Jakub Rzeźniczak 25
Michał Pazdan 2
Tomasz Brzyski 17
Dominik Furman 37
41' Tomasz Jodłowiec 3
Marek Saganowski 9
41' Michał Masłowski 16

Mecz w Tiranie przerwany! Walkower 3-0 dla Legii

Mecz 3. rundy eliminacji do Ligi Europy pomiędzy FK Kukesi a Legią Warszawa nie został dokończony. Przedstawiciele UEFA zdecydowali się na przerwanie spotkania po tym, jak przedmiotem rzuconym z trybun został trafiony w głowę Ondrej Duda. Rezultat pojedynku zostanie najprawdopodobniej zweryfikowany na 3-0 na korzyść legionistów. Do 53. minuty Legia prowadziła z Kukesi 2-1. Gole zdobyli Nikolić i Rzeźniczak.

Spotkanie dobrze rozpoczęli piłkarze gospodarzy, którzy już kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku arbitra zagrozili Dusanowi Kuciakowi. Słowackiego bramkarza uderzeniem z dystansu starał się zaskoczyć jeden z graczy FK Kukesi, lecz dosyć znacznie się pomylił. Potem sytuacja na boisku nieco się wyrównała, ale kwadrans po rozpoczęciu gry ponownie z dobrej strony pokazali się podopieczni Marcelo Troisiego. Wówczas zza pola karnego szczęścia spróbował Jean Carioca, lecz futbolówka przeleciała nieznacznie ponad celem. W 26. minucie za sprawą Rahmana Hallaciego kibice mogli być świadkami pierwszego gola, jednak zawodnik albańskiej drużyny wyraźnie chybił. Chwilę potem to legioniści dopięli swego i otworzyli rezultat spotkania. Nemanja Nikolić po ładnym podaniu znalazł się w sytuacji sam na sam z Dmitrijem Stajilą i pomimo nacisku obrońcy zdołał posłać piłkę w lewy dolny róg siatki. Reprezentant Węgier po zdobyciu bramki podbiegł do sektora zajmowanego przez fanów Kukesi, gdzie... został obrzucony butelkami i innymi óżnymi przedmiotami. Po utracie gola gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Dobrze ustawiona tego dnia defensywa z Warszawy nie pozwalała rywalom na skonstruowanie składnej akcji. Cztery minuty przed przerwą po raz drugi na listę strzelców mógł wpisać się Nikolić. Strzał snajpera Legii bez większego trudu zdołał jednak wyłapać Stajila.

Drugie 45 minut znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy. Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron FK Kukesi doprowadziło do wyrównania, kiedy po wrzutce z rzutu rożnego głową Dusana Kuciaka pokonał Felipe Moreira. Radość fanów na trybunach nie trwała jednak długo. Chwilę potem odpowiedzieli legioniści, kiedy Jakub Rzeźniczak precyzyjnym uderzeniem w dolny róg bramki nie dał szans Dmitrijowi Stajilii. Za moment przedmiotem z sektora zajmowanego przez kibiców FK Kukesi trafiony w głowę został Ondrej Duda. Po dłuższej naradzie zdecydowano się na przedwczesne zakończenie starcia.

Autor: Wiśnia

Witamy ze stadionu w Tiranie. Na termometrze 32 stopnie. Jest już skromna grupa kibiców gospodarzy, którzy rozpoczęli doping. Nie ma jeszcze kibiców Legii, ale spodziewana jest grupa ok. 250 osób.

Właśnie słuchamy hymnu naszych przeciwników "Forza Kukesi"
Dusan Kuciak, Arkadiusz Malarz i Krzysztof Dowhań wybiegli już na rozgrzewkę.

Piłkarze FK Kukesi wybiegli na rozgrzewkę. Są już i legioniści. Dzisiaj zagrają w białych strojach

Kibice Legii wchodzą już na trybunę. Będą siedzieć na tej samej trybunie, co gospodarze, oddzieleni tylko buforem i dwoma rzędami policjantów
Kibice gospodarzy mają flagę z napisem "Armia Północy"
Słońce pomału już zachodzi, więc będzie trochę chłodniej. A do rozpoczęcia meczu już tylko 22 minuty
Jesteśmy zawsze tam...! niesie się nad stadionem w Tiranie

Na sektorze gospodarzy oprawa z hasłem "THE END OF THE GAME WILL BE THE END OF YOUR LIFE, I AM NOT SLAV, I AM ALBANIAN"

