79' Tomas Necid 24
Radosław Cierzniak 33
Jakub Rzeźniczak 25
Łukasz Broź 28
90' Tomasz Jodłowiec 3
86' Sebastian Szymański 53
Waleri Kazaiszwili 9
79' Kasper Hamalainen 22

Udany finisz

Legia Warszawa zwyciężyła 2-1 z Cracovią w ostatniej kolejce rundy zasadniczej ekstraklasy. Bramki dla legionistów zdobyli Dominik Nagy oraz Tomas Necid. Dla obu zawodników były to premierowe trafienia w barwach Legii. Dla gospodarzy honorowe trafienie zaliczył Damian Dąbrowski z rzutu karnego.

Już od pierwszego gwizdka sędziego legioniści ruszyli do przodu i byli bliscy zdobycia gola. W 2. minucie Tomas Necid sprytnym strzałem z pola karnego próbował zaskoczyć Grzegorza Sandomierskiego, jednak bezskutecznie. Sześćdziesiąt sekund później Thibault Moulin posłał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Kopczyńskiego. Pomocnik Legii uderzał niecelnie, ale piłka po jego strzale trafiła w Dąbrowskiego i mało brakowało, żeby znalazła się w bramce Cracovii. Zawodnicy Cracovii doszli do głosu dopiero w 7. minucie, kiedy to Dąbrowski posłał dobre prostopadłe podanie w pole karne Legii. W tej sytuacji swoją obecność zaznaczył Arkadiusz Malarz, który przeciął i wyłapał podanie Dąbrowskiego. Cztery minuty później to golkiper Cracovii wykazał się dobrą interwencją po strzale Dominika Nagy’ego z ostrego kąta. Kolejne minuty nie przyniosły żadnych ciekawych sytuacji, ale w 18 doczekaliśmy się pierwszego trafienia w tym spotkaniu. Thibault Moulin popisał się świetnym przerzutem w kierunku Nagyego. Węgier dobrze opanował piłkę i pewnym strzałem pokonał Sandomierskiego. Kilka minut później to zawodnicy "Pasów" doszli do głosu. Deleu oddał strzał sprzed pola karnego prosto w ręce Malarza, a kilkanaście sekund później piłka trafiła w rękę Hlouska w polu karnym Legii. Po tym zagraniu sędzia nie podyktował jedenastki i była to słuszna decyzja. W 35. minucie spotkania Moulin spróbował zaskoczyć Sandomierskiego, ale minimalnie się pomylił. Wszystko wskazywało na to, że pierwsza część gry zakończy się jednobramkowym prowadzeniem Legii, jednak w 43. minucie Damian Dąbrowski pewnie wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką Jędrzejczyka i doprowadził do remisu.

Drugą połowa spotkania rozpoczęła się od "kąśliwego" uderzenia Dąbrowskiego, ale trzy minuty później to Tomas Necid "ukąsił" rywala. Czech bardzo przytomnie zachował się w polu karnym Cracovii i wyprowadził Legię na prowadzenie. W kolejnych sytuacjach Legia mogła podwyższyć prowadzenie, jednak zabrakło dokładności. W 58. minucie Radović zbyt mocno zagrał do Moulina po świetnej kontrze Legii. Ta niewykorzystana sytuacja mogła się zemścić w 67. minucie, kiedy to Michał Pazdan wybił futbolówkę z linii bramkowej. Piłkarze Cracovii próbowali szczęścia w kolejnych akcjach, jednak ich strzały były niecelne lub dobrze blokowane przez defensorów Legii. W polu karnym Legii zagotowało się także w doliczonym czasie gry, ale Arkadiusz Malarz nie dał się zaskoczyć i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Legii.

Autor: Filip Kaczmarczyk

Witamy z Krakowa! Piłkarze Legii już dotarli na obiekt.

Na sektorze debiutuje nowa flaga legionistów

W wyjściowej jedenastce legionistów kilka zmian. W kadrze zabrakło Michała Kucharczyka, który ma uraz. Od pierwszej minuty zagrają Tomas Necid i Dominik Nagy.
Trwa prezentacja skladów
Piłkarze wychodzą na murawę. Za moment zaczynamy!

