5 Marek Zieńczuk
11 Michał Efir 91'
97 Łukasz Siedlik
Arkadiusz Malarz 1
81' Bartosz Bereszyński 19
Artur Jędrzejczyk 55
Jakub Rzeźniczak 25
Adam Hlousek 14
62' Michaił Aleksandrow 77
Ariel Borysiuk 7
Guilherme 6
Michał Kucharczyk 18
Aleksandar Prijović 99
Nemanja Nikolić 11
Radosław Cierzniak 33
81' Łukasz Broź 28
Tomasz Brzyski 17
Michał Kopczyński 15
Michał Masłowski 16
Ondrej Duda 8
62' Kasper Hamalainen 22

Na wyjeździe znów bez bramek

Legia Warszawa zaledwie bezbramkowo zremisowała z Ruchem Chorzów we wtorkowym spotkaniu 32. kolejki ekstraklasy. Tego dnia legioniści zaprezentowali się z bardzo słabej strony i momentami wydawało się, że tego meczu wcale nie chcą wygrać. Gospodarze mogą być sami na siebie źli, iż nie wywalczyli na własnym obiekcie kompletu punktów. Ostatni raz Legia zremisowała bezbramkowo w Chorzowie w pamiętnym sezonie 2014/15...

Przez pierwsze minuty spotkania nieznaczną przewagę mieli legioniści. Goście zamknęli rywali na ich połowie i nie pozwalali na swobodne konstruowanie akcji. Niebawem Łukasz Hanzel spróbował uderzenia z dystansu, lecz Arkadiusz Malarz nie musiał nawet interweniować. Chwilę potem Legia miała doskonałą okazję do wyjścia na prowadzenie. Nemanja Nikolić podał do biegnącego Aleksandara Prijovicia, a jego strzał z dużym trudem odbił Matus Putnocky. W 25. minucie podopieczni Stanisława Czerczesowa powinni wyjść na prowadzenie. Nikolić wywalczył piłkę na skrzydle, dokładnie dośrodkował do Prijovicia, który z kilku metrów trafił wprost w bramkarza Ruchu. Dobijać starał się jeszcze Michaił Aleksandrow, lecz futbolówkę z linii bramkowej wybił Mateusz Cichocki. Pierwsze dwa kwadranse upłynęły pod znakiem lekkiej przewagi Legii, która nie potrafiła jednak tego udokumentować. Tuż przed przerwą okazję miał Nemanja Nikolić. Najlepszy strzelec Legii chybił kopiąc piłkę lewą nogą z półwoleja.

Tuż po zmianie stron szansę mieli chorzowianie. Po wrzutce z rzutu wolnego główkował Mariusz Stępiński, ale piłka przeleciała obok słupka. Za moment napastnik gospodarzy świetnie strzelił przewrotką i tym razem kapitlanie na linii zachował się Arkadiusz Malarz. Po godzinie gry przebudziła się wreszcie Legia. Guilherme uderzył zza szesnastki, nogę dostawił jeszcze Aleksandrow i futbolówkę złapał Matus Putnocky. Przyjezdni nadal starali się atakować. Wkrótce bramkarz Ruchu pewnie interweniował po próbie z dystansu Prijovicia. "Niebiescy" zamierzali zaskoczyć przeciwników jakąś szybką kontrą. W 67. minucie z ofensywą akcją popędził Łukasz Moneta, dograł do Mariusz Stępińskiego, a ten fatalnie pomylił się będąc sam przed Arkadiuszem Malarzem. Legia odpowiedziała dośrodkowaniem Guilherme i równie złym strzałem Kaspra Hamalainena. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasy gry stuprocentową okazję zmarnował Łukasz Moneta. Pomocnik Ruchu popędził lewym skrzydłem i w kluczowym momencie przegrał pojedynek z bramkarzem stołecznej drużyny. Chwilę potem dwukrotnie Malarz uratował legionistów. Najpierw odbił uderzenie Tomasza Podgórskiego, a za moment złapał główkę Łukasza Surmy. W ostatniej akcji szansę po rzucie rożnym miał jeszcze Jakub Rzeźniczak, ale rywale cudem uratowali się przed utratą gola.

