80' Guilherme 6
Michał Kopczyński 15
Thibault Moulin 75
Vadis Odjidja-Ofoe 8
84' Kasper Hamalainen 22
Miroslav Radović 32
Radosław Cierzniak 33
Jakub Czerwiński 4
Łukasz Broź 28
84' Tomasz Jodłowiec 3
80' Sebastian Szymański 53

Zabójczo skuteczni

Legia Warszawa nie bez problemów pokonała 3-1 na wyjeździe Zagłębie Lubin. W piątek bramki dla mistrzów Polski zdobyli Thibault Moulin, dla którego był to pierwszy ligowy gol na polskich boiskach, a także Maciej Dąbrowski i Sebastian Szymański. Dla dwóch ostatnich były to pierwsze trafienia dla Legii w ekstraklasie. Dąbrowski nie świętował jednak bramki, ponieważ do Warszawy trafił właśnie z Lubina.

Legia Warszawa przystąpiła do meczu z Zagłębiem z wielką motywacją do zdobycia trzech punktów. W ostatnich dwóch starciach graczom Jacka Magiery nie udało się wywalczyć bowiem kompletu oczek. W 10. minucie mistrzowie Polski mogli wyjść na prowadzenie. Guilherme dostał znakomite prostopadłe podanie od Vadisa Odjidji-Ofoe, ale w sytuacji sam na sam z Martinem Polackiem posłał piłkę obok lewego słupka. Można tylko żałować, że Brazylijczyk nie podał do dużo lepiej ustawionego Kaspera Hamalainena, który na pewno nie miałby problemów ze skierowaniem futbolówki do siatki. Chwilę potem Miroslav Radović strzelił z dystansu i tym razem świetną obroną popisał się bramkarz Zagłębia i gracze Jacka Magiery dostali zaledwie rzut rożny. W 21. minucie zza szesnastki szczęścia spróbował Łukasz Janoszka, ale był minimalnie niedokładny. Odpowiedź legionistów była jeszcze groźniejsza. Miroslav Radović podał wzdłuż bramki do niepilnowanego Odjidji-Ofoe, jednak ten był nieco spóźniony. Za moment Belg wpadł w szesnastkę Zagłębia, odegrał do środka, gdzie żaden z jego kolegów nie zdołał zakończyć jego akcji strzałem. Dwa kwadranse po pierwszym gwizdku mogło być 1-0 dla gospodarzy. Po błędzie w obronie Adama Hlouska przed stuprocentową szansą stanął Łukasz Piątek, który z kilku metrów uderzył zbyt słabo, aby pokonać Arkadiusza Malarza. Golkiper Legii znów popisał się bardzo dobrą interwencją. W 36. minucie ta niewykorzystana szansa zemściła się na gospodarzach. Vadis Odjidja-Ofoe doskonale wyszedł do piłki zagranej ze środka pola, minął wychodzącego z bramki Martina Polacka i będąc przed pustą bramką odegrał ją do Thibaulta Moulina. Francuz nie miał żadnych kłopotów ze skierowanie jej do siatki i zdobyciem tym samym swojego pierwszego gola w ekstraklasie. W samej końcówce Zagłębie mogło wyrównać. Po wrzutce z rzutu rożnego główkował jeden z lubinian i tylko znakomity refleks Arkadiusza Malarza uratował "Wojskowych" przed stratą gola.