1' - Długo to trwało, ale sędzia wreszcie dał sygnał do rozpoczęcia spotkania. Zaczynamy!
3' - Chwilę po rozpoczęciu spotkania pierwszy rzut rożny dla Legii, ale obrońcy Cracovii zażegnali niebezpieczeństwo. Za moment szansę miał Tomas Necid, ale ofiarnie interweniowali obrońcy i będzie kolejny korner
4' - Już w pierwszych dwóch minutach legioniści mieli dwie dobre okazje do wyjścia na prowadzenie
5' - Moulin na lewo do Hlouska i jego wrzutka została zablokowana
6' - Od bramki Sandomierski, jednak szybko futbolówkę przejmują piłkarze mistrza Polski
8' - Krakowianie uspokoili grę i starają się częściej utrzymywać przy piłce
9' - Prostopadłe podanie do Marcina Budzińskiego i bardzo dobre wyjście z bramki zanotował Arkadiusz Malarz
11' - Ładna akcja legionistów na skrzydle, lecz we wszystkim szybko zorientowali się gospodarze
12' - Bardzo dobra szansa przed Dominikiem Nagym. Węgier uderzył z ostrego kąta, ale Sandomierski uratował swój zespół
12' - Faul Deleu na Guilherme i będzie rzut wolny z ostrego kąta
13' - Dośrodkowanie Moulina i bliski gola był Miroslav Radović!
15' - Nagy faulowany na skrzydle przez jednego z obrońców i będzie kolejny rzut wolny. Jak na razie Węgier jest bardzo aktywny w ofensywie
18' - Na spalonym jeden z legionistów
18' - GOL! Dominik Nagy! (Legia)
19' - Legia obejmuje prowadzenie!
20' - Moulin fantastycznie podał do wychodzącego na czystą pozycję Dominika Nagyego, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Grzegorza Sandomierskiego!
23' - Trzeba przyznać, że mistrzowie Polski zasłużenie wyszli na prowadzenie, chociaż niewiele brakowało a już za chwilę byłby remis. Z dystansu strzelał jednak z graczy Cracovii i pewnie na linii zachował się Arkadiusz Malarz
23' - Żół‚ta kartka: Piotr Polczak (Cracovia)
24' -
25' - Radović powalony przez Polczaka, ale zdaniem sędziego nie ma faulu
26' -
27' - Świetny strzał z daleka Damiana Dąbrowskiego i z najwyższym trudem piłkę do boku odbił bramkarz Legii!
29' - Kontra Cracovii zmarnowana przez złe dośrodkowanie Jakuba Wójcickiego
31' - Kolejna szansa Cracovii, która odważnie próbuje strzałów z dystansu. Tym razem zza pola karnego huknął Marcin Budziński - Malarz nie musiał interweniować
32' - Rzut rożny dla Legii
33' - Nic z tego nie wyszło. Piłkę przejmuje Cracovia
35' - Akcja Cracovii przerwana bardzo dobrym powrotem Guilherme
36' - Nagy do Moulina, ten odważnie z daleka... niewiele nad poprzeczką!
38' - Pazdan wybił poza linię dośrodkowanie jednego z rywali. Będzie rzut rożny
42' - Moulin stracił piłkę przed polem karnym rywala. To była dobra szansa, aby spróbować uderzenia z daleka
43' - Kolejna oskrzydlająca akcja Cracovii kończy się kolejnym rzutem rożnym
43' - Rzut karny dla Cracovii!
44' - GOL! Damian Dąbrowski z karnego! (Cracovia)
45' - Niestety, Damian Dąbrowski pewnie wykorzystał jedenastkę... A wszystko przez zagranie piłki ręką przez Artura Jędrzejczyka
46' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy remis. Szkoda, bo rzut karny po nieodpowiedzialnym zagraniu piłki ręką przez Artura Jędrzejczyka. Wracamy za 15 minut.