Autor: Wiśnia

Witamy z Chorzowa, gdzie legioniści zawalczą dzisiaj w kolejnej bitwie o tytuł mistrzowski. Cel jest jeden i nie różni się niczym od tego co zawsze - dla "Wojskowych" każdy inny rezultat niż 3 punkty będzie porażką. Skład ekipy Czerczesowa jest trochę okrojony, ale w przypadku potknięcia i tak nie będzie to żadnym wytłumaczeniem. "Rywale wychodząc z nami na boisko muszą mieć pełno w spodniach" - mówił jakiś czas temu Aleksandar Prijović, więc mamy nadzieję, że Legia od pierwszego gwizdka rzeczywiście zdominuje dziś Ruch. Poprzednią wizytę przy Cichej wspominamy bardzo dobrze, także absolutnie nie mamy nic przeciwko powtórzeniu tego rezultatu. Czy słynna przyśpiewka na temat chorzowskiej drużyny okaże się dziś prawdziwa, przekonamy się już dzisiejszego wieczora. Po raz setny napiszmy sakramentalne: po 3 punkty, po zwycięstwo, po kolejny stopień na mistrzowski tron - do boju, Legio, marsz!
Bramkarze obydwu ekip ruszają na plac gry.
"Wojskowi" wybiegają się rozgrzewać.
"Niebiescy" na boisku.
Stadion przy Cichej powoli zaczyna się wypełniać, bo do meczu nieco ponad 20 minut.
No kompletu to dzisiaj na pewno nie będzie. Pierwszy gwizdek za niespełna 10 minut, a trybuny świecą pustkami.
Prezentacja składów obydwu zespołów.
Ruszyli! Legio, tylko 3 punkty!