Trzy minuty po zmianie stron po wrzutce z rzutu rożnego główkował Lubomir Guldan. Środkowemu obrońcy Zagłębia zabrakło jednak precyzji i od bramki grę mógł zacząć Arkadiusz Malarz. W 56. minucie gospodarze pokonali bramkarza Legii. Z rzutu rożnego dokładnie zacentrował Filip Starzyński, a główkującego Arkadiusza Woźniaka nie upilnował Adam Hlousek. Czech nie popisał się w tej sytuacji, ale trzeba dodać, że miał obok siebie jeszcze jednego zawodnika Zagłębia, co jest kolejnym kamyczkiem do ogródka defensywy warszawskiego zespołu. Za moment kibice ponownie wpadli w euforię, gdy Lubomir Guldan wykończył dośrodkowanie od Filipa Starzyńskiego. Arbiter liniowy słusznie jednak podniósł chorągiewkę, sygnalizując tym samym pozycję spaloną. Po godzinie gry w polu karnym rywali znalazł się Guilherme. Brazylijczyk spróbował podobnego strzału, co w pierwszej odsłonie gry, lecz i tym razem był niedokładny. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu, legioniści wreszcie zmusili do wysiłku Martina Polacka. Golkiper z Lubina wypiąstkował groźnie dośrodkowanie Guilherme z rzutu rożnego. W 82. minucie Legia wreszcie strzeliła drugiego gola. Swój były klub skarcił Maciej Dąbrowski, który najlepiej znalazł się w zamieszaniu w polu karnym Zagłębia. Chwilę wcześniej Kasper Hamalainen mocnym strzałem trafił w poprzeczkę bramki Martina Polacka. W samej końcówce rezultat ustalił Sebastian Szymański. Młody pomocnik, który niewiele wcześniej pojawił się na placu gry, mocnym strzałem nie dał najmniejszych szans Martinowi Polackowi. Powtórki pokazały jednak, że legionista był na minimalnym spalonym po podaniu od Vadisa Odjidji-Ofoe.

Autor: Wiśnia

Witamy z Lubina! Nadzieja umiera ostatnia i choć sytuacja w tabeli jest arcytrudna, to my wciąż wierzymy, że uda nam się ją odwrócić. Aby wykonać ku temu pierwszy krok, potrzebujemy dzisiaj zwycięstwa. Nieważne czy zagramy ładnie czy brzydko - dzisiaj liczą się tylko 3 punkty. Zagłębie będzie jednak bardzo trudnym rywalem, bo gospodarze są niesamowicie zmotywowani. Aby myśleć o zwycięstwie, Legia musi się zmotywować jeszcze bardziej. Wiele razy wstawaliśmy z kolan, wiele razy dokonywaliśmy niemożliwego, dlatego też gdzieś w środku tli się w nas nadzieja na mistrzostwo Polski. Oby w to mistrzostwo uwierzyli także piłkarze i wygrali dzisiaj z Zagłębiem. Po zwycięstwo, po 3 punkty, po wygrzebanie się z dołka: Do boju, Legio, marsz!
Do meczu niecałe 45 minut, ale żaden z piłkarzy nie pojawił się jeszcze na rozgrzewce.
Golkiperzy obydwu zespołów pojawili się na murawie, która robi naprawdę dobre wrażenie. Do meczu 40 minut.
Gwizdy, buczenie - to legioniści, którzy wbiegli właśnie na plac gry. Panowie, dziś tylko zwycięstwo!
I "Miedziowi" już na placu gry.
Gospodarze szykują na ten mecz oprawę, kibice właśnie ustawiają transparent.
Do pierwszego gwizdka już nieco ponad 10 minut, zawodnicy schodzą do szatni, a my nie możemy się już doczekać - dawać ten mecz!
Prezentacja składów obydwu zespołów.
Ruszyli! Legio, tylko zwycięstwo!

