Abdul Aziz Tetteh 55
73' Darko Jevtić 10
Karol Linetty 7
82' Maciej Gajos 14
84' Nicki Bille Nielsen 19
Krzysztof Kotorowski 27
Vladimir Volkov 3
73' Szymon Pawłowski 8
Dariusz Dudka 15
Kebba Ceesay 21
84' Dawid Kownacki 24
82' Kamil Jóźwiak 29

Próba generalna dla Legii!

Legia Warszawa udanie rozpoczęła marsz po mistrzowski tytuł w rundzie finałowej. Podopieczni Stanisława Czerczesowa pokonali na własnym stadionie Lecha Poznań, z którym niebawem zmierzą się na Stadionie Narodowym w finale Pucharu Polski. Jedynego gola zdobył Aleksandar Prijović. Była to pierwsza wygrana "Wojskowych" nad tym zespołem na własnym stadionie od 1 czerwca 2014 roku.

Kilka minut po rozpoczęciu gry Ondrej Duda prostopadle zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Michaiła Aleksandarowa, którego zdążył uprzedzić Jasmin Burić. Potem przewaga gospodarzy była coraz bardziej widoczna. Przez pierwszy kwadrans Lecha nie miał zbyt wiele do powiedzenia i tylko cudem nie stracił bramki. Aleksandar Prijović znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem przeciwników, lecz ten tym razem okazał się lepszy. Niebawem napastnik "Wojskowych" nie wykorzystał stuprocentowej okazji. Błąd popełnił Tomasz Kędziora, zbyt lekko podając piłkę do Jasmina Buricia. Futbolówkę przejął "Prijo" był sam przed bramkarzem z Poznania, ale zamiast podać do niepokrytego Nemanji Nikolicia, to fatalnie przestrzelił. Początkowo przyjezdni rzadko kiedy zapuszczali się w pole karne legionistów.
W 27. minucie Darko Jevtić doszedł do dalekiego podania, huknął z lewej nogi, jednak piłka zatrzymała się na bocznej siatce. Mniej więcej od połowy pierwszej odsłony legioniści przestali stwarzać jakiekolwiek okazje bramkowe. Coraz częściej do głosu dochodzili podopieczni Jana Urbana. W 35. minucie po raz pierwszy do interwencji został zmuszony Arkadiusz Malarz. Bramkarz stołecznej ekipy odbił mocną próbę z dystansu Nickiego Bille Nielsena. Tuż przed przerwą kolejny raz zwiódł Aleksandar Prijović. Napastnik legii ponownie stanął oko w oko z Buriciem i znów nie zdołał trafić chociażby w światło bramki.

Drugą połowę odważnie zaczął Lech. Kilka minut po powrocie piłkarzy na boisko mocno z ostrego kąta strzelił Nielsen i Malarz musiał wybić piłkę na rzut rożny. Gra nadal była jednak mało atrakcyjna. Akcje były szarpane i celnych uderzeń było jak na lekarstwo. Po godzinie gry wreszcie zobaczyliśmy pierwszego gola. Michał Pazdan świetnie odebrał futbolówkę w środku pola, podał do Nemanji Nikolicia, który uruchomił Aleksandara Prijovicia. Napastnik gospodarzy znów stanął przed szansą na wpisanie się na listę strzelców i tym razem nie dał już najmniejszych szans Buriciowi!
Od czasu wyjścia na prowadzenie legioniści uspokoili grę i nie pozwalali przeciwnikom na zbyt wiele. Na zaprzeczenie tych słów do remisu powinien doprowadzić w 72. minucie Nielsen. Duńczyk z łatwością ograł Jakuba Rzeźniczaka, ale jego strzał trafił w słupek. Legia mogła tuż przed końcem regulaminowego czasu gry podwyższyć prowadzenie. Nemanja Nikolić urwał się obrońcom rywala, pobiegł na bramkę Lecha, lecz Jasmin Burić wyszedł z opresji obronną ręką. Chwilę potem swój były zespół mógł pogrążyć Kasper Hamalainen. Próbę Fina zdołał jednak wyłapać bośniacki golkiper. W doliczonym czasie kolejna kontra graczy Stanisława Czerczesowa. Prijović stanął oko w oko z Buriciem, który bronił tego dnia jak w transie, znów ratując swoich kolegów.

