Adam Gyurcso 7
Adam Frączczak 9
Adrian Henger 12
80' Seiya Kitano 18
70' Marcin Listkowski 29
Robert Obst 32
Patryk Paczuk 13
Mate Tsintsadze 8
90' Sebastian Kowalczyk 55

Przerwa dobrze im zrobiła

Legia Warszawa wygrała pewnie 2-0 na własnym boisku z Pogonią Szczecin w ostatnim sobotnim meczu 27. ligowej kolejki. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, ale po zmianie stron bramki dla graczy Jacka Magiery zdobyli Michał Kucharczyk oraz Vadis Odjidja-Ofoe. Dzięki tej wygranej legioniści awansowali na pozycję lidera tabeli, chociaż Jagiellonia swoje spotkanie rozegra dopiero w niedzielę.

Od początku meczu legioniści starali się wysoko atakować swoich rywali. Kilka minut po pierwszym gwizdku arbitra Michał Kucharczyk wpakował piłkę do siatki przeciwnika, ale sędzia boczny zasygnalizował pozycję spaloną. Za chwilę dobrą akcją popisał się Vadis Odjidja-Ofoe, który wpadł w pole karne Pogoni, gdzie w ostatniej chwili zatrzymali go obrońcy ze Szczecina. Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem przewagi graczy Jacka Magiery. W 20. minucie Pogoń przeprowadziła groźną kontrę. Z prawej strony w kierunku Arkadiusza Malarza huknął Dawid Kort, ale golkiper Legii był czujny i nie dał się zaskoczyć. Dziewięć minut później swoją okazję zmarnował Michał Kucharczyk. Napastnik uderzył bez przyjęcia po ziemi i bardzo dobrą obroną popisał się Jakub Słowik. Co prawda tego dnia gospodarze prezentowali się lepiej od swoich przeciwników, ale golkiper szczecinian nie mógł narzekać na zbyt wiele pracy. W 37. minucie do wysiłku został zmuszony Arkadiusz Malarz, gdy złapał mocną próbę jednego z oponentów. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i obydwie jedenastki zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Trzy minuty po zmianie stron wynik spotkania powinien otworzyć Artur Jędrzejczyk. Prawy obrońca najwyżej wyskoczył po wrzutce z rzutu wolnego i niestety nieznacznie przeniósł piłkę ponad poprzeczką. Po godzinie gry znakomitą okazję miała Pogoń. Błąd popełnił Jakub Rzeźniczak, który za lekko podał do Arkadiusza Malarza, ale Mateusz Matras w sytuacji sam na sam posłał piłkę ponad celem. Chwilę potem ta niewykorzystana szansa zemściła się graczach Kazimierza Moskala. Miroslav Radović podał do obiegającego go Adama Hlouska. Czech dokładnie zacentrował do Michała Kucharczyka, który z najbliższej odległości wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po zdobyciu gola obraz gry nie uległ zmianie. "Wojskowi" starali się głównie atakować prawym skrzydłem, na które często zbiegał Michał Kucharczyk. W 72. minucie mogło być 2-0, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie niedokładny był główkujący Michał Kopczyński. Kwadrans przed końcem pojedynku Jakub Słowik po raz drugi musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Vadis Odjidja-Ofoe niby od niechcenia kopnął piłkę zza pola karnego, ale uderzenie zaskoczyło wyciągniętego jak struna golkipera Pogoni, który mimo wszystko mógł zachować się lepiej. Przyjezdni otworzyli się, co mogli wykorzystać piłkarze Legii w 80. minucie. Wówczas Michał Kucharczyk pobiegł lewą flanką, chciał podać do niepokrytego Vadisa Odjidja-Ofoe, lecz w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnali defensorzy.