2' - Rusza Zagłębie, przejmuje Pazdan, kontra Legii, ale niedokładne podanie do przodu sprawia, że od bramki zacznie Polacek.
2' - Aut dla gospodarzy.
3' - Kopczyński znów poza linię boczną.
3' - Świetne przecięcie Kopczyńskiego.
3' - Fatalna strata Pazdana, ale naprawia błąd kolegi "Kopa".
4' - Ajajaj! Przecinamy bardzo groźny atak Zagłębia, szybka kontra, ale Guilherme zbyt długo holował piłkę i musimy budować atak od początku.
5' - Strata Jędrzejczyka na prawej stronie, szybkie podanie do Nespora, jednak Czech dał się złapać w pułapkę ofsajdową.
5' - Piłka do Odjidji, ale nie dał rady jej opanować nasz pomocnik. Legia wciąż w ataku pozycyjnym.
6' - Woźniak dośrodkowuje ze skrzydła, ale świetnie chwyta Malarz!
6' - Tym razem Vadis na spalonym.
7' - Hamalainen! Ależ zepsuł świetną akcję Odjidji i Rado - nie zdołał opanować zagranej mu piłki.
8' - Niegroźne z pozoru dośrodkowanie Piątka Malarz wybija na róg.
9' - Groźnie! Guilherme świetnie blokuje, zaraz potem źle podaje i tylko brak przytomności Nespora uchronił nas przed stratą bramki!
9' - Bardzo dobry blok Kopczyńskiego.
10' - Faul na Radoviciu, mamy szansę na dośrodkowanie.
10' - ... i już nie mamy. Aut dla Zagłębia.
11' - Z linii bocznej Legia na wysokości własnej szesnastki.
12' - CO SIĘ STAŁO?! Guilherme kapitalnie wypuszczony przez Odjidję, wpada w pole karne i staje oko w oko z Polackiem! Jakim cudem kopnął obok słupka?!
13' - Legia próbuje zaatakować, jednak Jędrzejczyk niedokładnie zagrywa w stronę Guilherme.
14' - "Wojskowi" wciąż w ataku pozycyjnym.
14' - Wszyscy kibice Legii pojawili się już w sektorze - można zaczynać doping!
15' - Odjidja! Kapitalny rajd naszego pomocnika zatrzymany w ostatniej chwili!
16' - Niebezpiecznie pod naszą bramką! Kontra Zagłębia po stracie Guilherme, Malarz ratuje sytuację wyjściem z bramki!
16' - MIRO RADOVIIIIIĆ!!! Co za akcja, co za strzał! Polacek w ostatniej chwili cudem na róg!
17' - Nic z tego, futbolówka ląduje za bramką Polacka - wznowi golkiper.
17' - Aut dla Zagłębia.
18' - Świetny wślizg Dąbrowskiego, kapitalny też odbiór Guilherme!
19' - Gospodarze w ataku pozycyjnym.
19' - Radović przewrócony na środku boiska.
20' - Fatalny przerzut Kopczyńskiego.
20' - Dobra interwencja Dąbrowskiego, znów mamy piłkę.
21' - Złe podanie i strata, rusza z atakiem zespół Piotra Stokowca.
22' - Janoszka! Bardzo groźny strzał przechodzi tuż obok naszej bramki! Asystował mu... sędzia, od którego odbiła się piłka.
23' - Hlousek niedokładnie do Moulina, Francuz faulował jeszcze rywala zdaniem arbitra.