Autor: Wiśnia

Witamy z Łazienkowskiej, gdzie stoczymy dziś arcyważną batalię o upragniony tytuł na stulecie klubu. Wynik inny niż 3 punkty w ogóle nie wchodzi dziś w grę, bo nikt chyba nie chce odkurzyć starych demonów z zeszłego roku. Przepychanki przed meczem trwają od kilku dni, Jan Urban i Nemanja Nikolić brylują swoim ciętym językiem, Nicki Bille Nielsen oznajmił, że pierwszą rzeczą, o której myśli wstając rano z łóżka, jest jego niechęć do Legii. Ostatnio tak o tej niechęci myślał, że zapomniał grać w piłkę. Tym razem Duńczyk pewnie nie zamierza popełnić tego błędu, pytanie tylko, na jak dużo jemu i spółce pozwolą legioniści. Ostatni mecz przy Ł3 przegraliśmy 0-1, w Poznaniu zwyciężyliśmy 2-0, więc teraz czas na potwierdzenie wyższości naszego klubu. O tym, czy najważniejsza wiosna od stu lat pachnieć będzie dla nas tytułem, czy raczej cuchnąć porażką, przekonamy się wszyscy za kilka godzin. Po zwycięstwo, po 3 punkty, po to co nasze: do boju, Legio, marsz!
Na boisku obecny jedynie Miś Kazek, nie spieszy się piłkarzom z wyjściem na rozgrzewkę.
Bramkarze obydwu zespołów na boisku, zaczyna się doping i wzajemne uprzejmości.
I wszyscy legioniści już na placu gry.
Rozgrzewać się ruszyli także goście, przywitani raczej mało gościnnie.
Do meczu pół godziny, ale stadion zapełnia się dosyć powoli.
Piłkarze obydwu drużyn zeszli już do szatni. Stadion się zapełnia, emocje rosną, a czas do pierwszego gwizdka kurczy się coraz bardziej - dawać już ten mecz!
Ruszyli! Legio, tylko zwycięstwo!!!
Obydwa zespoły stanęły w kole środkowym, honorując Legendę - Pana Lucjana Brychczego.