1' - Zaczyna Ruch, szybko traci piłkę, ale i my nie utrzymujemy się przy niej zbyt długo. Aut dla gospodarzy.
2' - Dobra asekuracja Bereszyńskiego, zacznie od bramki Malarz.
3' - Długa piłka na naszą połowę, Hlousek głową wybija poza linię końcową. Róg.
3' - Jeszcze jeden korner dla gospodarzy.
4' - Wybicie poza pole karne, jeszcze próbuje zaatakować Ruch, ale akcja kończy się w rękawicach Arka Malarza.
4' - Aut dla "Wojskowych."
4' - Szybka klepka Legii przed polem karnym Ruchu, ale zatrzymane podanie Nikolicia.
5' - Chwyta piłkę Matus Putnocky po dośrodkowaniu z lewej flanki.
6' - Świetny odbiór Aleksandrowa w środku pola, byłoby w ogóle super, gdyby nie sfaulował.
6' - Aleksandrow pędzi prawą stroną, w ostatniej chwili wybijają na aut obrońcy.
7' - Przechwyt w środku pola, faul na Guilherme i mamy rzut wolny.
8' - Bereszyński po ziemi dogrywa w szesnastkę, tylko aut.
9' - Nikolić w pole karne, jednak przerzucił dośrodkowanie. Tracimy piłkę.
9' - Wślizg Kucharczyka, trafia piłka do Nikolicia, ten bliski sam na sam, ale nie opanował piłki!
10' - Świetny odbiór Rzeźniczaka! Po chwili uderzał jeszcze Hanzel, ale zdecydowanie obok celu.
11' - Przejmują piłkę napastnicy Legii od ostatniego obrońcy, ale sędzia dopatrzył się gdzieś przewinienia.
12' - ALEŻ SZANSA!!! Nikolić wpuszcza Prijovicia w pole karne, ten uderza górą i genialnie broni Putnocky! Róg!
12' - Niebezpieczna kontra Ruchu i świetny wślizg Borysiuka, który ją kończy!
13' - Piłka w rękach Malarza.
13' - No i wiadomo, król gry nogami kopie na aut ;)
14' - Akcja Legii, ale spokojnie przejmują piłkę gospodarze, by znów ją stracić. "Wojskowi" budują atak pozycyjny.
15' - Borysiuk o jedno tempo za mocno posyła piłkę do wbiegającego skrzydłem "Beresia".
15' - Stępiński za mocno do przodu, legioniści przy futbolówce.
16' - Guilherme potyka się o własne nogi i z linii bocznej zacznie Ruch.
16' - Aleksandrow pada w środku pola, mamy rzut wolny.
17' - Aleksandrow miał wbiegającego 4 metry dalej Bereszyńskiego, a piłkę do niego posłał z taką siłą, jakby obrońca znajdował się co najmniej 40 metrów dalej.
18' - Prijović sprytnie do Aleksandrowa, ale ten nie mógł poradzić sobie z trzema obrońcami. Po chwili jeszcze zagranie na lewą flankę do Hlouska, lecz zdecydowanie za mocne ;)
19' - Jędrzejczyk za wysoko do Bereszyńskiego. Na razie nie da się tego oglądać.
20' - "Jędza" wybija na aut niedaleko naszej bramki
20' - Kolejny faul na zawodniku Legii, wolny na naszej połowie.
21' - Dobre wybicie Rzeźniczaka za boisko, powstrzymał Stępińskiego.
22' - Uderzenie z dystansu Cichockiego, ale ex legionista nie chciał chyba wyrządzić "Wojskowym" krzywdy ;)
22' - Hlousek miękko w pole karne, jednak nie znajduje tym zagraniem nikogo.
23' - Bliski przejęcia Aleksandrow, ostatecznie grę wznowi golkiper Ruchu.
25' - Wrzutka Bereszyńskiego trafia prosto w obrońców Ruchu, a następnie do rąk Putnockyego.
25' -
26' - JEZUS MARIA!!! Prijović marnuje sam na sam, broni Putnocky, jeszcze dobitka do pustej bramki Aleksandrowa i obrońcy z linii na róg!!!
27' - Wolny dla Ruchu ok. 40 metrów od naszej bramki.
28' - Legia znów mozolnie buduje akcję ofensywną.
28' - Borysiuk podaje zupełnie do nikogo. Z autu gospodarze.
29' - Przewinienie jednego z legionistów, piłka dla Ruchu.
30' - Żół‚ta kartka: Rafał Grodzicki (Ruch)
30' - Kucharczyk urywa się skrzydłem, nieprzepisowo zatrzymuje go Grodzicki.
31' - Kolejna okazja! Znakomite płaskie podanie do Prijovicia, ten uderza z ostrego kąta i łapie Putnocky! Czyżby znów do 4 razy sztuka?
32' - Legioniści w ataku pozycyjnym.
32' - Aut dla "Niebieskich".
32' - Faul na Hanzelu, Ruch zacznie z rzutu wolnego przy linii środkowej.
33' -
33' - Zatrzymani gospodarze na prawej flance, jeszcze atakują drugą stroną boiska i wywalczyli aut.
35' - Strata, odzyskanie, strata, odzyskanie. Tak w 4 słowach można podsumować wydarzenia na boisku.
35' - Putnocky od bramki.
35' - Groźnie pod bramką Legii, wybijają piłkę legioniści.
35' - Od autu goście.
37' - JEZUS MARIA!!! Urwali się goście lewą stroną, wbiega w pole karne jeszcze Stępiński, płaskie dogranie wzdłuż bramki i na raty broni Malarz!
37' - Jak na razie najwięcej krwi psują nam byli piłkarze Legii - Cichocki wybił piłkę z pustej bramki, a teraz groźnie dogrywał Moneta.
38' - Nasz bramkarz ucierpiał i potrzebuje pomocy medycznej.
39' - Bereszyński posyła piłkę na aut niedaleko naszej bramki.
39' - Tym razem Legia z linii bocznej.
40' - Kontra Legii..
41' - ...którą kończą obrońcy Ruchu wybiciem na aut. Szkoda, bo wrzutka na Prijovicia była naprawdę niezła.
41' - Korner dla naszego zespołu.
42' - No nie da się tego oglądać.
43' - Guilherme znalazł urywającego się lewą stroną Nikolicia, zagrywa mu dobre podanie górą, przyjmuje już trochę gorzej, a uderza zupełnie beznadziejnie.
44' - Jędrzejczyk blokuje jednego z chorzowian na prawej stronie, aut.
44' - I od bramki Malarz. Matko, cóż za padaczkowe widowisko.
45' - Żół‚ta kartka: Ariel Borysiuk (Legia)
45' - Dośrodkowanie Ruchu z lewego skrzydła mija bramkę o więcej metrów, niż znajdował się od niej dośrodkowujący.
46' - Doliczone 2 minuty.
47' - MATKO KOCHANA!!! Dogranie w pole karne, Nikolić wrzuca w szesnastkę tworząc bardzo klarowną sytuację do strzału, a tam nie trafia w piłkę Bereszyński!
47' - Faul w ataku Ruchu, piłka dla Legii, chyba ostatnia w tej połowie szansa.
48' - Hlousek wybiciem kończy groźną kontrę.
48' - Koniec pierwszej połowy

Jakby powiedział Zbigniew Stonoga: "Szkoda strzępić ryja". Nie da się tego oglądać, liczymy na jakąś tajemniczą metamorfozę naszych piłkarzy w przerwie i zwycięstwo po niej.
Piłkarze wbiegają na boisko.