24' - Vadis... Dobry rajd Belga kończy uderzenie w trybuny.
24' - Hlousek na aut.
25' - Kapitalny rajd Odjidji kończy faul Janoszki - aż dziwi, że bez kartki.
26' - Jezus Maria!!! Fantastyczne zagranie Hamalainena do Odjidji, ten podaje wzdłuż linii i z pustej bramki wybijają obrońcy! Jeszcze dobija Kopczyński, strzał zablokowany!
27' - Malaaaarz! Arek pewnie chwyta niełatwy strzał gospodarzy.
28' - TO JEST NIEMOŻLIWE!!! Radović wykłada piłkę do pustej bramki Vadisowi, ale ten spóźniony nie trafia w nią! JAK?!
29' - CO SIĘ TUTAJ WYPRAWIA?! Kontra Zagłębia, Hlousek wybija, ale prosto pod nogi Woźniaka, ten w idealnej sytuacji uderza nad poprzeczką!
30' - Kapitalnie zachował się Arek Malarz, który odbił szalenie trudne uderzenie Piątka!
31' - Dobry przerzut Pazdana, atak Legii prawym skrzydłem, dośrodkowanie, ale wybijają defensorzy.
32' - Moulin sfaulowany tuż przed polem karnym Zagłębia - świetna szansa na uderzenie przed Legią.
32' - Odjidjaaaaa - nie tym razem. Uderzenie Belga przechodzi obok bramki.
33' - Hlousek stracił, ale dobrym pressingiem naprawił swój błąd.
34' - Pazdan zastawia się przed Nesporem i łapie Malarz.
35' - Akcja Legii lewym skrzydłem, ale blokują obrońcy. Po chwili jeszcze długa piłka do Odjidji, lecz chwyta ją Polacek.
35' - Guilherme sprytnie wychodzi z pola karnego, mamy aut.
35' - Oprawa w sektorze kibiców Zagłębia.
37' - Malarz bez problemu chwyta strzał z dystansu.
37' - GOL! Thibault Moulin! (Legia)
38' - GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Rewelacyjnie wypuszczony Odjidja jeszcze bardziej rewelacyjnie mija Polacka i wykłada Moulinowi piłkę do pustej bramki! Ten sytuacji nie dało się zmarnować i Francuz otworzył wynik w Lubinie - Legio, jazda z nimi!!!
39' - Ach, gdyby Hamalainen to przejął! W ostatniej chwili ratują się obrońcy Zagłębia przed sam na sam!
39' - Aut dla "Miedziowych".
40' - Odjidja Ofoe! Ależ on ma technikę - pojedynkę przedryblował pół boiska!
41' - Świetnie blokował Kopczyński - róg dla Zagłębia.
41' - Spalony, Legia znów przy piłce.
42' - Legia na połowie Zagłębia.
43' - Ach, świetnie zapowiadała się ta akcja, ale niedokładnie podał Guilherme.
43' - Doskonała interwencja po aucie gospodarzy i odzyskujemy piłkę.
44' - Brawo "Rado"! Znakomicie naprawił stratę Pazdana!
45' - Mamy aut blisko pola karnego miejscowych.
46' - Ależ blisko sukcesu był Pazdan, zagrywając trudną, długą piłkę do Radovicia.
46' - Jeszcze róg dla Zagłębia, ostatnia minuta, uważajmy...
47' - MALAAAAARZ!!! Kapitalnie odbija strzał głową lecący tuż obok słupka!!!
47' - Koniec pierwszej połowy