1' - Pierwsza akcja Legii, mamy aut.
2' - Nikolić zatrzymany na lewej flance, kolejne wznowienie z linii.
2' - Zagranie do przodu, wznowi jednak od bramki Burić.
3' - Rzeźniczak i Borysiuk zatrzymują atak Lecha, ten ma jeszcze piłkę, lecz za chwilę odzyskują ją "Wojskowi".
3' - Próba szybkiego zagrania gości do przodu kończy się autem dla naszego zespołu.
4' - Rzeźniczak zatrzymuje Nielsena, który chciał urwać się sam na sam.
4' - Ależ podanie Dudy do przodu, minimalnie za mocno!
5' - Świetne przecięcie Hlouska.
5' - Spokojna wymiana piłki przez legionistów.
5' - Pazdan zagrywał do Hlouska, ale zapomniał, że ten nie ma 4,5 metra wzrostu.
6' - Dobre przejęcie w środku pola, kontra...
7' - ... kończy ją jednak defensywa Lecha dalekim wybiciem. Rzeźniczak spokojnie do Malarza.
7' - Aleksandrow źle podaje, na szczęście jest "Rzeźnik".
8' - Spóźniony Nikolić w walce o piłkę i wznowi grę Burić.
8' - Dobra interwencja Lewczuka, od autu na naszej połowie zaczyna "Kolejorz".
9' - ALEŻ GROŹNIE!!! Piekielnie groźną akcję Lecha kończy Pazdan!
10' - Kędziora chciał dograć w pole karne, dograł w bandy reklamowe.
10' - Lewczuk słabo porozumiał się z Rzeźniczakiem, na szczęście bez konsekwencji i budujemy akcję ofensywną.
11' - Prijović! Nawinął obrońcę jak chciał, ale jego dośrodkowanie pozostawiło wiele do życzenia.
11' - Nikolić dogrywa prosto w koszyk Buricia.
12' - Jędrzejczyk wypuszcza Aleksandrowa, ten jednak podaje niedokładnie.
12' - Strzał Nikolicia zablokowany, mamy róg.
13' - Wybicie i tym razem aut dla Legii.
14' - Dośrodkowanie Jędrzejczyka w pole karne, bronią się goście, już kolejny raz wybijają piłkę poza boisko.
14' - Legia ciągle na połowie Lecha, goście zamknięci, Prijović dostaje podanie w pole karne, jest sam na sam z ostrego kąta i broni Burić!
15' - Aleksandrow z lewego skrzydła, Nikolić strzela głową, blokuje obrońca - róg!
16' - Wychodzą z opresji lechici, ale za chwilę tracą piłkę.
17' - Świetny odbiór Jędrzejczyka, próba zagrania do Nikolicia, minimalnie szybszy jednak Burić!
17' - Poszkodowany Duda na środku boiska.
18' - Obciął się nieco Arajuuri, ale koledzy naprawili jego błąd. Szkoda, bo Prijović mógł popsuć gościom humor.
19' - Złe wybicie Buricia, jeszcze gorsze przyjecie Aleksandrowa, Gajos nawija Pazdana jak makaron, ale bronią się legionisći. Kontra!
19' - Nikolić zatrzymany w ostatniej chwili!
20' - Błąd w rozegraniu, tracimy piłkę i z linii bocznej wznowi Lech.
20' - "Kolejorz" w posiadaniu futbolówki.
21' - Przejęcie, szansa na wypuszczenie Prijovicia bądź Nikolicia, ale znó zabrakło dokładności.
22' - PRIJOVIĆ!!! Pędzi sam na sam po fatalnym błędzie Arajuuriego i uderza obok słupka!!!
23' - Lech przy piłce, ale znowu szybko ją traci.
23' - Za wolno legioniści w rozegraniu, strata i aut dla gości.
24' - Hlousek zaczyna świetną akcję ofensywną, zagranie do Jędrzejczyka, ten powalony na ziemię, gwizdek milczy.
25' - Błąd Trałki, mamy piłkę.
25' - Nielsen traci piłkę i biegnie poskarżyć się sędziemu liniowemu.
26' - Nikolić bliski przejęcia, ale to goście przy piłce.
26' - Kontra Lecha zatrzymana, jednak wciąż to oni prowadzą grę.
27' - I koniec tego prowadzenia. Legia buduje atak pozycyjny.
27' - Ryzykowna wymiana podań w obronie legionistów.
27' - Pazdan niedokładnie zagrywa na skrzydło, po chwili faul na graczu gości w środku pola.
28' - JEVTIĆ!!! Uderza z woleja w boczną siatkę obok okienka bramki legionistów!
29' - Doskonały wślizg Rzeźniczaka pozbawia Nielsena piłki i kładzie go na ziemi!
29' - Duda przewraca (?) Gajosa i rzut wolny dla Lecha przy linii obok naszego pola karnego.
30' - Dośrodkowanie w trybuny, wznowi Malarz.
31' - Dobre przejęcie Borysiuka, lecz po chwili znów tracimy.
31' - Hlousek głową na aut.
32' - Borysiuk wycina Gajosa, faul był, ale akcentowanie cierpienia raczej nieproporcjonalne do uderzenia.
33' - Jevtić prosto w rękawice Malarza.
34' - Duda przyjmuje piszczelem, obrońca wybija poza boisko.
34' - Prijović wrzuca w pole karne, ale zbyt blisko golkipera przyjezdnych.
35' - Zaczniemy z autu na środku boiska.
36' - Wymiana piłki w środku pola, atakujemy prawą stroną, Jędrzejczyk wywalczył aut.
36' - Wrzutka Borysiuka gdzieś w okolice 5 piętra.
36' -
36' - Nielsen z dystansu, odbija Malarz!
37' - Nikolić walczy o piłkę na lewej flance i fauluje, zdaniem arbitra.
37' -
38' - JEZUS MARIA! Błąd Dudy, Nielsen ucieka, błąd Rzeźniczaka, wybija na róg Lewczuk!
38' - Świetnie blokuje dogranie Borysiuk!
39' - Borysiuk tym razem fatalnie! Czekał na piłkę, aż przejęli ją goście i ruszyli z niezwykle groźną kontrą.
40' - Brzydki faul Borysiuka, szczęście, że bez kartki.
40' -
41' - Jevtić z dystansu próbował uderzyć rogalem, posłał piłkę w trybuny, przy efektownej akrobacji Malarza.
41' - Jędza bliski przejęcia, wreszcie faul i dobra szansa dla Legii na dośrodkowanie.
43' - Aleksandrow wrzuca dokładnie w ręce Buricia.
43' - Aleksandrow próbuje dogrania, zablokowali je obrońcy, lecz wciąż mamy futbolówkę.
44' - CHRYSTE PANIE!!! Nikolić przerzuca piłkę nad obrońcami, Prijović sam na sam i uderza nad bramką! JAK?!
45' - Strata Nikolicia, ale szybkie odzyskanie kolegów. Jedziemy z akcją.
45' - Kontra Lecha...
46' - ... zakończona strzałem Gajosa obok bramki.
46' - Doliczona 1 minuta.
46' - Dalekie zagranie ląduje w rękach Buricia.
47' - Róg dla Lecha po wybiciu Rzeźniczaka.
47' - Koniec pierwszej połowy