Autor: Wiśnia

Jak najlepiej spędzić sobotni wieczór? Oczywiście na stadionie Legii Warszawa, gdzie za 40 minut gospodarze podejmą Pogoń Szczecin. Po przerwie reprezentacyjnej kibice są spragnieni futbolu w ligowym wydaniu. Na Ł3 będzie komplet! Prawie 30 tysięcy kibiców spodziewa się tylko jednego rozstrzygnięcia - wygranej Legii!
Podopieczni Jacka Magiery meldują się na murawie. Wcześniej rozgrzewkę rozpoczęli zawodnicy ze Szczecina
Przed dzisiejszym meczem odbędzie się minuta ciszy dla upamiętnienia zmarłego niedawno redaktora Pawła Zarzecznego. Z tej okazji, na jednym z krzesełek na trybunie prasowej umieszczono koszulkę z jego nazwiskiem. Ponadto, komentatorzy Canal+ powstrzymają się od komentarza między 56 a 57 minutą spotkania
Rzut oka na statystyki. W tym sezonie Pogoń zaledwie dwukrotnie wygrała na 13 spotkań wyjazdowych. "Portowcy" najczęściej dzielili się punktami - sześciokrotnie.
Zresztą patrząc na Legię, też nie można być pewnym wygranej. Liczby pokazują, że ekipa z Warszawy pięciokrotnie remisowała oraz.. wygrywała na własnym obiekcie
Dzisiaj mamy 1 kwietnia. Wiadomo, dzień, w którym nie szczędzi się żartów. Niemniej jednak mamy nadzieję, że legioniści nie zadrwią sobie z kibiców
Zawodnicy Kazimierza Moskala udali się już do szatni. Legioniści zaraz podążą ich tropem
Dariusz Urbanowicz ostatni raz prezentuje składy obu drużyn
To co, gotowi? "Mam tak samo jak Ty..."
Ruszyli! "Mistrzem Polski jest Legia!" niesie się po Łazienkowskiej i okolicach
Obie ekipy w tradycyjnych strojach. Legia na biało, Pogoń na granotowo-bordowo
Minuta ciszy dla Pawła Zarzecznego...

