramkią Legii... Zablokowane uderzenie Zachary i jeden z obrońców bez zastanowienia wybija piłkę na aut
18' - Faul Koseckiego na środku boiska
22' - Faul Vrdoljaka na środku boiska
23' - Tym razem nieprzepisowo powstrzymywany Duda
25' - Faul Guilhermne. Ok 30 metrów do bramki Legii
26' - Kąśliwa piłka na wysokości kolan w pole karne... Rzeźniczak w ostatniej chwili zdejmuje ją rywalowi z nogi. Rożny dla Górnika
27' - Z 20 metrów uderzał Kurzawa... bardzo niecelnie
28' - Dwa faule na Koseckim
29' - Będzie dośrodkowanie Dudy ... może znowu gol?;)
29' - Tym razem piłka poleciała wysoko i zakręcała w stronę bramki... ale ostatecznie przeszła obok
29' - Zmiana Górnik Z.:

Dominik Sadzawicki -
Seweryn Gancarczyk
30' - Wymuszona roszada w drużynie gospodarzy
33' - Górnik w ataku, ale całkowicie niedokładnie... i już piłka po drugiej stronie boiska. Radović wymusił błąd Steinborsa
34' - GOL! Michał Żyro! (Legia)
34' - GOOOOOOOOOL!!!! GENIALNY STRZAŁ ŻYRY Z OK 30 metrów!!! Piłka wpada pod poprzeczką do siatki!!!
38' - Kosecki przebiega kilkanaście metrów i za lekko podaje do Radovicia
39' - Duda z wolnego krótko do Brozia, ten uderza z ponad 30 metrów - niecelnie
46' - Dobry odbiór Pinto, podanie do Koseckiego, który jednak nie przedarł się w pole karne
47' - Żyro w polu karnym... wycofuje w kierunku Radovicia.. kończy się na rzucie rożnym
47' - Sędzia dolicza 1 minutę
47' - Krótkie rozergranie.. szybka wymiana podań... aj, bez efektu
48' - Koniec pierwszej połowy

Obie drużyny bez zmian

47' - Na spalonym Radović
51' - Sprytne podanie Żyry do Brozia, ale ten nie zdołał opanować piłki w polu karnym
51' - Legioniści spokojnie kontrolują przebieg spotkania
53' - Strzał Kurzawy nielceny
56' - Fatalne uderzenie Łukasza Madeja
57' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
57' - GOOOOOOLLLL!!! Tym razem Radović wykorzystał sam na sam! Brawo!
58' - Przy bramce Rado ładną asystę z lewej strony zaliczył Helio Pinto
59' - Żółta kartka: Ondrej Duda (Legia)
61' - Rzut wolny dla Górnika. Dośrodkowanie w pole karne.. legioniści wybijają piłkę
62' - Kosecki wpada w pole karne... słabo uderzył...
64' - Zmiana Legia:
Miroslav Radović -
Orlando Sa
65' - Zmiana Górnik Z.:
Rafał Kurzawa -
Robert Jeż
66' - To może jeszcze ze 2 gole?
66' - Żyro właśnie wpakował piłkę do siatki, ale był na pozycji spalonej
68' - Zmiana Legia:
Jakub Rzeźniczak -
Igor Lewczuk
69' - Henning Berg testuje Lewczuka na środku obrony. To on zagra z Astizem w meczu z Trabzonsporem
69' - Wrzut z autu w pole karne... piłka w rękach Kuciaka
70' - Strzał Dudy broni Steinbors
71' - W natarciu Górnik Bartosz Iwan z 11 metrów wysoko nad poprzeczką!
73' - Duda, Duda, Duda sam w pole karne - trochę za długo i stracił piłkę
74' - Jeż strzela z 16 metrów.. Broź broni głową :)
74' - Rzut wolny dla Górnika z ok 28 metrów
75' - Mocny i niecelny strzał Magiery
77' - A w oddalonych o kilka km Gliwicach koszykarze pokonali GTK 59-58! :)
77' - Zmiana Legia:
Jakub Kosecki -
Michał Kucharczyk
78' - Żółta kartka: Costa Marques Guilherme (Legia)
79' - Faul na Orlando Sa
79' - Żółta kartka: Robert Jeż (Górnik Z.)
82' - GOL! Orlando Sa! (Legia)
82' - GOOOOOOLL!!! Legia nie ma dziś litości. Orlando Sa wyszedł sam na sam, przebiegł 20 metrów i nie dał szans Steinbrosowi!
83' - Świetna asysta Żyry z własnej połowy :)
84' - Znowu Legia w ataku... Kucharczyk wywalczył rzut rożny
85' - Dośrodkowanie wypiąstkował Steinbors... jeszcze drugie dośrodkowanie.. główkuje Astiz.. broni bramkarz!
87' - Kucharczyk dośrodkował do Żyry, ale ten przyjął piłkę ręką
88' - Rożny dla gospodarzy
88' - Kontra. Duda do Kucharczyka... aj, tylko z autu Legia
89' - Zmiana Górnik Z.:
Bartosz Iwan -
Konrad Nowak
91' - Sędzia dolicza 3 minuty
92' - Żółta kartka: Seweryn Gancarczyk (Górnik Z.)
92' - Rzut wolny dla Legii z boku pola karnego
93' - Za nisko dośrodkował Pinto
94' - Koniec meczu!

Z dużą przyjemnością patrzyło się na grę legionistów w Zabrzu. Podopieczni Henninga Berga byli lepsi w każdym elemencie i pewnie pokonali Górnika aż 4-0! Bramki zdobyli Inaki Astiz, Michał Żyro i Miroslav Radović i Orlando Sa.