20 Jakub Biskup
88 Wołodymyr Kowal
92 Elvis Bratanović 77'
Arkadiusz Malarz 1
80' Artur Jędrzejczyk 55
Igor Lewczuk 4
Michał Pazdan 2
Adam Hlousek 14
57' Guilherme 6
Tomasz Brzyski 17
80' Michał Masłowski 16
Stojan Vranjes 23
57' Aleksandar Prijović 99

Poziom bruku

Legia Warszawa skompromitowała się w wyjazdowym meczu 25. kolejki ekstraklasy, przegrywając 0-3 z Termaliką Nieciecza. "Wojskowi" przez 90 minut prezentowali się na boisku katastrofalnie i mogą być wdzięczni za taki niski wymiar kary. To pierwsza wyjazdowa porażka Stanisława Czerczesowa w ekstraklasie. Jego podopieczni zmarnowali szansę na powiększenie przewagi w tabeli.

W 2. minucie spotkania pierwsze uderzenie na bramkę gospodarzy oddali legioniści. Po rzucie rożnym mocno, lecz niecelnie piłkę kopnął Ariel Borysiuk. Chwilę potem jeszcze bliżej celu był Ondrej Duda. Słowak uderzył z półwoleja po wrzutce od Artura Jędrzejczyka i futbolówka nieznacznie minęła prawy słupek. Pierwszy kwadrans gry upłynął pod znakiem wyraźnej przewagi stołecznego zespołu. Zdecydowanie częściej utrzymywali się oni przy piłce i nie pozwalali rywalom na swobodne konstruowanie akcji na własnej połowie. W 23. minucie kolejne trafienie w ekstraklasie mógł zanotować Nemanja Nikolić. Najlepszy strzelec "Wojskowych" przymierzył z linii pola karnego, lecz ustrzelił zaledwie poprzeczkę. Dobitka Ondreja Dudy nie miała już szans powodzenia. W 35. minucie na prowadzenie wyszła Termalica. Do dalekiego podania z głębi pola ruszył Wojciech Kędziora, w tym samym momencie taką samą decyzję podjęli Arkadiusz Malarz i Michał Pazdan. Niestety, legioniści fatalnie nie porozumieli się między sobą, a napastnik gospodarzy spokojnie wpakował piłkę do siatki rywala. Stadion wpadł w euforię, a kibicom "Wojskowych" przypomniały się obrazki z poprzedniej rundy, gdy gracze Niecieczy wyszli na prowadzenie na Łazienkowskiej. Do końca pierwszej połowy Legia nie potrafiła już poważnie zagrozić Termalice, a ta stworzyła jeszcze jedną szansę, którą zaprzepaścił Patrik Misak.

Po zmianie stron przyjezdni ruszyli do odrabiania strat. Ich ataki nadal były niemrawe i nie kończyły się oddaniem choćby strzału. W 52. minucie Termalica zdobyła drugiego gola. Patrik Misak sfinalizował dośrodkowanie z prawej strony i z bliska pokonał Arkadiusza Malarza. Niebawem szczęścia z dystansu spróbował Ariel Borysiuk, ale Krzysztof Pilarz był bezbłędny. W 65. minucie golkiper gospodarzy musiał się już bardziej natrudzić, odbijając mocne uderzenie Michała Kucharczyka. Za kilka minut losy pojedynku powinien przesądzić Wojciech Kędziora. Strzelec pierwszego gola skorzystał z błędu Michała Pazdana i znalazł się oko w oko z Arkadiuszem Malarzem, który tym razem uratował skórę kolegom. W 79. minucie nieatakowany na bramkę gości pobiegł Elvis Bratanović. Snajper Termaliki w ostatnim momencie został zablokowany przez wracającego Michała Pazdana. Legioniści zagrozili dopiero tuż przed końcem regulaminowego czasu gry. Wówczas o centymetry pomylił się Adam Hlousek, który huknął zza pola karnego. W jednej z ostatnich akcji dzieła zniszczenia przeciwnika dopełnił Dawid Plizga.

Autor: Wiśnia

"Do tych pól malowanych zbożem rozmaitem, pozłacanych przenicą, posrebrzanych żytem, gdzie bursztynowy świerzop, gryka jak śnieg biała..." - witamy z Niecieczy! Legioniści do Małopolskich przyjechali w celu wiadomym - każdy inny rezultat niż 3 punkty będzie porażką. "Wojskowi" złapali wiatr w żagle i chyba nikt z nas nie wyobraża sobie, żeby statek o nazwie Legia Warszawa spowolnił dziś swój rejs po mistrzostwo. Zatem tradycyjnie - po 3 punkty, po to by uciec stawce, po to, by odzyskać co nasze: do boju, Legio, marsz!