2' - Kucharczyk i spółka rozpoczynają zawody
2' - Przypomnę tylko, że arbitrem dzisiejszego spotkania jest Adrien Jaccottet ze Szwajcarii
2' - Tymczasem pierwsza akcja legionistów. Odjidja na prawej flance, próba przebicia się do środka, ale wywalczył tylko rzut rożny
3' - Kopczyński do boku, ale przejmuje Matynia. Krótko cieszy się z piłki
4' - Legioniści. Rzeźniczak, który zastępuje Pazdana... Legia środkiem.. Vadis do Jędrzejczyka, próba minięcia rywali, włączył się Guilherme, ale finalnie Słowik wznowi grę od bramki
5' - Kort dostał podanie na połowie legionistów. Podciągnął kilka metrów i huknął z dystansu. Jednak skończyło się jedynie na rzucie rożnym
5' - Wrzutka, piłka trafia poza pole karne, dopada do niej Delev, który strzela tuż obok słupka prosto w bandy reklamowe
6' - Akcja legionistów... Moulin faulowany na własnej połowie
6' - Rzeźniczak, Moulin, Dąbrowski do Jędrzejczyka. Piłka krąży między legionistami... W końcu Vadis do Radovicia, ale zdaniem liniowego legionista znalazł się na pozycji spalonej
7' - Rudol do kolegi obok. Bezpiecznie. Dalekie zagranie do Deleva, Pogoń powoli wchodzi na połowę legionistów. Jednak oszczędna jest w swych zapędach
7' - Zagranie z głębi pola do Kucharczyka, który... umieszcza piłkę w siatce, ale wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną!
8' - Dodam, że na liniach również biegają Szwajcarzy. Ot, taka wymiana doświadczeń między federacjami
9' - Hlousek, Rzeźniczak, Dąbrowski, legioniści zabierają się za konstruowanie akcji ofensywnej
9' - Matras nieco za mocno do partnera. Aut dla Legii, ale gospodarze nie wykorzystują prezentów szczecinian
10' - Moulin na lewą flankę do Radovicia. Był Hlousek, włączył się Vadis.. Poszedł do końca, do linii, próba zgrania do środka, ale czujni Portowcy wybijają na róg
11' - Odjidja z narożnika boiska... Na zewnątrz do Moulina, który wgrywa w obręb szesnastki. Jeszcze Radović próbuje sprytnego zagrania głową, ale liniowy nie ma złudzeń. Offside!
11' - Delev na prawej.. Dostał piłkę, ale szybko jej się pozbył. Ekipa Moskala próbuje szybko operować futbolówką. W tej akcji nawet nieco za szybko, bo jeden z graczy znalazł się na pozycji spalonej
12' - Moulin do Vadisa, Vadis do... Guilherme w zamyśle, ale ostatecznie do zawodnik gości cieszył się z posiadania. W efekcie akcja zakończyła się na rzucie rożnym
13' - Kort z dystansu! Rzeźniczak oberwał w twarz. To bolało!
13' - Radović próbował sprytnego zagrania po ziemi, ale futbolówka padła łupem przeciwników. Dobrze to odczytali
14' - Legioniści na połowie przyjezdnych... Kucharczyk próbował wrzutki w pole karne, ale był skutecznie blokowany. Korner
14' - Guilherme nieźle zakręcił futbolówką... za mocno. Dopadł do niej Moulin, ale jego próba obsłużenia kolegów zdecydowanie się nie przyniosła oczekiwanych efektów. Od bramki Słowik
15' - Hlousek ładnie się zapędził... Minął Rudola, obiegł go w zasadzie. Szkoda tylko, że z tego rajdu nic nie wyszło poza piłką na aut
16' - Radović na głowę Guilherme. To nie mogło się udać. Za niski! Aczkolwiek asekurujący zawodnik Pogoni wybił bezpiecznie na róg
17' - Hlousek, Kucharczyk w pole karne, ale tam już czekał Fojut, żeby tylko oddalić zagrożenie od własnej bramki
18' - Vadis.. głęboko poszedł po piłkę. Hlousek urywa się Delevowi. Zagrał w pole karne, jeszcze Radović próbował dopaść do piłki... Nic z tego. Słowik od własnej bramki
20' - Ajajajaj! Zabrakło centymetrów, żeby opanował futbolówkę! Vadis wypuścił Moulina w pole karne, ale gdyby kilka centymetrów więcej... Szkoda
20' - Tymczasem goście mogą się ustawiać do rzutu rożnego. Gyurcso w narożniku
21' - Węgier poszedł w ślady Guilherme i zagrał po prostu za mocno. Jednak to nie koniec akcji. Jeszcze strzał i ratuje nas Arkadiusz Malarz!
22' - Gyurcso kolejny raz. Tym razem spod sektora rodzinnego. Legioniści się ratują, wybijają byle dalej od własnej bramki
22' - Radović poszedł z akcją do końca. Próbował kiwnąć Matynię, ale piłka odbiła się od jego nóg i skończyło się na rzucie rożnym
23' - Czech w pole karne... Jeszcze piłka u stóp Kopczyńskiego. Strzał! Odbita! Róg!
23' - Kolejny stały fragment gry i kolejny raz legioniści nie zmuszają Słowika do lotu
24' - Kucharczyk wrócił się na własną połowę, żeby zaplusować w defensywie, ale Szwajcar uznał, że "Kuchy" dopuścił się faulu
25' - Płasko zagrana piłka. Wydawało się, że Kucharczyk ją przejmie. Przepuścił. I zamiast do legionisty, trafiła pod nogi gracza gości