Wybija Nikolić i mamy przerwę. Mogliśmy i powinniśmy prowadzić 2-0, ale "Zlatan" najwyraźniej nie może przeboleć braku awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Mogło być pięknie, a jest jak jest. Wracamy za 15 minut!
I mamy oświadczyny w przerwie! :) Obyśmy po meczu byli tak szczęśliwi jak świeżo upieczeni narzeczeni :)
Piłkarze wbiegają na murawę.

46' - Lewczuk zatrzymuje Linettyego.
46' - Goście w natarciu...
47' - Przejmuje Pazdan, zagrywa do urywającego się Nikolicia, a ten zatrzymany w ostatniej chwili.
47' - Rzeźniczak wybija w aut.
48' - Lewczuk zatrzymuje Nielsena, ale futbolówka przy nogach gości.
48' - Rzeźniczak fauluje na środku boiska.
49' - Kontra Legii, dobra wymiana podań, w ostatniej chwili zatrzymany Prijović, natychmiastowy kontratak Lecha zakończony rajdem Gajosa i uderzeniem nad poprzeczką! Groźnie.
50' - Spięcie na boisku, zaraz mogą posypać się kartki.
51' - Rzeźniczak odprowadza piłkę za linię końcową.
51' - Zmiana Legia:

Ondrej Duda -
Michał Kucharczyk
52' - Lech na lewej flance, zgranie do środka, wybija Lewczuk, jeszcze uderzenie Gajosa i Malarz z trudem na róg!
53' - Kamiński dogrywa z lewego skrzydła, uderza głową Arajuuri, ale piłka poszybowała wysoko w trybuny.
54' - Aleksandrow! Dogrywa w pole karne do wbiegającego "Niko", obrońcy w ostatniej chwili na róg!
54' - Krótkie rozegranie, wycofanie do Borysiuka, ten uderza i tracimy piłkę.
55' - Świetny odbiór Jędrzejczyka!
55' - Lewczuk traci, Nielsen z linii końcowej kopie w pole karne, Rzeźniczak na rzut rożny.
57' - Wybicie poza szesnastkę, sfaulowany Pazdan i odzyskujemy kontrolę.
57' -
57' - Żół‚ta kartka: Łukasz Trałka (Lech)
57' - Ucieka Trałce Hlousek, ten szarpie go za koszulkę. Rzut wolny i szansa na dogranie.
58' - Piąstkuje Burić! Legia wciąż przy piłce.
59' - Lewczuk zupełnie bez sensu za linię końcową.
59' - Zmiana Legia:
Michaił Aleksandrow -
Costa Marques Guilherme
60' - Zagranie na dobieg na prawą stronę, jednak zapędy graczy Lecha ostudził Kucharczyk.
61' - Jędrzejczyk do "Niko", ten zatrzymany, za chwilę Kucharczyk niepotrzebnie fauluje w środku pola.
61' - Żół‚ta kartka: Michał Kucharczyk (Legia)
62' - Guilherme sprytnie posyła piłkę do przodu, jednak minimalnie za mocno, by dopadł do niej Nikolić.
63' - GOL! Aleksandar Prijović! (Legia)
64' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Genialny wślizg Pazdana, nasz obrońca posyła piłkę do Nikolicia, ten zagrywa do Prijovicia i "Zlatan" huknął prosto obok słupka!!! Do 4 razy sztuka, ale było warto!
64' - Na spalonym Nikolić.
65' - Pazdan znów był bliski asysty, ale niestety nieco się pomylił.
65' - Naciskany Rzeźniczak wybija na aut.
66' - Ależ zmarnowali szansę na kontrę legioniści! Prijović zbyt późno dostrzegł urywającego się Michała Pazdana, wznowi Burić.
67' - Żół‚ta kartka: Ariel Borysiuk (Legia)
67' - Jak to był faul... Daniel Stefański chyba nie zjadł dziś obiadu.
68' - Zbyt wolno poczynają sobie warszawiacy, kolejna kontra spaliła na panewce.
68' - Od autu goście.
68' - Świetnie blokuje Guilherme, znów aut dla Lecha.
69' - Niedokładne wybicie przyjezdnych, odzyskujemy piłkę.
69' - Dobrze Lewczuk, znów poza linię boczną.
69' -
69' - Guilherme zdaniem arbitra fauluje w środku pola.
70' - Gajos już zabierał się za wrzucenie z autu, ale zapomniał, że przysługuje on tej drużynie, której przeciwnik wykopie piłkę poza boisko.