Wygląda to naprawdę dobrze! Legia ma pomysł na grę i szybko operuje piłką. No i ta interwencja Arka Malarza w końcówce pierwszej połowy - czapki z głów. Wracamy za 15 minut!
W przerwie uroczystości - to spóźnione obchody 70-lecia Zagłębia Lubin. Przesunięcie było spowodowane było żałobą po tragedii w kopalni.

46' - Ruszamy, Legia w natarciu.
47' - Kontra Zagłębia...
47' - Ależ kocioł w naszym polu karnym! Rożny dla gospodarzy!
48' - Guldan! Ależ strzał obrońcy Zagłębia po dośrodkowaniu Starzyńskiego! Tuż ponad poprzeczką!
48' - Stratę "Kopy" naprawia Radović.
48' - Ależ brzydki faul Cotry na Guilherme.
49' - Kartki nie ma, za to jest korner dla Legii.
49' - Dąbrowski! Nie tym razem - choć wyskoczył do główki najwyżej ze wszystkich, jego strzał poleciał daleko obok słupka.
50' - Todorovski zwija się z bólu po zagraniu Radovicia, przepychanki na boisku!
51' - Zagłębie zaczyna od rzutu wolnego na środku pola - obyło się bez kartek.
52' - Strata i faul Kopczyńskiego przy linii środkowej.
52' - Brawo Maciek! Świetny wślizg Dąbrowskiego zatrzymuje rajd Starzyńskiego!
52' -
53' - Tym razem to Kopczyński został przewrócony na ziemię, a szkoda, bo wychodziliśmy z kontratakiem.
53' - Świetny odbiór Hamalainena, Legia wciąż w ataku.
54' - Guilherme... Brazylijczyk tak się zapędził, że aż wybiegł poza boisko.
54' - Radović! Serb zatrzymany w ostatniej chwili, mamy rzut rożny!
55' - Nic z tego, łapie piłkę Polacek.
55' - Malarz wychodzi z bramki i oddala niebezpieczeństwo, aut dla gospodarzy, jednak szybko odzyskujemy kontrolę nad futbolówką.
56' -
56' - DĄBROWSKI!!! GENIALNA interwencja zatrzymuje sam na sam!
56' - GOL! Arkadiusz Woźniak! (Zagłębie)
57' - Także tak. Dośrodkowanie i kompletnie niekryty Woźniak przy prawym słupku ładuje piłkę do bramki. Znów musimy walczyć o prowadzenie.
58' - Guilherme nie opanował zagrania, rożny dla Zagłębia, po którym padła bramka, także wziął się z tego powodu.
59' - Żół‚ta kartka: Costa Marques Guilherme (Legia)
59' - Guilherme fauluje i Starzyński staje przed szansą dośrodkowania bądź uderzenia na bramkę.
60' - Guldan i gol! Ufffff.... to tylko spalony!
61' - Aut dla Zagłębia.
61' - Faul na Janoszcze w środku boiska.
62' - Dąbrowski kompletnie gubi krycie Nespora, ten już pędzi na bramkę, ale znów ratuje nas spalony.
63' - Guilherme! Dośrodkowanie w pole karne, Brazylijczyk przyjmuje piłkę i w dobrej sytuacji uderza tuż obok słupka!
63' - Hlousek wrzuca, obrońcy posyłają futbolówkę na róg.
64' -
64' - Podanie do cofniętego Moulina, ale Francuz raczej nie powtórzył uderzenia jak w meczu z Realem - piłka poszybowała daleko od celu.
64' - Nieporozumienie w szeregach gospodarzy i kontra kończy się wznowieniem Malarza.
65' - Zagłębie w natarciu...
65' - Pressing Radovicia i mamy aut.
66' - Złe podanie Hlouska i strata - gospodarze atakują.
66' - Pazdan nabija rywala i odzyskujemy piłkę.
67' - Guilherme... koszmarne podanie w znakomitej sytuacji - Legia wychodziła bardzo groźną kontrą.
67' - Jędrzejczyk... W prostej sytuacji wybija na róg.
68' - Radović do uciekającego Moulina, ale zabrakło numeru buta by przejąć to podanie. Wciąż Legia jednak przy piłce.
69' - Jędrzejczyk zagrywa ręką w polu karnym - na szczęście w nieszczęściu polu karnym Zagłębia. Szkoda, bo "Wojskowi" mieli dobrą szansę.
70' - Todorovski - wysoko ponad poprzeczką.
71' -
71' - Żół‚ta kartka: Adam Hlousek (Legia)
71' - Głupi faul Hlouska i rzut wolny blisko naszej bramki.
72' - Gol dla Zagłębia! Nie, na szczęście znów ratuje nas spalony!
73' - Faul na Odjidji, Legia przed szansą na dośrodkowanie.
73' - Żół‚ta kartka: Łukasz Janoszka (Zagłębie)
73' - Aut za autem dla "Wojskowych".
74' - Tym razem róg dla naszego zespołu!
74' - Polacek strąca piłkę na kolejny korner!
75' - Odjidja prosto w obrońców, ci wybijają i mamy kontrę - na szczęście w porę zażegnaną.
75' - Gospodarze wznowią grę z linii bocznej.
76' - Strata Hamalainena, wybijamy w ostatniej chwili!
77' - Nie możemy wyjść z własnej połowy od paru minut, źle to wygląda.
77' - Guilherme pada na boisko, ale gwizdek milczy.
77' - Kontra Legii...
78' - RADOVIĆ, DLACZEGO?! Kapitalne podanie od Odjidji, Serb ustawiony w polu karnym, mija obrońcę i strzela obok bramki!
78' - Ręka jednego z rywali na naszej połowie.
79' - Faul Kopczyńskiego, szansa przed miejscowymi na dośrodkowanie.
79' -
80' - Nespooor! Strzał głową z bliska mija naszą bramkę!
80' - Odjidja na spalonym.
80' - Zmiana Legia:

Costa Marques Guilherme -
Sebastian Szymański
80' - Dawaj, młody, wierzymy!
81' - Legia zamknęła gospodarzy w ich szesnastce.
82' - Dośrodkowanie Moulina, Hlousek zgrywa głową i mamy róg!
82' - GOL! Maciej Dąbrowski! (Legia)
83' - GOOOOOOOOOOOL!!! Wielkie zamieszanie w polu karnym Hamalainen uderza w poprzeczkę, piłka spada pod nogi Dąbrowskiego, który uderzył i piłka wpadła do siatki!
84' - Odjidja zastawiał się z piłką, ale od bramki zacznie Polacek.
84' - Żół‚ta kartka: Martin Nespor (Zagłębie)
84' - Bardzo chamski faul Nespora na Szymańskim i słuszna kara.
84' - Zmiana Legia:
Kasper Hamalainen -
Tomasz Jodłowiec
85' - Zmiana Zagłębie:
Łukasz Piątek -
Filip Jagiełło
Łukasz Janoszka -
Jan Vlasko
86' - Akcja Legii nie przynosi powodzenia - Polacek wznowi grę.
86' - Legia wychodzi z kontratakiem, ale Radović symuluje i przewraca się, tracąc piłkę.
87' - Co. Za. Ulga. Nespor z najbliższej odległości nie trafia w piłkę.
87' - Tym razem "Rado" był faulowany naprawdę - mamy szansę na dośrodkowanie.
88' - GOL! Sebastian Szymański! (Legia)
89' - GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! BRAWO SEBA, BRAWO MŁODY!!! Odjidja popędził środkiem pola i przedryblował kilku rywali, podaje do Szymańskiego, ten staje oko w oko z Polackiem i ile sił ładuje piłkę do siatki!!!
89' - Odjidja nabija rywala, mamy aut.
90' - Żół‚ta kartka: Aleksandar Todorovski (Zagłębie)
90' - Kolejny aut dla Legii.
91' - "Sprzątać te szmaty i wyp... do chaty" - śpiewają kibice Zagłębia. Jednak to fan "Miedziowych" opuszczają już trybuny.
91' - Szymański świetnie blokuje!
91' - Faul dla Legii w środkowej części boiska.
92' -
92' - Woźniak dogrywa ze skrzydła, ale pewnie łapie futbolówkę Malarz!
92' - Jeszcze gospodarze w ataku.
93' - Atak Legii kończy się tuż przed szesnastką Zagłębia.
94' - Szymański! Świetny drybling w środku pola, ale jego podanie do Radovicia nie znalazło celu.
94' - Koniec meczu!

Fotoreportaż z meczu
Koniec! W bólach, na styku, ale robimy to i wygrywamy w Lubinie sprawiając, że jeszcze możemy wierzyć w mistrzostwo Polski. Legia miała świetne momenty, miała i beznadziejne, ale koniec końców wygrała dziś drużyna lepsza. Cieszą się piłkarze, cieszymy się i my. Obyśmy radośni byli także w czerwcu. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na legionisci.com, gdzie znajdziecie pomeczowe materiały. Dobrego wieczoru, dobrego weekendu!