26' - Jutro 2 kwietnia. Na Żylecie pojawił się transparent "Jan Paweł II. Pamiętamy"
27' - Vadis próbował kiwać się z Gyurcso... Wrzucił w pole karne, ale Frączczak był na posterunku. Jeszcze jedna próba legionistów. Tym razem Słowik wyciągnął się jak struna
27' - Akcja ofensywna "Portowców"... zatrzymana na 25 metrze od bramki Arka Malarza
28' - Radović zrobił ładne kółeczko z Drygasem, ale jego podanie do przodu padło łupem rywala
29' - Brawo Moulin. Dobrze w destrukcji. Czas na konstrukcję
29' - Gęsto pod bramką Pogoni. Legioniści mają coraz mniej miejsca, żeby sobie wymienić podania. Kończy się autem dla zespołu Kazimierza Moskala
30' - Ajajajaj! Płaskie podanie do Kucharczyka. Prosto, ze środka od Moulina. "Kuchy" uderzył w kierunku słupka, ale Słowik końcami placów zdołał zbić na róg
31' - Brawo Rzeźniczak. Radović od razu do Odjidji i... zabrakło niewiele, żeby utrzymać futbolówkę w polu gry
32' - Pół godziny gry za nami. Legia się stara atakować, ale Pogoń mądrze się broni i od czasu do czasu przepuszcza atak w kierunku Arkadiusza Malarza
32' - Hlousek na lewej... Radović pokazuje Czechowi, żeby podał mu po ziemi, ale lewy obrońca Legii posłał piłkę w pole karne do Słowika
33' - Vadis dostrzegł Guilherme.. Poszedł Jędrzejczyk w popularny sukurs... Jednak kolejna wrzutka ze strony gospodarzy okazała się za mocna
34' - Rzeźniczak krótko z Moulinem z rzutu wolnego w środkowej strefie boiska. Kucharczyk dostał piłkę do nogi i niemal z miejsca zakręcił w kierunku dalszego słupka. Chybił
35' - Legia rusza w akcji 4 na 3... Vadis zagrywa do Kucharczyka, który jest na pozycji spalonej... A jak "Kuchy" jest na spalonym, to trafia do siatki. Także bramka słusznie nieuznana. Gramy dalej. 0-0 przy Łazienkowskiej
36' - Radović ma dobre pomysły, tylko wykonanie nie zawsze idzie w parze z tym, co pomyśli głowa
37' - Teraz Vadis połasił się na strzał.. Schodził do środka w polu karnym, aż uderzył.. Szkoda, bo mógł zagrać do niepilnowanego Radovicia na 15 metr
38' - Ciftci leży na murawie. Sędzia przerywa grę. Wygląda na to, że nic mu nie jest
39' - Ciftci na prawej stronie, ale naciska go Moulin... Matras do
39' - Ciftci na prawej stronie, ale naciska go Moulin... Matras do Gyurcso. Strzał - broni Malarz
40' - Łapie się za głowę Ciftci. Słusznie, bo dostał podanie w pole karne z głębi pola i gdyby lepiej przyjął. Kto wie, może zmusiłby Malarza do wysiłku
40' - Jędrzejczyk walczy z Fojutem... Stoper Pogoni skutecznie blokuje dostęp do piłki. Wznowi Słowik
41' - Ciftci zbija głową do Korta. Ten uruchamia Gyurcso, który decyduje się na strzał. Lekka zmyłka, ale Malarz końcami palców wybija na róg!
42' - Węgier z narożnika... Dąbrowski głową poza obręb szesnastki
42' - Vadis z głębi pola do Kucharczyka, ale ten biegnie niczym koń z klapkami na oczach. Dobrze, że Guilherme był w pobliżu, to trochę powalczył o futbolówkę
43' - Nieporozumienie między Rudolem a Słowikiem. To było podanie do Kucharczyka, który starał się uniknąć spalonego. W końcu poszła piłka, ale dwaj zawodnicy Pogoni starający się nie dopuścić do zagrożenia... zderzyli się przy tej interwencji
44' - Mecz przerwany. Na boisku pojawili się ludzie ze sztabu medycznego Pogoni
44' - Adrian Henger rozpoczął intensywną rozgrzewkę. Kto wie, może za chwilę pojawi się na placu gry
46' - Słowik podniósł się z murawy. Otrzepał się. Wygląda na to, że będzie w stanie kontynuować grę. Przynajmniej dogra do przerwy, a później się zobaczy
46' - Tymczasem sędzia dolicza jeszcze 3 minuty
47' - Odjidja dobrze w pracuje w destrukcji. Odzyskał piłkę, uspokoił grę... Legia szykuje się do ostatniego zrywu
47' - Niestety... akcja legionistów rozbita tuż przed polem karnym Portowców
48' - Jeszcze Hlousek walczy z Frączczakiem na lewej stronie i wywalczył. Rzut rożny. Może teraz..
49' - Ależ skąd... piłka na dalszy słupek. Pogoń oddala zagrożenie od własnej bramki, ale legioniści zamykają przeciwnika na jego połowie. Owocem tego, kolejny róg
49' - "
49' - "Warszawska Legio, zawsze o zwycięstwo walcz!"
50' - Moulin jakby nieco na oślep, ale miał w tym plan. Zagranie do Kucharczyka. Jest Radović, Guilherme obecny i... kończy się tylko na rzucie rożnym
50' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Sędzia nie pozwolił na wykonanie stałego fragmentu gry. Także mamy 0-0 po pierwszej połowie.