"Wojskowi" trenują w najlepsze, a graczy Termaliki wciąż nie ma na boisku.
"Słoniki" na placu.
Maleńki stadion w Niecieczy zaczyna się wypełniać. To będzie dzisiaj najgorętsza wioska w Polsce:)
Sektor gości zaczynają wypełniać legioniści. Widać jednak, że przyjezdni nie są jedynymi osobami na stadionie, które wspierają dziś Legię :)
Spiker rozpływa się nad zasługami Legii dla polskiej piłki. Oby "Wojskowi" pokazali "Słonikom", że jej sukcesy nie były przypadkowe.
Piłkarze udają się do szatni, do meczu niecały kwadrans.
Najlepszy strzelec Termaliki, Wojciech Kędziora, zdobył 6 bramek. "Niko" ma ich o 17 więcej. Proponujemy powiększyć mu tę przewagę do okrągłej liczby 20 goli :)
Hymn Termaliki ;)
Ruszyli! Legio tylko 3 punkty!

1' - Pierwszy atak "Wojskowych".
2' - Za mocne podanie Borysiuka do Nikolicia, udało się jednak wywalczyć aut pod szesnastką Termaliki.
3' - Róg, wrzutka, wybicie, Borysiuk z dystansu zdecydowanie daleko od celu. Legia jednak przy piłce.
3' - Kolejne wznowienie z linii.
3' - Gospodarze zamknięci pod własnym polem karnym.
4' - Malarz wybija zdecydowanie za daleko, ma piłkę Termalika, ale nie może wyjść z własnej połowy
5' - Świetne przejęcie Lewczuka!
6' - I znów spokojna wymiana podań "Wojskowych", mozolnie budujemy atak pozycyjny, ciężko przedrzeć się przez 11 obrońców.
6' - Ależ groźnie! Jędrzejczyk pędzi pod pole karne otrzymawszy podanie od Guilherme, dośrodkowanie, Duda uderza tuż obok słupka!
7' - Ryzykowny drybling Pazdana, był ostatnim obrońcą, a nawinął dwóch piłkarzy Niecieczy.
8' - Duda, Guilherme i mamy korner.
8' - Dośrodkowanie Dudy, wybicie przed szesnastkę, uderzał z dystansu Pazdan, ale zakończmy na tym, że uderzał.
9' - Przejęcie Borysiuka blisko pola karnego, Pilarz daleko od bramki, ale Arielowi nie udało się trafić celnie.
10' - Szybkie podanie do Dudy, ale Słowak na spalonym.
10' - Borysiuk za mocno do Kucharczyka, piłka dla gospodarzy.
11' - Kibice "Wojskowych" skutecznie zagłuszają stadion. Oby piłkarze poradzili sobie równie skutecznie.
11' - Naciskany Lewczuk wybija piłkę... poza stadion.
12' - Atak Termaliki zmienia się w kontrę Legii, w ostatniej chwili wślizgiem zatrzymany wychodzący sam na sam Kucharczyk.
13' - Dośrodkowanie Hlouska, wybija szczupakiem obrońca. Po chwili jeszcze faul i piłkę mają "Słoniki".
14' - Duda mógł wypuścić Nikolicia sam na sam, ale podał minimalnie za mocno!
15' - Borysiuk nie patyczkował się z rywalem, obyło się na szczęście bez kartki.
15' - Wrzutka i wybicie Pazdana, jedziemy w drugą stronę.
16' - Legia niemal cały czas przy piłce. "Jędza" wrzuca ze skrzydła, obrońcy ratują się wybiciem na aut.
17' - Dobra wymiana podań między Gui i Jędrzejczykiem na skrzydle, ale w końcu poradziła sobie z nimi defensywa. Wybije Pilarz
18' - Starcie Dudy i Plevy w środku pola
19' - Hlousek takie przerzuty jak ten z lewego skrzydła śmiało może wykonywać w rugby. To niestety piłka nożna i znów wznowi grę Pilarz.
19' - Pressing Dudy i Nikolicia, gubią się gospodarze.
20' - Daleka wrzutka do wbiegającego Babiarza, ten co prawda wpadł w nasze pole karne, ale zapomniał zabrać piłki. Arcadio Morales wybije z piątego metra
21' - Przewinienie naszego zawodnika, Termalica ma szansę na dośrodkowanie w pole karne.
22' - No to nie pograli za dużo. Zamiast dośrodkowywać, postanowili oddać futbolówkę Legii.
22' - Strata Guilherme, zatrzymuje atak Jędrzejczyk.
23' - KAPITALNY strzał Nikolicia! Przepiękne uderzenie z dystansu zatrzymuje się na poprzeczce, próbował dobijać Duda, ale ostatecznie chwyta piłkę Pilarz!
24' - Przejmuje Duda, ale faulował zdaniem arbitra. Wolny dla gospodarzy na ich połowie
25' - Przewrócony Guilherme, okazja do wrzutki w szesnastkę.
26' - Dośrodkowanie zatrzymuje się na "Słonikach", mamy jednak piłkę.
27' - Sprytna wymiana podań, płaskie dogranie w pole karne, ale blokują gospodarze nasz strzał i legioniści muszą zadowolić się autem. Po chwili faul i wznowi Nieciecza
27' -
29' - Pierwsza akcja gości, Kędziora zablokowany i róg.
32' - Dośrodkowanie w pole karne, wybija Lewczuk, próba szybkiego zagrania do Nikolicia, ale połapali się obrońcy.
33' - Kolejny atak Legii, ale znów górą defensywa gospodarzy.
36' - GOL! Wojciech Kędziora! (Termalica)
40' -
44' - Przy golu dla Termaliki błąd popełnił Arek Malarz do spółki z Michałem Pazdanem
45' - Żółta kartka: Patrik Misak (Termalica)
46' - Koniec pierwszej połowy

