52' Igor Lewczuk 4
Tomasz Brzyski 17
Michał Kopczyński 15
Michał Pazdan 2
68' Bartosz Bereszyński 19
Marek Saganowski 9
Michaił Aleksandrow 77
72' Nemanja Nikolić 11
Radosław Cierzniak 33
Artur Jędrzejczyk 55
Adam Hlousek 14
52' Guilherme 6
Ondrej Duda 8
68' Michał Kucharczyk 18
72' Aleksandar Prijović 99

Dalecy od ideału

Legia Warszawa wygrała 2-1 z Zawiszą Bydgoszcz w rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Polski. W środę dyspozycja graczy Stanisława Czerczesowa była daleka od ideału. Szczególnie słabo wyglądali przez pierwsze kilkanaście minut drugiej połowy spotkania. Gole dla Legii zdobyli Nemanja Nikolić i Guilherme, który odkupił swoje winy za błąd przy bramce dla rywali.

Do środowego meczu Legia przystąpiła w nieco zmienionym składzie. Stanisław Czerczesow posłał do boju kilku zawodników, nie dostających szans w meczach w ekstraklasie. Pierwsze minuty należały do przyjezdnych, którzy spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia. W bramce Zawiszy tego dnia zagrał debiutujący Dominik Kowalski, który niebawem uratował swój zespół przytomnie wychodząc poza pole karne. Kwadrans po pierwszym gwizdku arbitra był już jednak bezradny. Wówczas Bartosz Bereszyński w prosty sposób zabrał piłkę Kamilowi Drygasowi, podał do Nemanji Nikolicia, który wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem Zawiszy. Kolejną szansę legioniści mieli w 22. minucie, kiedy uderzenie Marka Saganowskiego zostało zablokowane. Potem na boisku nie działo się zbyt wiele. Senna atmosfera na trybunach dała się we znaki piłkarzom i nie widzieliśmy żadnych klarownych okazji. Dopiero kilkanaście minut przed przerwą znów z dobrej strony pokazał się strzelec pierwszego gola. Nikolić wybiegł do podania od Saganowskiego, lecz jego próba była bardzo słaba. Do końca pierwszej odsłony obydwie jedenastki skupiły się głównie na walce w środkowej strefie boiska.

Od początku drugiej połowy Zawisza prezentował się o wiele lepiej. Jego pierwsze strzały były co prawda nieco niedokładne. Najpierw niecelnie główkował jeden z obrońców, a za chwilę z rzutu wolnego pomylił się Mica. Po godzinie gry gospodarze doprowadzili jednak do wyrównania. Fatalny błąd popełnił Guilherme, który podał wprost do Karola Danielaka. Ten przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, minął bezradnego Arkadiusza Malarza i pewnie trafił do siatki. Legioniści nadal prezentowali się dramatycznie nie potrafili w żaden sposób zagrozić Zawiszy. W 64. minucie mogło być 2-1 dla podopiecznych Zbigniewa Smółki. Z dystansu w słupek huknął Danielak, a dobitka z najbliższej odległości Arkadiusza Gajewskiego była bardzo zła. Osiem minut potem z ostrego kąta główkował Kamil Drygas, lecz bramkarz warszawskiego klubu nie musiał nawet interweniować. Niebawem gracze Stanisława Czerczesowa ponownie wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym piłkę poza szesnastkę wybili defensorzy Zawiszy, tam dopadł do niej Guilherme, który huknął prawą nogą tuż przy słupku. Kowalski był kompletnie bez szans tym bardziej, że był zasłonięty przez kolegów z drużyny.