47' - Rozpoczynamy drugą połowę. Obie drużyny bez zmian w składach
48' - Moulin sprytnie do Hlouska, ale Czech przegrał starcie na skrzydle z Deleu
49' - Faul dla Legii
49' - KATASTROFALNA wrzutka Guilherme....
50' - GOL! Tomas Necid! (Legia)
50' - Gol dla Legii! Tomas Necid przedarł się przez obrońców i w sytuacji sam na sam pokonał Sandomierskiego!
52' - To pierwszy gol Czecha dla Legii. Liczymy na więcej w rundzie finałowej!
52' -
53' - Necid faulowany w środku pola i rzut wolny dla Legii
54' - Żół‚ta kartka: Radosław Kanach (Cracovia)
54' - Brzydki faul Kanacha, który wślizgiem zatrzymał biegnącego Radovicia
55' - Następne przewinienie, ale już znacznie bliżej pola karnego. Będzie dobra okazja do bezpośredniego uderzenia
56' - Gui prosto w mur
58' - Dąbrowski zatrzymał kontrę Cracovii, a po chwili Malarz wybił piłkę poza linię boczną
58' - Rzut rożny dla gospodarzy
60' - Zmiana Cracovia:

Radosław Kanach -
Krzysztof Piątek
Luiz Carlos Deleu -
Mateusz Cetnarski
61' - Trzy świetne szanse dla Legii w odstępie kilkunastu sekund! Najpierw Moulin był minimalnie spóźniony do podania od Guilherme, a miałby przed sobą już tylko Sandomierskiego. Za chwilę bramkarz Cracovii obronił główkę Necida, a wrzucający jeszcze ze skrzydła Radović nabił nadbiegającego Nagyego i piłka dla Cracovii...
62' - Niepotrzebna strata Moulina w środku pola
63' - Ostry faul na Nagyu
63' - Jędrzejczyk sprytnie nabił Polczaka i będzie rzut rożny
67' - Faul na piłkarzu Cracovii tuż przed polem karnym
68' - Pazdan z linii bramkowej! To była świetna szansa dla gospodarzy po wrzutce od Tomasza Brzyskiego! Dużo szczęścia w szeregach "Wojskowych"...
69' - Zakotłowało się przed bramką Malarza, ale na szczęście bez konsekwencji. Nieco ponad 20 minut do końca spotkania
70' - Kontra Legii. Jędrzejczyk do wybiegającego jednego z partnerów, ale spalony
72' - Zmiana Cracovia:
Erik Jendrisek -
Sebastian Steblecki
73' - Zła wrzutka Cetnarskiego i pewnie piłkę złapał Malarz
74' - Hlousek na głowę do Necida... ale za mocno
76' - Niecelna próba z dystansu Dąbrowskiego. Od bramka Malarz
78' - Legia stara się spokojnie rozgrywać piłkę od tyłu, ale jest to gra wysokiego ryzyka. Cracovia stara się szybko podchodzić do defensorów
78' - Do gry gotowy jest Kasper Hamalainen
78' - Hlousek poza linię końcową
79' - Strzał Budzińskiego ofiarnie zablokował Dąbrowski. I kolejny korner
80' - Zmiana Legia:
Tomas Necid -
Kasper Hamalainen
80' - Z boiska schodzi Tomas Necid a jego miejsce zajmie Kasper Hamalainen
80' - Czech nie zagrał wybitnego meczu, ale zdobył gola, który na razie daje Legii trzy punkty
81' - Hlousek na spalonym po podaniu od Guilherme
82' - Faul Hamalainena w środku pola
83' - Pomimo prowadzenia na tę chwilę Legia nadal jest druga w tabeli, ponieważ Jagiellonia prowadzi z Piastem Gliwice (1-0)
84' - Nagy leży na boisku. Węgra łapią skurcze i chyba potrzebna będzie niebawem potrzebna zmiana
85' - Atak Cracovii zatrzymany tuż przed polem karnym
86' - Żół‚ta kartka: Kasper Hamalainen (Legia)
86' - Guilherme do Hamalainena, ten wpadł w bramkarza Cracovii i... dostał żółtą kartkę
86' -
87' - Zmiana Legia:
Dominik Nagy -
Sebastian Szymański
87' - Tak jak zapowiadaliśmy - schodzi Nagy, a w jego miejsce Sebastian Szymański
87' - Od bramki zacznie Malarz
89' - Strata Szymańskiego i z kontrą rusza Cracovia
89' - Za chwilę na boisku pojawi się Tomasz Jodłowiec
90' - Hlousek nabity przez jednego z rywali i będzie rzut rożny
90' - Czech na razie nie podnosi się z boiska
90' - Zmiana Legia:
Costa Marques Guilherme -
Tomasz Jodłowiec
91' - Po rzucie rożnym główkował Mateusz Szczepaniak, ale ponad bramką
91' - Sędzia doliczył trzy minuty
92' - Z rzutu wolnego będzie wrzucał Tomasz Brzyski
92' - Faul na Malarzu, który ofiarnie interweniował przed własną bramką. Było naprawdę blisko wyrównania
93' - Ponownie Malarz! Bramkarz Legii złapał mocny strzał jednego z rywali!
94' - Na spalonym Radović
94' - Sekundy do końca meczu, a tym samym fazy zasadniczej
94' - Koniec meczu!