51' - Od początku legioniści ruszyli do ataków
53' - GOL! Patrik Misak! (Termalica)
54' - "Legia grać, k.... mać" - śpiewają kibice...
56' - Kolejna świetna okazja dla gospodarzy, ale w polu karnym nikt nie sięgnął piłki
56' - Dośrodkowanie z prawej strony pilka mija wszystkich obrońców i zamykający akcję Misak pokonuje Malarza
57' - Zmiana Legia:

Costa Marques Guilherme -
Aleksandar Prijović
58' - Zmiana Termalica:
Bartłomiej Babiarz -
Michał Markowski
59' - Ruszyła Legia, ale gospodarze rozbijają ataki
60' - Rzut wolny, Kucharczyk dośrodkowanie i faul Prijo
62' - Termalica z autu na połowie Legii
64' - Nie może Legia zepchnąć gospodarzy do defensywy. Słabo to wygląda
65' - ależ okazja!, Duda podaje do Kucharczyka, ten ma przed sobą bramkarza, uderza po długim rogu, ale Pilarz odbija nogą
66' - Rzut rożny dla gości
67' - Duda... Jędrzejczyk uderza na pierwszy słupek i broni Pilarz
68' - Walka bark w bark i sędzia odgwizduje faul Nikolicia
70' - Koncertowo rozbijają ataki legionistów gospodarze
72' - Katastrofalny błąd Pazdana, który za krótko podaje od Malarza, ale Kędziora marnuje sam na sam
75' - Kędziora kładzie się, łapie Lewczuka a sędzia gwiżdże wolnego dla gospodarzy
75' - Z narożnika Duda
77' - Kontra Termalici i Borysiuk rozpaczliwym wślizgiem ratuje sytuacje
77' - Zmiana Termalica:
Wojciech Kędziora -
Elvis Bratanović
79' - Bratanović bieganie 50 metrów sam na sam i daje się zablokować Pazdanowi
80' - Zmiana Legia:
Artur Jędrzejczyk -
Michał Masłowski
81' - Zmiana Termalica:
Patrik Misak -
Tomasz Foszmańczyk
84' - Faulowany Duda, Jodłowiec szybko do Kucharczyka i tylko rzut rożny. Standardowa kontra Termaliki i Juhar nad poprzeczką
86' - Kolejny korner, Kucharczyk i kolejna kontra
88' - Strzał Kucharczyka na.... wiwat
90' - Bliski szczęścia Hlousek, ale piłka minęła słupek
91' - Doliczone 3 minuty
93' - Strzał Borysiuka po ziemii przy słupku, ale łapie Pilarz
93' - GOL! Dawid Plizga! (Termalica)
94' - Koniec meczu!