Powrót na ligowy szlak

Na pierwszy ligowy wyjazd w tym roku kalendarzowym przyszło nam się udać do Lubina. Ostatni raz na stadionie przy ul. Skłodowskiej-Curie gościliśmy w drugiej połowie lutego ubiegłego roku. Wówczas do miedziowego miasta udała się tysięczna grupa legionistów. Tym razem, zarówno przez kiepski termin meczu, który wypadł w piątkowy wieczór, jak i w wyniku pustek w kibicowskich portfelach, dokonanych przez wyjazd do stolicy Holandii, na podróż do województwa dolnośląskiego zdecydowała się ok. 470-osobowa grupa fanów ze stolicy.
Do Lubina jechaliśmy wspólnie samochodami. Na szczęście wycieczka na „kraniec świata” nie była już tak doskwierająca jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu, kiedy to przejazd zajmował ok. 7 godzin. Jako że dość późno dotarliśmy na przygotowany dla nas parking, nie wszystkim udało się wejść na trybuny sektora gości równo z pierwszym gwizdkiem sędziego i to mimo że wpuszczanie odbywało się naprawdę sprawnie. Z tego względu przez ponad 10 minut meczu w ogóle nie prowadziliśmy dopingu. Przed rozpoczęciem meczu miejscowi upamiętnili Edwarda Kiciora – wieloletniego zawodnika i działacza lubińskiego Zagłębia.

Gdy cała nasza grupa znalazła się już w narożniku obiektu, rozpoczęliśmy nasz wokalny koncert od okrzyku "wojnaaaa" i naszej wyjazdowej przyśpiewki. Zdecydowanie najlepiej, najdonośniej i najdłużej skupialiśmy się na wykonywaniu „Ole, ole, ole, ola” oraz melodyjnej wersji „Jesteśmy zawsze tam”. Oprócz tych utworów w naszym repertuarze nie zabrakło m.in. „Ja kocham Legię, ooooo”, „Dziś zgodnym rytmem”, hitu z Wiednia czy „Legia gol, allez allez”. Pozdrowiliśmy także wszystkie nasze zgody. Skandowaliśmy także hasło „Precz z komuną” i "Janusz Waluś". Pod koniec pierwszej połowy na naszych trybunach dosłownie zawrzało, bowiem Vadis Odidja-Ofoe zagrał piłkę do Thibaulta Moulina, a ten skierował ją do bramki lubinian. Po chwili radości odśpiewaliśmy „Mistrzem Polski jest Legia” i domagaliśmy się od naszych zawodników kolejnych trafień.

Z naszej perspektywy doping gospodarzy stał na dość przeciętnym poziomie, ale mimo to ich okrzyki były kilka razy słyszalne w naszym sektorze. Wzmagały się zwłaszcza wtedy, kiedy zawodnicy Zagłębia kierowali futbolówkę do naszej bramki. Tego dnia „Miedziowi” zaprezentowali na swoich trybunach oprawę, na którą składały się: sektorówka z wizerunkiem rozwścieczonego kreta trzymającego racę, po lewej stronie którego znajdowały się ceramiczny dzban i herb miasta Bolesławca, transparent „Dla nas nieważne są wyniki – 30 – fanatyzm trwalszy od ceramiki” oraz racowisko z trzydziestu czerwonych flar. Choreografię wykonał, czego nietrudno było się domyślić przez stosowne dopiski na sektorówce, fanklub Zagłębia z Bolesławca, którego członkowie chcieli w ten sposób uczcić trzydziestolecie jego powstania. W drugiej połowie lokalsi wywiesili jeszcze transparent: „Miejski Klub Bokserski – Energetyka Lubin zawsze z nami!”.

W zajmowanym przez nas sektorze zawisło osiem flag: „Jelonki”, „Jesteśmy Waszą Stolicą”, „Czaszka”, „Legia Warszawa” ze skandynawskim krzyżem, „1916”, „CWKS”, mała „Legia Warszawa” na czarnym tle i „Miasto Stołeczne Warszawa”. Warto dodać, że w naszym sektorze pojawił się transparent skierowany do Andrzeja Fonfary, który w weekend walczył z Chadem Dawsonem – „Andrzej Fonfara – tylko zwycięstwo Bracie!!!”