71' - Znakomita asekuracja naszego kapitana, pozwala piłce opuścić boisko.
71' - Zmiana Legia:
Michał Pazdan -
Kasper Hamalainen
71' - Kasper, odcHAM dziś kibiców Lecha ;)
72' - Lechici w natarciu, wybija Jędrzejczyk.
72' - BOŻE WSZECHMOGĄCY!!! Nielsen mija Rzeźniczaka, sam na sam i ładuje w słupek!!! Rzeźniczak na róg!
73' - Arajuuri powtórzył wyczyn Prijovicia z pierwszej połowy, ale i tak był na spalonym.
73' - Ucierpiał fiński obrońca "Kolejorza", potrzebna pomoc.
73' - Zmiana Lech:
Darko Jevtić -
Szymon Pawłowski
74' - Borysiuk za mocno na skrzydło.
74' -
74' - 28 286 kibiców na stadionie. Jest moc!
75' - Linetty ścina z nóg Guilherme, wolny jakieś 40 metrów od bramki.
76' - Kucharczyk wywalczył aut blisko szesnastki Lecha.
76' - Borysiuk do Jędrzejczyka na flankę, ale ten fauluje zdaniem arbitra.
77' - Linetty wycina Jędrzejczyka na naszej połowie, oj, prosi się chłopak o kartkę.
77' - Lewczuk wybija na aut, uprzedzając nadbiegającego Pawłowskiego.
78' - Przejęcie Kucharczyka, zagranie do Nikolicia, ten walczy z dwoma obrońcami, ale nie daje rady ich pokonać.
79' - Guilherme niepotrzebnie traci, po chwili sędzia dyktuje rzut wolny dla Lecha na środku pola.
79' - Żół‚ta kartka: Costa Marques Guilherme (Legia)
80' - Dogranie na głowę Kadara, ten uderza w trybuny.
80' - Aut dla naszego zespołu.
81' - Mądre zachowanie Hamalainena, aut dla Legii.
81' - Trałka do Buricia.
82' - Guilherme wypuszczony skrzydłem zdołał wywalczyć aut pod polem karnym "Kolejorza".
82' - Zmiana Lech:
Maciej Gajos -
Kamil Jóźwiak
83' - Wznowimy z autu po nabiciu Jóźwiaka.
83' - Nie opanowali piłki legioniści na skrzydle, piłka dla przyjezdnych.
83' - Nielsen na kilometrowym spalonym.
84' - Zmiana Lech:
Nicki Bille Nielsen -
Dawid Kownacki
84' - Ulubieniec trybun na placu gry.
84' - Aut dla "Wojskowych" blisko szesnastki rywala.
85' - Od bramki Burić.
85' - Kucharczyk nie opanował, goście z linii bocznej, ale zaraz faulują i legioniści przed szansą zbudowania ataku.
86' - Prijović bliski przejęcia piłki, ale Buriciowi udało się go minąć. Tak ryzykownie bramkarz Lecha niech sobie gra ;)
86' - Borysiuk fauluje Trałkę.
87' - Świetne wybicie Lewczuka na aut, który zatrzymuje pędzącego Trałkę!
88' - NIKOLIĆ!!! BOŻE DROGI!!! Biegł sam na sam pół boiska i uderzył prosto w Buricia! A mogliśmy skończyć już ten mecz!
88' - Boże, ależ będzie nerwówka...
89' - JEZUS MARIA!!! Kontra Legii, świetna szansa, ale Guilherme źle podaje! Po chwili Jędrzejczyk z woleja prosto w ręce bramkarza!!!
89' - Świetny wślizg Jędrzejczyka! Mamy piłkę!
90' - Żół‚ta kartka: Kamil Jóźwiak (Lech)
90' - Chamski faul Jóźwiaka na wychodzącym z kontrą Kucharczyku.
91' - Głupie zagapienie i Lewczuk fauluje Linettyego niedaleko naszej bramki.
91' - Żół‚ta kartka: Igor Lewczuk (Legia)
91' - Doliczone 4 minuty.
92' - ALEŻ MARNUJEMY KONTRĘ!!! Kuchy, dlaczego?!
92' - Zaraz padnie mi pikawa.
93' - Malarz daleko przed siebie.
93' - Faul na Hamalainenie, szansa na dośrodkowanie przed naszym zespołem. Panowie, ognia!
93' - Atak Lecha...
94' - ...przejmuje Kuchy!
94' - BOŻE JEDYNY!!! Nikolić z Prijoviciem biegną we dwóch, uderza Prijović, broni Burić, jeszcze kocioł i wybija Lech!!!
95' - Żół‚ta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
95' - Wolny dla Lecha, Burić w polu karnym Legii..
95' - Koniec meczu!