60' -
2' - Gramy! Gospodarze zdążyli oddać już pierwszy, niecelny strzał
3' - Aut przy końcowej linii, zagranie przed bramkę i minimalnie niecelny strzał Kukesi!
3' - Od bramki Kuciak
4' - Na razie przy piłce gospodarze, spokojnie rozgrywają
7' - Przepraszamy za słabą jakość relacji, ale internet działa baaaaardzo wolno
8' - Poza jedną groźną sytuacją, kiedy piłka przeleciała tuż obok bramki Legii, niewiele się dzieje
9' - Pazdan skutecznie zakończył akcję przeciwników i w ataku Legia
10' - Dośrodkowanie Kucharczyka z prawej strony... Jednak piłka spadła na głowę obrońcy
10' - Pazdan faulowany
10' - Kukesi lewą stroną, dośrodkowanie... kompletnie nieudane i piłka wyleciała za linię końcową
11' - Legia gol, Legia gol - zachęcają kibice. My też czekamy na gola!
12' - Henning Berg musiał podbiec i podać piłkę, bo nie było chłopców od piłek
12' - Odbiór Dudy w środku, ale pomocnik Legii od razu traci piłkę
13' - Duda znów ładnie przejął piłkę... Odegranie do Kucharczyk, ale skrzydłowy Legii stracił futbolówkę
14' - Brzyski wywalczył piłkę, odegrał do Dudy, ale ten ponownie nie poradził sobie ze skutecznie grającymi w środkowej strefie rywalami
15' - Jean Carioca strzela tuż nad poprzeczką!
15' - Na razie bardziej aktywni w ofensywie gospodarze, którzy mają w składzie kilku Brazylijczyków
16' - jesteśmy zawsze taaam, gdzie nasza Legia gra....
16' - legioniści spokojnie rozgrywają piłkę, teraz Pazdan zagrywa daleko do Kucharczyka i kolejna strata
17' - Jean Carioca przyjął piłkę ręką i wznowi grę Legia
17' - Pazdan zapędził się do ofensywy, ale sporo strat ma dziś Duda
18' - Żółta kartka: Ondrej Duda (Legia)
18' - Żółta kartka CHYBA dla Nikolicia, za faul. Nie mamy jednak jeszcze potwierdzenia
19' - jeden z zawodników gospodarzy zmienia buty poza boiskiem
19' - To Felipe Moreira. Wraca już jednak na murawę
19' -
20' - Pazdan do spółki z Jodłowcem poradzili sobie z odbiorem piłki
20' - Dobiegają nas głosy, że to jednak Duda dostał kartkę, ale sprawdzimy jeszcze
21' - Żółta kartka: Erick Flores (FK Kukesi)
21' - Rzut wolny dla Legii, dosyć daleko od bramki, dośrodkowanie i... obrońcy wybili
21' - legioniści zdołali jeszcze wywalczyć rzut rożny
22' - dosyć płaskie dośrodkowanie i legioniści nie przejęli piłki
23' - Nieporozumienie w drużynie Legii, Duda zagrywał prostopadłą piłkę, ale nie było nikogo z przodu
23' -
24' - tym razem Guilherme zagrywał za plecy obrońcy, problem w tym, że także za wszystkich swoich kolegów
25' - Rzeźniczak zablokował dośrodkowanie Kukesi, ale jeszcze gospodarze przy piłce, Pazdan nie poradził sobie, strzela Rahman Hallaci - niecelnie
26' - Żółta kartka: Jefferson (FK Kukesi)
26' - Jodłowiec popędził za Birungueta i zdołał jakoś wybić piłkę na aut
27' - Erick Flores ograł dwóch legionistów - jednym z nich był Furman, jednak ostatecznie nic z akcji nie wyszło
28' - Ogromny jęk zawodu na trybunach, bowiem Flores dostał idealną piłkę na głowę od Carioki i spudłował na pustą brakę
28' - GOL! Nemanja Nikolić! (Legia)
29' - GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
29' - Cieszący się z gola legioniści zostali obrzuceni chyba butelkami
30' - Przerwa na uzupełnienie płynów
30' - Przepraszamy, ale w tym całym zamieszaniu nie widzieliśmy dobrze bramki...
32' - see you in Warsaw - krzyczą kibice Legii do fanów gospodarzy
32' - Moreira strzela niecelnie
34' - Żółta kartka: Felipe Moreira (FK Kukesi)
35' - Guilherme faulował w ataku
36' - W ten sposób Nikolić zdobył gola
36' - Dobre dośrodkowanie Hallaci, a jeden z zawodników posłał piłkę nad poprzeczką
37' -
38' - Piłka do Kucharczyka, ale ten jej nie sięgnął i od bramki gospodarze
39' - Daleki wykop... Nikolić doskonale zachował się przed bramką, odgrywając w trudnej sytuacji do kolegi, ale strzału nie było
39' - Teraz Niko strzelił, ale zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza
40' -
41' - Furman leżał na boisku, potrzebna była pomoc lekarzy, ale wszystko w porządku
41' - Zmiana Legia:

Tomasz Jodłowiec -
Michał Masłowski
42' - Przepraszamy, ale akurat nie widać tego rogu boiska - leżał Jodłowiec, który doznał jakiegoś urazu i musiał opuścić boisko
43' - Żółta kartka: Jean Carioca (FK Kukesi)
44' - Niezbyt mamy wymarzone warunki do pracy, ale postaramy się przekazywać wydarzenia boiskowe jak najlepiej
44' - Ni to dośrodkowanie, ni strzał - bramkarz gospodarzy piąstkuje piłkę
45' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego, z prawej strony
45' - Sędzia doliczył 3 minuty
46' - Ofiarnie wślizgiem Guilherme, ale i tak legioniści stracili piłkę
46' - szybko ją jednak odzyskali. i rozpoczynają akcję od obrońców
47' -
48' - Edon Hasani przebiegł pół boiska, po czym oddał strzał z prawej strony, z dosyć ostrego kąta i piłka minęła długi słupek
48' - Koniec pierwszej połowy

W przerwie niespokojnie na trybunach - posadzenie obydwu grup kibiców na jednej trybunie musiało się źle skończyć
Trwa rzucanie przedmiotami i wzajemne prowokacje, ale do starcia nie doszło
I już spokój :) chociaż miejscowi jeszcze napinają się zza pleców policji
W ramach ciekawostki - porządku na stadionie pilnują nie ochroniarze, ale policjanci w mundurach
Powoli wracamy do gry. Na murawie pojawiają się gracze gospodarzy
Są już również zawodnicy z Warszawy

47' - Rozpoczęli legioniści. Pierwsze wymiany podań w środkowej strefie boiska
47' -
48' - Guilherme na skrzydle, próba przejścia do przodu, podanie do Dudy, ale obrońcy Kukesi dobrze ustawieni
48' - Carioca... nieprzepisowo powstrzymany przez Guilherme. Rzut wolny dla Albańczyków
49' - Mici w pole karne, ale zespół Henninga Berga czujny w defensywie. Zagrożenie oddalone, ale jeszcze rywale nie ustają w ataku
50' - Mici do środka.. Strzał z dystansu, piłka odbija się jeszcze od legionisty i rzut rożny dla gospodarzy
50' - GOL! Felipe Moreira! (FK Kukesi)
51' - I stało się... Dośrodkowanie w pole karne z narożnika boiska i Moreira z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki
51' - Odpowiedź Legii... Duda do Kucharczyka i ten wywalczył rzut rożny
52' - GOL! Jakub Rzeźniczak! (Legia)
52' - Brzyski w narożniku... Centra w obręb szesnastki, wysoko zawieszona piłka i...
53' - GOOOOOL !!! Brzyski, Pazdan nie trafił czysto w piłkę i ta trafiła do Rzeźniczaka, który posłał futbolówkę w kierunku dalszego słupka i jest! Kukesi 1. Legia 2.
54' - Kibice Legii zachęcają piłkarzy do... jeszcze lepszej gry :D
54' - Duda leży na murawie... Michał Kucharczyk pokazuje przedmiot, którym miał być trafiony Słowak. Ondrej opuszcza plac gry na noszach
55' - Jak na razie zawodnicy schodzą do lini bocznej, a do tego pojawia się karetka pogotowia
55' - Wygląda na to, że Ondrej został trafiony kamieniem przez albańskich przedstawicieli na trybunach
56' - Ondrej z bandażem na głowie. Wygląda na to, że będzie w stanie kontynuować grę
58' - Kontynuowanie zwodów stanęło pod znakiem zapytania
60' - "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra..." niesie się po stadionie w Tiranie
62' - Piłkarze schodzą z boiska. Wygląda na to, że zawody nie zostaną dokończone
62' - Oprócz zawodników, zwijają się również przedstawiciele sztabu szkoleniowego. Czekamy jeszcze na oficjalny komunikat
63' - Zawodnicy gospodarzy poczekali na placu gry, ale również powędrowali do szatni
69' - Oficjele z UEFA twierdzą, iż czekają na informację od policji czy są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo
74' - Koniec meczu!