Co tu napisać.... wynik lepszy niż gra
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo i zapraszamy na więcej z meczu na stronę główną Legionisci.com

Pierwszy wyjazd do Niecieczy

Nieciecza to miejsce, które jeszcze jakiś czas temu mało kto potrafiłby wskazać na mapie. Tymczasem w środowy wieczór przyszło nam wspierać tam Legię w ramach meczu ligowego. Do wioski pod Tarnowem wybrało się ok. 500 fanów z Łazienkowskiej. Legioniści szczelnie wypełnili sektor gości, a także zajęli miejsca na trybunie z nim sąsiadującej.

Sektor gości na stadionie Termaliki może pomieścić 393 osoby, a pula wejściówek okazała się niewystarczająca. Legioniści zaczęli więc kupować bilety na sąsiadujący z "klatką" sektor C. Już tydzień przed meczem wyprzedane zostały wszystkie 4,6 tys. biletów na mecz klubu z miejscowości liczącej raptem 700 mieszkańców. W dniu meczu pod kasami ustawiła się spora grupa chętnych po bilety, ale dodatkowej sprzedaży już nie było. Dzień przed meczem Termalika wystąpiła o możliwość wpuszczenia 1000 osób na miejsca stojące za obiema bramkami (obecnie brak trybun), ale wniosek został złożony o kilkanaście godzin za późno.

Dojazd do Niecieczy możliwy jest tylko i wyłącznie transportem kołowym. Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w oddalonym o 20 kilometrów Tarnowie. Legioniści zaparkowali samochody na przygotowanym dla nich parkingu, za trybuną prostą. Sektor dla przyjezdnych znajduje się na jej skraju i od pozostałych części trybun oddzielony jest dwumetrowym pleksiglasem. Młyn Termaliki zlokalizowany jest na tej samej trybunie, tyle że po jej drugiej stronie. Spora odległość sprawia, że obie strony nie tylko się nie widzą, ale i nie słyszą. Doping gospodarzy mogliśmy słyszeć jedynie, gdy ten odbijał się od zadaszenia przeciwległej trybuny.

W naszym sektorze oprócz flag "Teddy Boys" i "Warriors", wywieszony został biało-czerwony transparent "Armio Wyklęta - Warszawa o Was pamięta". Zaraz po "Mistrzem Polski", które wykonywaliśmy podczas wygrywania z głośników hymnu miejscowego klubu, nasza grupa odśpiewała hymn narodowy, po czym skandowała "Cześć i chwała Bohaterom!".

Od początku spotkania doping stał na przeciętnym poziomie. "Jesteśmy zawsze tam" nie miało tej mocy, do jakiej zdążyliśmy przyzwyczaić już wszystkich. Wydawało się, że nasi gracze zrehabilitują się za słaby występ z Termaliką przy Łazienkowskiej, ale nasze nadzieje okazały się płonne.

Po zdobyciu drugiego gola, gracze Niecieczy podbiegli pod nasz sektor świętować i zaczęła się szydera z Plizgi. "Każdy to powie, miałeś kiełbasę na głowie" - skandował sektor gości, dodając po chwili kolejne niecenzuralne okrzyki. Z kolei pod adresem naszych graczy poleciało głośne "Legia grać, k... mać!".

Z naszego dopingu na wyróżnienie zasługuje głośne "Ceeee", które nieźle odbijało się od drugiej trybuny. Gniazdowy starał się zmobilizować wszystkich do większego wysiłku. Było kilka lepszych momentów, ale stać nas na więcej. Zdecydowanie więcej radości mieli miejscowi, którzy w młynie wywiesili dwie flagi, w trakcie meczu rzucili konfetti i machali kilkunastoma flagami na kiju.

W doliczonym czasie gry Termalika strzeliła trzecią bramkę. Zdobył ją nasz "ulubieniec" Plizga - prowokacyjnie podbiegł w pobliże naszego sektora i zaczął wskazywać na swoje nazwisko na koszulce. To z pewnością zapamiętamy, podobnie jak grajek z Rudy Śląskiej okrzyki o kiełbasie, które towarzyszyły mu jeszcze kilka minut. Piłkarze Legii po meczu udali się do szatni, ale kilka minut później przybyli pod nasz sektor, by przeprosić za swój występ. Kilkanaście minut po końcowym gwizdku mogliśmy opuścić trybuny i udać się do naszych pojazdów.

Najbliższy mecz już w sobotę o 20:30 przy Łazienkowskiej, na który wybiera się liczna grupa zabrzan.