Autor: Wiśnia

17:45 - Witamy ze stadionu Zawiszy w Bydgoszczy!
17:47 - Piłkarze kończą rozgrzewkę. Na trybunach garstka kibiców - może 500 osób
Piłkarze wychodzą na murawę. Legia na biało. Zawisza na niebiesko-czarne
Rozpocznie Zawisza

2' - Saganowski w polu karnym... ale zatrzymany przez obrońców
2' - Bereszyński przy linii bocznej próbował mijać rywala, ale stracił piłkę
3' - Dobra akcja lewą stroną Aleksandrowa. Podał piłkę w pole karne do Nikolicia, który przejął ją na linii końcowej i wywalczył rzut rożny
3' - Dośrodkowanie Brzyskiego wybili obrońcy
4' - Dobre dośrodkowanie Bereszyńskiego, ale Saganowski nie zdołał sięgnąć piłki głową
4' - Teraz piłkę na środku odebrał Kopczyński
4' - Pierwsze minuty pod dyktando legionistów
5' - Aleksandrow za mocno wypuścił sobie piłkę i od bramki zaczyna Kowalski
6' - Faul na Nikoliciu
8' - Mocne uderzenie Igumanovicia - nad bramką Malarza
11' - Saganowski faulowany blisko pola karnego - przy prawym narożniku
11' - Brzyski ustawia piłkę, chyba może uderzać z lewej nogi
12' - A jednak stały fragment gry wykonał Aleksandrow, ale słabo i na dodatek na raty
13' - Nikolić strzela... nie bardziej podawał jednak do bramkarza Zawiszy ;)
15' - Bereszyński przebiegł kilkanaście metrów, ale piłkę na aut wybił mu spod nóg rywal
15' - Kopczyński w narożniku pola karnego... dośrodkowuje prosto w ręce Dominika Kowalskiego
16' - Saganowski faulował Drygasa
16' - GOL! Nemanja Nikolić! (Legia)
17' - GOOOLLLLLLLLL!!! Nemanja Nikolić mija bramkarza i z 20 metrów pakuje piłkę do siatki!
19' - Ważna wiadomość jest taka: Dogrywki nie będzie! ;)
21' - Dośrodkowanie w pole karne.... wyskakuje Malarz i daleko wybija piłkę
21' - Broź faulowany przez Panajotowa
22' - Na stadionie kompletna cisza... trudno ogląda się takie mecze
23' - Dobra akcja Legii. Bereszyński prawą stroną, podaje do Aleksandrowa... wycofanie do Saganowskiego i strzał napastnika Legii po rykoszecie broni bramkarz
25' - Rzut rożny dla Zawiszy
26' - Po kornerze piłkę wybił Pazdan
26' - W środku pola dobrze walczy Rzeźniczak, ale stracił piłkę przy próbie wyprowadzenia ataku
27' - Faul Lewczuka
27' - Żół‚ta kartka: Igor Lewczuk (Legia)
28' - Dobry powrót i odbiór piłki przez Aleksandrowa. Na dodatek legionista faulowany przy linii bocznej
33' - Krótkie rozegranie rzutu wolnego przez gospodarzy, ale dobrze piętką zablokował piłkę Broź
34' - Strzał Nikolicia broni Kowalski
34' - Nikolić w pole karne do Aleksandrowa, a ten z pierwszej piłki celnie po ziemi, ale bramkarz wybija na rzut rożny
35' - Ładne dośrodkowanie... Rzeźniczak nogą z powietrza i po plecach rywala piłka wypadła na kolejny korner
35' - Na spalonym Nikolić
39' - Pazdan faulowany we własnym polu karnym, po tym jak wybił piłkę głową po dośrodkowaniu
40' - Broź bliski zdobycia gola! Prawie udało mu się przelobować bramkarza, ale ten jednak końcówkami palców zdołał wybić piłkę na rzut rożny
40' - Długi przerzut w stronę pola karnego Legii, ale Aleksandrow spokojnie głową podaje do Malarza
43' - Broź faulowany przy linii bocznej, sędzia dał przywilej korzyści, ale nie udało się legionistom z tego skorzystać
43' - Żół‚ta kartka: Kamil Drygas (Zawisza)
44' - Po akcji żółtą kartką za faul na Broziu upomniany graczZawiszy
45' - Bramkarz Zawiszy interweniuje na 35 metrze wybijając piłkę przed zmierzającym do niej Nikoliciem
46' - Sędzia doliczył 1 minutę
47' - Koniec pierwszej połowy