Koniec meczu! Legia pokonała w Krakowie Cracovię 2-1. Bramki zdobyli Dominik Nagy i Tomas Necid.
Fotoreportaż z meczu

Mocno Legia!

W sobotnie południe, kilka minut po godzinie 12 ruszyliśmy pociągiem z Dworca Zachodniego w stronę Krakowa na ostatni wyjazd w rundzie zasadniczej. Droga przebiegała bez problemów i już parę minut po godzinie 15 wjechaliśmy na Dworzec Główny, skąd autobusami udaliśmy się pod stadion Cracovii. Na szczęście mieliśmy jeszcze 2 godziny do meczu, dzięki czemu wszystkim udało się wejść na stadion na czas.

Tego dnia stawiliśmy się na sektorze w około 900 osób i wszyscy mieliśmy takie same szaliki z hasłem „Mocno Legia”, dokładnie takie same jak flaga, która miała tego dnia debiut. Oprócz niej na płocie zawisły także flagi „UZL”, „Targówek”, „Warriors”, „Jesteśmy Waszą Stolicą”, „Tradycja Pokoleń” oraz dwa płótna upamiętniające naszych zmarłych kolegów.

Doping prowadzony w asyście bębna stał na dobrym i wysokim poziomie przez cały mecz. W pierwszej połowie najlepiej wychodził nam nasz wyjazdowy hit, ale także „Dziś zgodnym rytmem” czy „Moja jedyna miłość” przy której padła pierwsza bramka dla naszego zespołu. Pozdrowiliśmy także Artura Jędrzejczyka który chwilę wcześniej postanowił pograć w zbijaka z kibicami Cracovii, którzy chyba nie dążyli go zbyt dużą sympatią ;)

Drugą połowę rozpoczęliśmy od „Szkoła, praca, dziewczyna, rodzina...” i chyba nikt się nie spodziewał, że aż tak możemy się rozkręcić przy tej piosence! Bawiliśmy się przy niej dobre ponad 10 minut, co jest rekordem dla tej pieśni. Bardzo dobrze wyszło także „Hej Legia gol” oraz zaznaczyliśmy, że „Jesteśmy zawsze tam” za każdym razem dając z siebie jeszcze więcej mocy, efekt był naprawdę dobry. Kilka minut postanowiliśmy poświęcić napinaczom z sektora obok, wśród których dominował pewien osobnik o słabym uzębieniu. Przez kilka minut powstało wiele wesołych przyśpiewek na jego temat, a także jego kolegów, którzy dzielnie go wspierali. Trzeba przyznać, że jest to chyba jedyna rzecz w której Cracovia należy do czołówki w Polsce. Później do końca meczu dopingowaliśmy głośno naszych piłkarzy.

Po ostatnim gwizdku, gdy piłkarze podeszli pod nasz sektor, podziękowaliśmy im za zwycięstwo i odśpiewaliśmy „Warszawę”, nie mogło zabraknąć także „Nie poddawaj się...”. Po zakończeniu wszystkich spotkań wiedzieliśmy już, gdzie dane będzie nam jechać w rundzie finałowej – Szczecin, Białystok oraz Kielce. Po skończonym meczu czekaliśmy jeszcze ponad godzinę na opuszczenie sektora i dopiero o 21.15 mogliśmy udać się do autobusów i odjechać na dworzec. Tam jednak musieliśmy poczekać prawie 30 minut aż podjedzie nasz pociąg i w końcu odjechaliśmy w kierunku stolicy. W Warszawie zameldowaliśmy się około 2.45 i wyjazd można było uznać za zakończony. Już w następny weekend czeka nas mecz z Wisłą Kraków przy Łazienkowskiej oraz spotkania koszykarzy na Bemowie, którzy walczą o awans do najwyższej ligi, wszystkich zapraszamy!

Frekwencja: 12438