46' - Już niedokładne podanie w naszych szeregach, aut dla Ruchu.
47' - Wolny dla gospodarzy 35 metrów od bramki Legii.
47' - GROŹNIE!!! Stępiński głową tuż obok słupka!
48' - Hlousek naciskany wybija na aut.
49' - JEZUS MARIA!!! Dośrodkowanie Podgórskiego, Stępiński uderza PRZEWROTKĄ i Malarz z najwyższym trudem odbija piłkę!!!
49' - Ruch ciągle a natarciu...
50' - ...wybijają legioniści, jednak wciąż grę prowadzą gospodarze.
50' - Wątpliwy spalony Stępińskiego, zacznie Malarz.
51' - Stępiński!!! Wygrywa pojedynek biegowy z Jędrzejczykiem, mógł zrobić wszystko, ale odgrywa w pole karne, gdzie piłkę łapie Malarz!
52' - Strata Beresia, aut dla "Niebieskich".
52' - Bereszyński wycina Stępińskiego, dobrze, że bez kartki.
53' - Wybijamy po raz kolejny z pola karnego, jest źle.
53' - Moneta ze skrzydła dogrywa płasko po ziemi, wychodzi z bramki Malarz i łapie piłkę.
54' - Malarz znów kontuzjowany, sztab medyczny na boisku.
54' - Faul na Lipskim w środku pola.
55' - Od rzutu wolnego pod własnym polem karnym wznowi grę nasz golkiper.
55' - Borysiuk wpada w pole karne, wybijają poza boisko obrońcy.
55' - Rzut rożny dla warszawiaków.
56' - Wybijają defensorzy, jeszcze zagranie do Prijovicia, ten chciał dośrodkować, ale przerzucił chyba wszystkich na boisku.
57' - Aut dla "Wojskowych."
57' - Aleksandrow do Nikolicia, ten wycofuje do Guilherme, Brazylijczyk uderza, ale źle trafia w piłkę, jeszcze próba dobitki i łapie Putnocky!
58' - Z linii bocznej Ruch.
58' - Dobre zablokowanie napastnika w wykonaniu Hlouska.
59' - Aleksandrow... Kolejna głupia strata w dobrze zapowiadającej się akcji.
59' - Hlousek niedokładnie dogrywa, strata piłki.
60' - Faul dla gospodarzy jakieś 40 metrów od bramki.
60' - Surma z dystansu... Efekt wiadomy, dobrze, że nie wykopał poza stadion.
61' - Surma podaje do Hlouska. Dziękujemy, panie Łukaszu.
62' - Hamalainen gotowy do zmiany.
62' - Bereszyński dogrywa ze skrzydła, piłkę po rykoszecie wyłapuje Putnocky.
63' - Zmiana Legia:

Michaił Aleksandrow -
Kasper Hamalainen
64' - Stępińśki sam na sam po podaniu naszej obrony, ale wychodzi z bramki Malarz! Po chwili atakuje Legia i kończy strzałem prosto do koszyka bramkarza.
64' - Rzeźniczak fauluje na środku boiska.
65' - Faul na Hlousku, wznowi grę Malarz.
66' - I znów piłka w rękach Jose Arcadio. Boże, jak tu jest nudno.
66' - Hlousek posyła swój centrostrzał poza boisko.
67' - Świetnie zapowiadającą się kontrę Ruchu kończy podanie do Jędrzejczyka.
67' - Stępiński przewraca się pół metra od Bereszyńskiego, ale sędzia gwiżdże rzut wolny obok naszego pola karnego.
68' - Uderzenie prosto w mur i aut dla gospodarzy.
68' - Tym razem Legia z linii bocznej.
69' - CHRYSTE PANIE!!! Moneta wystawia piłkę na nos Stępińskiemu, a ten z najbliższej odległości uderza nad poprzeczką!!!
70' - Prijović z Nikoliciem gubią piłkę, ale mamy jeszcze róg.
71' - Zagranie do Guilherme, uderzenie, strata, kontra Ruchu, wychodzi z bramki Malarz i łapie w ostatniej chwili!
72' - NO JA PIER... Hamalainen musiał tylko dołożyć nogę po dośrodkowaniu Prijovicia, co prawda dołożył, ale tak, że piłka pofrunęła w trybuny!
72' - Świetny wślizg Bereszyńskiego zatrzymuje Monetę.
72' - Rożny dla gospodarzy.
73' - TO SIĘ NIE DZIEJE... Zamieszanie w polu karnym Legii i kolejne uderzenie nad poprzeczką w wybornej sytuacji!
74' - Faul za faulem w środku pola, sędzia nie wyciąga kartek. Pod koniec meczu chyba się tam pozabijają.
74' - Za mocny przerzut do Stępińskiego, od bramki nasz golkiper.
75' - Akcja ofensywna Legii kończy się w rękawicach Putnockyego.
75' - Świetne przecięcie "Jędzy"!
76' - Hamalainen... Mógł wypuścić Nikolicia sam na sam, mógł wypuścić Prijovicia, a podaje w obrońcę...
77' - MALARZ!!! Moneta pędzi sam na sam przez pół boiska, ale zatrzymuje go genialna parada naszego bramkarza!!!
78' - Ruch nas ciśnie i nie ma ku temu wątpliwości. Prosimy o głos Zbyszka Stonogę, który mówi, że "to jest dramat".
78' - Borysiuk prosto w nogi obrońców.
79' - Boże jedyny, po raz kolejny ratujemy się rozpaczliwym wybiciem. Aut dla Ruchu.
79' - Korner dla gospodarzy.
80' -
80' - Wybicie piłki, ale znów piłka dla Ruchu, Podgórski wpada w pole karne i znów GENIALNIE MALARZ!!!
80' - Róg dla Ruchu.
81' - Surma i... znów świetnie ARKADIUSZ MALARZ!!!
81' - Nikolić potyka się o własne nogi i akcja spaliła na panewce.
82' - Zmiana Legia:
Bartosz Bereszyński -
Łukasz Broź
82' - Bereś to się już dzisiaj nagrał, wkręcali go w ziemię po pas.
83' - Legia w ataku pozycyjnym, ale bez pomysłu na cokolwiek.
84' - Guilherme, Broź w pole karne, ale blokują go tam defensorzy. Mamy chociaż aut blisko pola karnego Ruchu.
85' - Grodzicki zakłada dziurę Guilherme. Można umierać.
85' - Od bramki Malarz.
86' - Zatrzymany Lipski tylko na chwilę, kolejna centra Ruchu ze skrzydła, kolejne wybicie i kolejny róg dla gospodarzy tego meczu.
87' - Wybijamy rozpaczliwie na aut.
87' - BOŻE!!! Broź wybija z pustej bramki!
88' - Wolny dla Ruchu na 35 metrze.
88' - Szansa na kontrę, ale świetnie przecina Koj.
89' - Tajemniczy spalony Nikolicia, piłka dla "Niebieskich".
89' - Nikolić wyrzucony sam na sam, wychodzi z bramki Putnocky i o centymetry szybszy od "Niko"!!!
90' - Rzeźniczak pędzi po skrzydle, uderza, po rykoszecie łapie Putnocky!
90' - Kucharczyk leci lewą flanką, wywalczył jeszcze róg!
91' - Nic z tego nie wyszło, budujemy akcję od własnej połowy.
91' - Doliczone 3 minuty. 3 minuty nadziei na cokolwiek.
91' - Zmiana Ruch:
Mariusz Stępiński -
Michał Efir
92' - Od autu "Wojskowi".
92' - I z linii tym razem Ruch.
93' - Podanie do Borysiuka, ten... nie trafia w piłkę. Ruch leci z kontrą, na szczęście nieskuteczną. Ostatnie sekundy dla Legii.
94' - Grodzicki do Putnockyego.
94' - Ostatni atak Legii, mamy jeszcze aut.
94' - I róg dla Legii! Ostatnia szansa!
95' - Koniec meczu!

Fotoreportaż z meczu
Uderzenie Rzeźniczaka, broni Putnocky i koniec meczu. CO. ZA. DRAMAT. Piast zremisował w Poznaniu, ale my nie potrafimy wykorzystywać szansy na odskoczenie w tabeli, bo przecież przez 100 lat istnienia Legia się tego jeszcze nie nauczyła. Koszmarne widowisko i możemy tylko dziękować Bogu, że nie przegraliśmy tego meczu, bo Ruch miał tutaj mnóstwo sytuacji na gola. Arkadiusz Malarz bezapelacyjnie został MVP tego spotkania i to chyba mówi o nim wszystko. Żegnamy się z Wami w mocno średnich nastrojach i zapraszamy na pomeczowe materiały na legionisci.com. Wieczoru lepszego niż mecz życzy Wam nasza redakcja ;)