Spokojnie, bez nerwów. Legia kontroluje przebieg meczu i w przemeblowanym składzie wygrywa w Bydgoszczy 1-0.
Piłkarze wrócili na boisko
W zespole Zawiszy dwie zmiany

46' - Zmiana Zawisza:

Sylwester Patejuk -
Karol Danielak
Szymon Lewicki -
Arkadiusz Gajewski
46' - Legia bez zmian
46' - Przy linii bocznej rozgrzewają się Guilherme, Kucharczyk i Prijović
52' - Strzał głową Markicia nad poprzeczką
52' - Zmiana Legia:
Igor Lewczuk -
Costa Marques Guilherme
53' - Oklaski z trybun dla schodzącego Lewczuka
53' - Nikolić pędzi i blokuje wybicie bramkarza, ale nie na tyle by zagrozić bramce rywali
55' - Kopczyński fauluje rywala tuż przed polem karnym
57' - Pierwsze oznaki dopingu na stadionie, ale szybko ucichły po tym jak Micael strzelił nad poprzeczką
57' - Bereś w polu karnym... podaje, ale niedokładnie i nici z gola
60' - GOL! Karol Danielak! (Zawisza)
61' - Błąd legionistów na środku boiska. Piłkę przejął Karol Danielak przebiegł kilkadziesiąt metrów, minął Malarza i wpakował piłkę do pustej bramki
62' - Prostopadłe dośrodkowanie do Nikolicia... pole karne i Nikolić przewracany, ale sędzia nie reaguje
64' - Znów groźnie Zawisza... mocny strzał po rękach Malarza trafia w słupek! Dobitka niecelna!
67' - Zmiana Zawisza:
Mica -
Arkadiusz Widelski
68' - Zmiana Legia:
Bartosz Bereszyński -
Michał Kucharczyk
68' -
69' - Guilherme chciał prostopadle wypuścić Kucharczyka, ale uczynił to zdecydowanie za mocno
71' -
72' - Ładnie główkował Drygas po długim słupku, ale minimalnie obok!
72' - Zmiana Legia:
Nemanja Nikolić -
Aleksandar Prijović
75' - Pięknie teraz Brzyski przyjął piłkę blokując w ten sposób akcję rywali
78' - Żół‚ta kartka: Michał Kopczyński (Legia)
78' - Nikolić schodzi do szatni wzdłuż boiska i rozdaje dziesiątki autografów ;)
79' - Rzut rożny dla Legii wykonuje Brzyski
79' - GOL! Costa Marques Guilherme! (Legia)
79' - GOOOOOOOOL!!! Piękna bomba Guilherme z 20 metrów ląduje w siatce!
84' - Niedokładne dośrodkowanie Panajotowa w pole karne Legii
85' - Rzut rożny dla Legii wywalczył Broź
86' - Strzał Rzeźniczaka głową tuż obok słupka!
87' - Cóż za groźny strzał Kopczyńskiego... ale Malarz na posterunku! :)
87' - Zamieszanie w polu karnym Legii - wybija Pazdan
88' - Brawo Malarz! Broni strzał gracza Zawiszy. Jest jednak rzut rożny!
91' - Bramkarz Zawiszy zmuszony do wybicia piłki na aut
91' - Faul Prijovicia
92' - Sędzia doliczył 2 minuty
93' - Koniec meczu!

Fotoreportaż z meczu
Bez większego stresu Legia Warszawa pokonała Zawiszę Bydgoszcz 2-1 i pewnie awansowała do finału Pucharu Polski! Gole dla "Wojskowych" zdobyli Nemanja Nikolić i Guilherme.