Koniec! Na swój sposób historyczne spotkanie... Legia na boisku prowadziła 2-1, ale skończy się na 3-0 dla stołecznej drużyny po tym jak Ondrej Duda oberwał kamieniem od miejscowych kibiców
Teraz pozostaje czekać na oficjane komunikaty z europejskiej centrali piłkarskiej
A co dalej przed Legią? W niedzielę mecz w Łęcznej z Górnikiem, a następnie rewanż z Kukesi przy Łazienkowskiej
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Zapraszamy na więcej na stronę główną Legionisci.com

Upalna Tirana

Dopiero po rewanżowym meczu z FC Botosani dowiedzieliśmy się, że niespodziewanie najbliższa wyprawa pucharowa czeka nas do Albanii. W pierwszym spotkaniu Mladost Podgorica pokonała na wyjeździe FK Kukesi 1-0 i rewanż wydawał się formalnością. Część osób planowała już wyprawę do Czarnogóry, a tymczasem Albańczycy szybko strzelili w rewanżu trzy gole i trzeba było weryfikować wyjazdowe plany.

Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa zorganizowało do Tirany samolot czarterowy, który kosztował 930 zł/os. Taką opcją zainteresowanych było 160 osób, więc w czwartkowy poranek maszyna wystartowała z Warszawy na południe Europy. Nie zabrakło także ekipy samochodowej, więc w sumie do stolicy Albanii dotarło 240 kibiców Legii. W dniu meczu w Tiranie temperatura przekraczała 36 stopni Celsjusza. W samym mieście nie było zbyt wiele do zwiedzania, więc część kibiców udała się nad morze.

Po godzinie 19 wyjazdowcy zaczęli zajmować miejsca w sektorze, który został przygotowany z boku trybuny głównej. Na tej samej trybunie zasiedli tego dnia fani gospodarzy. Jednych od drugich oddzielał jedynie bufor obstawiony przez policję. Obiekt w Tiranie czasy świetności ma już dawno za sobą, ale zainteresowanie wzbudził zegar, który bardzo przypominał ten ze starego stadionu Legii. Jeszcze przed meczem fani ze stolicy zaznaczyli swoją obecność głośnym okrzykiem "Jesteśmy zawsze tam", na co gospodarze odpowiedzieli przeciągłymi gwizdami. Na płocie zawisły trzy flagi: Legia reprezentacyjna, #uwolnićMaćka, CWKS oraz transparent "Bolek 3maj się".

Na wyjście piłkarzy gospodarze zaprezentowali skromną oprawę w postaci małej sektorówki i transparentu z napisem "The end of the game will be the end of your life, I am not Slav I am Albanian". W sektorze Legii od początku prowadzony był doping dla podopiecznych Henninga Berga.
Po golu na 1-0 Nemanja Nikolić przebiegł wzdłuż trybuny, pokazując eLkę w stronę kibiców z Warszawy. To rozzłościło Albańczyków, którzy zaczęli rzucać w niego butelkami z wodą. "Niko" nic sobie z tego nie robił i jedną z takich butelek wziął do ręki, napił się z niej, a następnie wyrzucił.
W przerwie nasiliły się słowne przepychanki z miejscowymi, którzy rzucali w stronę legionistów różnymi przedmiotami. Albańczycy próbowali także sforsować płot, ale służby porządkowe zapobiegły bezpośredniemu starciu obu ekip.

Po zmianie stron FK Kukesi szybko doprowadził do wyrównania, czym wprawił w dużą radość miejscowych. Ci odpalili jedną racę. Chwilę później ładnym strzałem na 2-1 dał prowadzenie Legii Jakub Rzeźniczak, więc w naszym sektorze ponownie zapanowała radość. Niestety cieszącego się po bramce Ondreja Dudę trafił kamień rzucony przez jednego z albańskich kibiców. Sędzia natychmiast przerwał spotkanie i przez kolejnych 20 minut nie wiedzieliśmy, czy będzie ono kontynuowane. Po tym czasie stało się jasne, że legioniści otrzymają walkowera. Spiker poprosił miejscowych o opuszczenie obiektu. Grupa kibiców ze stolicy czekała jeszcze przez kilkadziesiąt minut na autokary, które następnie wszystkich bezpiecznie przetransportowały na lotnisko.