Fotoreportaż z meczu
MALARZ ŁAPIE I MAMY TOOOOOOOOOOOO!!! Nie zmarnowaliśmy, bo spieprzyliśmy dzisiaj chyba z 5 genialnych sytuacji na gola, ale co z tego, skoro ten jeden najważniejszy raz piłka zatrzepotała w siatce Buricia! Wygrywamy chyba najtrudniejsze spotkanie w grupie mistrzowskiej i wchodzimy na kolejny szczebel drabiny, która ma zaprowadzić nas do Mistrzostwa Polski. Dzięki, że byliście z nami podczas tego horroru, dziękujemy naszym piłkarzom za walkę i obronienie warszawskiej twierdzy przy Łazienkowskiej. Nawet nie życzymy Wam dobrego weekendu, bo po takim zwycięstwie musi być po prostu kozacki ;) Zapraszamy na pomeczowe materiały na legionisci.com, a potem idźcie w miasto świętować piąteczek i niezwykle cenne 3 punkty! :)

Rozgrzewka przed Pucharem

Dwa i pół tygodnia przed finałem Pucharu Polski Legia podejmowała Lecha w meczu ligowym. Jeśli ktoś tym razem spodziewał się efektownych opraw, czy licznej grupy przyjezdnych, musi poczekać jeszcze kilkanaście dni. Pod względem dopingu też mogło być lepiej. Zdecydowanie poniżej oczekiwań dopingowali lechici. Weryfikacja formy przyjdzie 2 maja.

Tydzień temu skończył się sezon zasadniczy i poznaliśmy rywali w kolejnej rundzie. Tę rozpoczęliśmy od rywalizacji z Lechem, z którym niedługo spotkamy się w finale PP. Zainteresowanie meczem w Warszawie było na poziomie ostatnich spotkań (komplety), co z pewnością cieszy. Słabiej było w Wielkopolsce, gdzie (ponoć) nie mają problemów, by sprzedać 10,5 tysiąca wejściówek na finał krajowego pucharu, a na mecz ligowy przy Ł3, zebranie 10-krotnie mniejszej grupy, jest zadaniem ponad możliwości.

Najsłabszy wyjazd Lecha od lat
Poznaniacy przyjechali do Warszawy ze sporym zapasem czasowym. Grupa podróżująca pociągiem specjalnym z dworca Warszawa-Zachodnia, w eskorcie policji została przetransportowana pod nasz stadion. Tym razem dwie tury przewozowe dla przyjezdnych nie były potrzebne - wszyscy lechici zmieścili się na raz. Ich liczba - 570 osób, jest najsłabszym wynikiem od wielu lat. Przypomnijmy, że przed rokiem, tydzień po finale PP stawili się przy Ł3 w dwukrotnie większej grupie.