46' - Gramy. Obie ekipy bez roszad w składach
47' - Jędrzejczyk. Dobrze odczytał zamiary rywali. Już piłka zmierzała do Gyurcso, ale Artur odzyskał piłkę
47' - Malarz. Wznowienie gry od bramki
48' - Rzut wolny dla Legii. Moulin ustawia piłkę. Lewa flanka...
49' - Dośrodkowanie w pole karne i... ajajajajaj! Jędrzejczyk głową! Podniósł piłkę, a wystarczyło ją wepchnąć do siatki!
49' - To mógłby być udany początek drugiej odsłony
50' - Kort ucierpiał w jednej z akcji. Rzut wolny dla Pogoni blisko środkowej strefy boiska
50' - Wrzutka w pole karne na Fojuta, który tak walczył o piłkę, że finalnie padł na murawę z bólem w plecach
51' - Hamalainen, Kazaiszwili oraz Nagy rozpoczęli rozgrzewkę
51' - Kopczyński, Moulin do Hlouska... Trochę statycznie, ale w końcu zagrał w pole karne
53' - Legia szybko ruszyła z akcją.. aż się Guilherme poślizgnął mając futbolówkę przy nodze. Szkoda
53' - Fojut, Matynia do Ciftci... Umiejętnie rozciągnął do Frączczaka, ale przy nim był Radović, który odzyskał piłkę
54' - Jednak co naprawił Radović, to zepsuł Kucharczyk. Strata i ponownie Pogoń szarżuje w kierunku bramki Malarza. Był Rzeźniczak, brawo
54' - Dobrze zapowiadają się akcja... Radović mądrze do Vadisa. Jeszcze Guilherme, ale rzut rożny, to wszystko, co legioniści wycisnęli z tej akcji
54' - Dośrodkowanie z narożnika. Był Dąbrowski. Będzie Słowik od bramki
55' - Generalnie Słowik nie spieszy się ze wznawianiem gry
56' - Hlousek jak ten czołg! Poszedł przebojem lewą stroną, dograł do środka, gdzie Kucharczyk na dupie wjechał do bramki. Gdyby piłka doszła do niego, byłby gol, ale wcześniej Słowik pospieszył z interwencją
56' - Kort. On już próbował uderzyć z dystansu. Próbuje jeszcze raz zza pola karnego, ale bez zagrożenia
57' - Moulin potrzebuje pomocy lekarzy po zderzeniu z Ciftcim. Chyba nie będzie mógł kontynuować gry
58' - Nagy idzie w stronę ławki rezerwowych, ale nie widać, żeby miał zaraz zdjąć dres treningowy
58' - W miejsce Węgra, na rozgrzewkę powędrował Jodłowiec
58' - "Thibo" o własnych siłach schodzi poza boisko, gdzie lekarze obejrzą jego nogę
59' - Mocne uderzenie z rzutu wolnego. Piłka odbija się od zawodników... Gyurcso próbuje wykończyć akcję, ale piłka ociera się o legionistę i wychodzi na róg
59' - Węgier z narożnika. Wydawało się, że Fojut dotykał piłki jako ostatni, ale sędziowie uznali, że było inaczej. Korner jeszcze raz
60' - "...Legio wygraj dzisiaj ten mecz!" brzmią słowa piosenki, która niesie piłkarzy do boju. Trzymamy kciuki!
60' - Pogoń zaczyna coraz śmielej sobie poczynać. Legioniści muszą teraz być czujni w defensywie
61' - Aha, jakby co.. Legia w komplecie. Moulin wrócił na murawę
62' - Legia prawą stroną! Guilherme do Jędrzejczyka. Ten do środka. Wydawało się, że Kucharczyk zamknie to z bliskiej odległości, ale... nie! Piłka przeszła dalej
62' - Ostatecznie Moulin musi się pofatygować do narożnika boiska
63' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
64' - GOOOOOOOOOL !!! Do trzech razy sztuka!
64' - Przed chwilą Matras nieudanie lobował Malarza po błędzie Rzeźniczaka, a teraz cały stadion eksplodował z radości po tym jak Kucharczyk zamknął podanie Hlouska!
64' - Z najbliższej odległości zapakował piłkę do siatki! Legia 1. Pogoń 0.
66' - Ajajajaj! Kucharczyk.. do Radovicia, który uderza, ale jeszcze piłka spada u stóp wbiegającego Guilherme.. Byłaby radość, gdyby to był futbol amerykański, bo Gui puścił piłkę nad poprzeczką!
68' - Czas pójść za ciosem. Czas podwyższyć na 2-0!
70' - W tym momencie legioniści wskakują na fotel lidera. Utrzymamy zwycięstwo i teraz to my będziemy czekać co zrobi Jagiellonia. Aczkolwiek najpierw...
70' - Legia w mniejszości, ale rusza z atakiem. Radović ładnie piętą do Kucharczyka... Ostateczni nie udało się tej akcji zakończyć strzałem
70' - Żół‚ta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
70' - Zmiana Pogoń:

Dawid Kort -
Marcin Listkowski
71' - Trener Moskal reaguje jako pierwszy wpuszczając nowego zawodnika na plac gry
72' - Dobre zagranie Ciftci do Guilherme. Legioniści powoli, do przodu, zdobywają kolejne centymetry
72' - Frączczak na prawej stronie, ale był przy nim Radović. Kolejny raz skutecznie w defensywie
73' - Moulin rozrzucił na prawą... Guilherme, podłączył się Jędrzejczyk i wywalczył rzut rożny
74' - "Thibo" z narożnika... Odchodząca piłka na głowę Kopczyńskiego, strzał. Niecelnie
74' - Delev z pretensjami do sędziego, że Jędrzejczyk go faulował. Jednak Legia gra swoje
76' - Hlousek do Kucharczyka, ale ten nim przyjął nim się ogarnął, to już Portowcy wrócili do swojej szesnastki. Skończyło się jedynie na rzucie rożnym
76' - Rzut rożny rzutem rożnym, ale w tym momencie kibic Pogoni opuszczają swój sektor
77' - Radović faulowany. Będzie rzut wolny z prawej strony boiska. Szansa dla Vadisa na zaliczenie asysty
77' - Vadis sprytnie do Radovicia, ale Listkowski zablokował próbę podania przez Serba
78' - GOL! Vadis Odjidja-Ofoe! (Legia)
78' - GOOOOOOOOL !!!!! Vadis uderzył z dystansu. To może nie było piekielne mocne uderzenie, ale zmieścił to kapitalnie! Legia 2. Pogoń 0
79' - I już Kucharczyk mógł uderzyć na bramkę Słowika, ale w decydującym momencie wdał się w bezsensowną kiwkę. Mógł po prostu kropnąć!
80' - Miał być komplet. Niby bilety wyprzedane, a na trybunach dziś 22 210 widzów. Aż się wierzyć nie chce, bo trybuny w zasadzie pełne
80' - Zmiana Legia:
Costa Marques Guilherme -
Dominik Nagy
80' - Zmiana Pogoń:
Nadir Ciftci -
Seiya Kitano
80' - To sobie obaj trenerzy zmienili po razie
83' -
84' - Kopczyński nieco z przypadku, ale zagrał w stronę Kucharczyka. Już witali się z gąską, już Vadis... ale finalnie Słowik przejął futbolówkę w decydującej fazie akcji
86' - Nagy do Hlouska na lewą stronę... Hlousek mocno w pole karne, podbitka zawodnika gości i mamy róg
86' - Zmiana Legia:
Michał Kopczyński -
Tomasz Jodłowiec
87' - Na murawie melduje się Tomasz Jodłowiec, a za chwilę powinniśmy zobaczyć Kazaiszwiliego, który został przywołany przez sztab szkoleniowy
88' - Fojut głową na aut. Kazaiszwili już gotowy do wejścia, ale jeszcze momencik...
88' - Zmiana Legia:
Michał Kucharczyk -
Waleri Kazaiszwili
89' - "Michał Kucharczyk!" niesie się z Żylety
89' - "Kuchy king! Kuchy king!" śpiewają kibice
91' - Zmiana Pogoń:
Spas Delew -
Sebastian Kowalczyk
91' - Tak jak w pierwszej połowie, tak i teraz, sędzia dolicza 3 minuty
91' - Hlousek chciał obsłużyć Radovicia, ale z jego podania wyszedł tylko rzut rożny
92' - Jeszcze legioniści kręcą się w okolicach pola karnego Słowika. Radović do Vako, a ten z pierwszej posyła piłkę nad poprzeczką!
93' - Radović jeszcze rozciąga grę. Z prawej na lewą stronę...
94' - Gyurcso... zwlekał nieco ze strzał i finalnie został wybity z rytmu
94' - Koniec meczu!