Skromne prowadzenie „Wojskowych” pozwalało optymistycznie zapatrywać się na drugą połowę pojedynku. Niestety, nasi piłkarze początkowo mocno zawodzili. Mimo że zagrzewaliśmy ich do niezłomnej walki, niespodziewanie stracili bramkę. Jej autor Arkadiusz Woźniak doczekał się antyowacji z naszej strony/ Mając nadzieję, że wpadka naszych grajków była jedynie chwilowa, śpiewaliśmy „My kibice z Łazienkowskiej”. Do momentu bramki powstrzymywaliśmy się z ubliżaniem fanom miejscowych. Ci jednak, podbudowani celnym trafieniem ich zawodnika i nie wytrzymawszy ciśnienia, zaczęli nas prowokować, więc nie zostaliśmy im dłużnyni i głośno krzyknęliśmy: „dzisiaj Zagłębie dostanie ch... po gębie”. Chwilę później Zagłębie zdobyło bramkę. Na szczęście sędzia jej nie uznał. Zdaliśmy sobie sprawę, że musieliśmy coraz mocniej motywować do wytężonej gry naszych piłkarzy i dlatego nie tylko śpiewaliśmy „Jazda z k...” czy „Legio, klubie Ty nasz”, lecz także takie hity jak „Do boju, Legio marsz!” czy „Legia, Legia, Legia, Legia gooool”. Chwilę później znowu zamarliśmy na moment, kiedy wydawało się, że lubinianie pokonali Malarza. Jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Wściekli kibice Zagłębia usłyszeli od nas: „taki ch...!”. Osiem minut przed końcem Maciej Dąbrowski wykorzystał zamieszanie w polu karnym Zagłębia i zdobył bramkę dającą legionistom prowadzenie. Wówczas bez chwili zastanowienia zaśpiewaliśmy hymn naszego klubu, po czym uskutecznialiśmy wersję „Ole, ole, ole, ola” z siadaniem i wstawaniem. Nie omieszkaliśmy odnieść się do miejscowych, dla których nasz gol stanowił chyba bolesny, bokserski cios. „Coście tak cicho...?” – pytaliśmy ironicznie. Nie minęło kilka minut, a Sebastian Szymański jako trzeci pokonał Martina Polacka. W tamtym momencie wiedzieliśmy już, że wygraną mamy w kieszeni. „Dzisiaj Zagłębie dostało ch... po gębie” i „Tak to już bywa, że Legia z k... wygrywa” – darliśmy się z całej siły. Jako że część zniecierpliwionych i zniesmaczonych wynikiem miejscowych zaczęła przedwcześnie opuszczać trybuny, krzyczeliśmy „Paaaazie, pazie na razie!” i „Idźcie do domu, my nie powiemy nikomu!”

W końcu sędzia Przybył zagwizdał po raz ostatni, a my już oficjalnie mogliśmy się cieszyć z trzech punktów. Gdy po chwili nasi zawodnicy podeszli przed nasz sektor, wspólnie zaśpiewaliśmy „Ole, ole, ole, ola” i „Mistrz, mistrz, Legia mistrz!” Nagrodziliśmy ich również należytymi brawami, ale aby nie zapomnieli, że nie zadowolimy się jednorazową wygraną, zaśpiewaliśmy „Walczyć, trenować, Warszawa musi panować!”. Po nieco ponad dwudziestu minutach pozwolono nam opuścić stadion i wszyscy skierowaliśmy się na parking, by wspólnie udać się w drogę powrotną. W dobrych nastrojach w stolicy zameldowaliśmy się po czwartej nad ranem.

Przed nami pojedynek z Wisłą Kraków. Już teraz zapraszamy wszystkich na Estadio WP w niedzielę 12 marca na godzinę 18:00.

Frekwencja: 10892