Poznaniacy wywiesili swoje flagi przepasane żałobnym kirem. W trakcie meczu w sektorze gości wywieszone zostały dwa transparenty z pozdrowieniami dla kibiców po drugiej stronie muru. Oprócz słabej liczby lechitów, to co z pewnością mogło dziwić, to dość przeciętny doping przyjezdnych. Tym razem zaprezentowali się zdecydowanie poniżej poziomu, do którego przyzwyczaili. Niespodzianką było natomiast uszanowanie osoby Lucjana Brychczego - podczas, gdy cały stadion dziękował swojej legendzie, poznaniacy przyglądali się temu w ciszy, bez żadnych wulgaryzmów.

Nie znaczy to oczywiście, że obie ekipy w trakcie meczu nie szczędziły sobie "uprzejmości". Tych zabraknąć nie mogło. W dopingu przeważały jednak pieśni sławiące Legię. Przed meczem oberwało się zawodnikowi gości, Dariuszowi Dudce, wypominając mu sytuację sprzed lat.

100 tysięcy na 100-lecie
Przy wejściu na stadion Nieznani Sprawcy prowadzili zbiórkę pieniędzy na oprawę finału Pucharu Polski, który 2 maja odbędzie się na stadionie Narodowym. Legijni ultrasi postawili wysoko poprzeczkę - zamierzają uzbierać 100 tysięcy złotych na najbardziej okazałą choreografię w historii ruchu ultras na Legii. Przed meczem z Lechem do realizacji celu brakowało 60 tys. złotych. Dodajmy, że NS-i nie zamierzają uciekać się do zbierania funduszy na oprawę w poznańskim stylu - sponsoringu, biletowania wizyt itd.

Panie Lucjanie, szacunek zawsze zostanie
Przed rozpoczęciem spotkania doszło do uhonorowania Lucjana Brychczego nie tylko przez kibiców, ale i piłkarzy obu drużyn. Dzień przed meczem trybuna południowa naszego stadionu oficjalnie nazwana została nazwiskiem legendy naszego klubu. Pan Lucjan wyszedł na środek boiska, a cały stadion bił brawo Mistrzowi. Piękna chwila, którą potrafili uszanować przyjezdni. Okrzyki "Lucjan Brychczy" przeplatane były ze skandowaniem "Panie Lucjanie, szacunek zawsze zostanie". Oczywiście w centralnym miejscu Żylety wywieszone zostało płótno poświęcone żywej legendzie Legii Warszawa.

Nie poddawaj się...
Nasi piłkarze stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do strzelenia bramki, ale dość długo nie potrafili umieścić piłki w siatce. "Nie poddawaj się, ukochana ma..." - zaczęła śpiewać Żyleta, a chwilę później pieśń podchwycił cały stadion. Właśnie podczas wykonywania tej pieśni Prijović zdobył jedyną bramkę, a w tym momencie poziom decybeli był najwyższy. Także ostatnich pięć minut spotkania to doping na maksymalnych obrotach, bez żadnego zamulania. Wygrana bardzo ucieszyła kibiców. Ci długo dziękowali zawodnikom za walkę i wywalczone 3 punkty, które przybliżają nas do upragnionego mistrzostwa. Hasła "Puchar za ligę" mogą sobie wypisywać pismaki, przy Łazienkowskiej żadne układy nikogo nie interesują. Żyleta skandowała w stronę zawodników również "Ambicja każe, rozje... k... w Pucharze".

Za tydzień z Cracovią
Legia w najbliższy wtorek rozegra wyjazdowe spotkanie z Ruchem. Tego meczu nie będzie nam dane obejrzeć, podobnie jak kolejnego wyjazdu - do Lubina, a wszystko to jest karą za wyjazdowy mecz z Cracovią. Na Łazienkowskiej widzimy się ponownie już za tydzień - w piątek do Warszawy przyjedzie Cracovia. Oby frekwencja już do końca sezonu stała na tak wysokim poziomie!

P.S. Na Żylecie zadebiutowały dwie flagi - "Grójec" i "Raszyn", obie o wymiarach 8x2m.

Frekwencja: 28 286