Koniec! Legia inkasuje 3 punkty i to oznacza, że trafiamy na fotel lidera. Przynajmniej do jutra... Zobaczymy jak zaprezentuje się Jagiellonia. Tak czy inaczej, przed nami emocjonujący finisz rundy zasadniczej
A emocje będą jeszcze większe, bo za tydzień Legia jedzie do Poznania na pojedynek z Lechem
Tymczasem dziękuję za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy na więcej na stronę główną Legionisci.com

Kuchy King!

Po przerwie na mecze reprezentacji znów wróciliśmy na Łazienkowskiej. Mecz z Pogonią miał obejrzeć komplet widzów, jednak oficjalnie frekwencja była znacznie niższa od pojemności stadionu i wskazań klubowego licznika. Wszystko za sprawą "ligomistrzowych" karnetowiczów. Na szczęście już niedługo pożegnamy się z problemem sztucznego nabijania licznika. Spotkanie z Pogonią było tym, na którym do kibicowskiego repertuaru weszła nowa przyśpiewka wysławiająca "Kuchego Kinga".

Kibice Pogoni przyjechali w skromnej grupie. Ekipa pociągowa była transportowana przez policję, a w podstawionych autobusach było sporo wolnego miejsca. "Portowcy" wywiesili w sektorze gości trzy flagi, a w drugiej połowie także transparent z pozdrowieniami dla kibica przebywającego po drugiej stronie muru. Doping szczecinian nie był słyszalny na Żylecie, ale przy dobrej dyspozycji z naszej strony, było to niemal niewykonalne dla ok. 160 osobowej grupy gości.

O wiele lepsza pogoda sprawiła, że na trybunach znów w dużej mierze przeważa biel, o co gorzej było w zimowych miesiącach. Przed meczem cały stadion minutą ciszy uczcił pamięć zmarłego tydzień wcześniej Pawła Zarzecznego. Jedno co w takich sytuacjach kłuje to fakt, że zawsze znajdzie się ktoś, muszący właśnie w tym momencie "zabłysnąć" jakimś okrzykiem. Na Żylecie wywieszone zostały transparenty nawiązujące do kolejnych rocznic śmierci - "Jan Paweł II Pamiętamy" oraz "Śpiewak pamiętamy. T'97".

Od początku spotkania wskoczyliśmy na wysokie obroty i dość szybko cały stadion miał powody do radości. Gol Kucharczyka nie został jedna uznany, więc nic dziwnego, że oberwało się sędziemu. Pomimo faktu, że z Pogonią nie łączy nas zgoda, przez cały mecz z obu stron nie było żadnych uszczypliwości. Każdy skupił się na wspieraniu swojego klubu. Zdenerwowanie publiczności było jeszcze większe, gdy sędziowie po raz drugi nie uznali gola Kucharczyka. Ten jednak pokazał, że nie od parady nazywany jest "Kuchy Kingiem". Trafił w końcu po raz trzeci, a sędziemu nie pozostało nic innego jak wskazanie na środek boiska. Przy "celebracji" bramki obyło się oczywiście bez pytania o liczbę goli dla obu drużyn. Nie było również bundesligowej melodii, jak na ostatnim meczu - i bardzo dobrze.

Na meczu z Pogonią na gnieździe zadebiutowały dwa nowe bębny, których zakup sfinansował sklep Żyleta - warto robić tam zakupy, bo dzięki temu wspieracie kibicowskie inicjatywy. Doping na przestrzeni całego spotkania stał na wysokim poziomie. Nie było jednego hitu, który przyćmił pozostałe. Śpiewaliśmy głośno i równo. Pojawiły się także dialogi pomiędzy Żyletą a resztą stadionu. "Warszawa", czy "Za nasze miasto" raz inicjowane były z gniazda, po chwili zaś - po okrzykach "Teraz wy!" - przez kibiców zasiadających na trybunie wschodniej.

Schodzącego z boiska "Gui", żegnały przeciągłe okrzyki "Giiiilerme, Giiiilerme...". Nie zabrakło także pozdrowień dla schodzącego z boiska Kucharczyka. Na melodię znaną z "Legia gol", "Żyleta, Żyleta", śpiewaliśmy "Kuchy King, Kuchy King, Kuchy King...". Wygrana Legii zapewniła nam do niedzieli pozycję lidera. Po meczu podziękowaliśmy piłkarzom za wygraną, a za tydzień liczymy na trzy punkty przywiezione z Wielkopolski. Zanim jednak dojdzie do wyjazdowego meczu w Pyrlandii, na Bemowie odbędą się dwa mecze w play-off również z poznaniakami rozegrają nasi koszykarze - warto wspierać nasz zespół w walce o awans do ekstraklasy. Na jednym ze spotkań zaprezentowana zostanie kolejna oprawa w ramach akcji "Ultra Dzielnica".

Na meczu z Pogonią po raz ostatni spikerem był Darek Urbanowicz, któremu pomagał tradycyjnie "Juras". Na razie nie wiadomo, kto będzie następcą.

Frekwencja: 22210