Michał Pazdan 2
Adam Hlousek 14
84' Guilherme 6
Tomasz Jodłowiec 3
90' Thibault Moulin 75
Vadis Odjidja-Ofoe 8
78' Dominik Nagy 21
Miroslav Radović 32
Radosław Cierzniak 33
Jakub Rzeźniczak 25
Łukasz Broź 28
90' Michał Kopczyński 15
84' Sebastian Szymański 53
78' Kasper Hamalainen 22

Kamień z serca

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Pogoń Szczecin, dzięki czemu kontynuuje swoją serię wyjazdowych wygranych z rzędu. W niedzielę dwie bramki padły w drugiej połowie meczu. Najpierw na listę strzelców wpisał się Dominik Nagy, a potem wynik spotkania ustalił Thibault Moulin. Po tych trzech punktach spadł kibicom kamień z serca. Teraz nie ma już miejsca na żadne potknięcia.

W 7. minucie po raz pierwszy gospodarze mieli szansę, aby wyjść na prowadzenie. Spas Delew omal nie wykorzystał błędu obrony, ale w sytuacji sam na sam dobrze zachował się Arkadiusz Malarz. Za moment "Wojskowi" powinni strzelić pierwszego gola. Z prawej strony płasko dośrodkował jeden z gości, a z kilku metrów niemal do pustej bramki nie trafił Vadis Odjidja-Ofoe. Z biegiem czasu podopieczni Jacka Magiery zaczęli częściej utrzymywać się przy piłce, ale nie wynikało z tego zbyt wiele pozytywów. Dopiero w 25. minucie bliski szczęścia był Artur Jędrzejczyk. Prawy defensor główkował nieznacznie obok słupka. Pogoń odpowiedziała dwa kwadranse po pierwszym gwizdku. Wówczas zza pola karnego mocno uderzył Ricardo Nunes, którego próba nie mogła zagrozić Arkadiuszowi Malarzowi. Niebawem gospodarze mogli skarcić słabo grającą Legię. Fatalny błąd w defensywie popełnił Michał Pazdan, tracąc piłkę na rzecz Spasa Delewa. Bułgar stanął oko w oko z golkiperem mistrzów Polski, jednak popełnił prosty błąd techniczny i na stadionie nadal utrzymywał się bezbramkowy remis. W doliczonym czasie pierwszej połowy kolejną stuprocentową okazję zmarnowali legioniści... Miroslav Radović z kilku metrów nie potrafił pokonać Jakub Słowika. Trafił wprost w rozpaczliwie interweniującego bramkarza.

W 48. minucie legioniści wyszli na prowadzenie. Vadis Odjidja-Ofoe odważnie wbiegł w pole karne przeciwnika, wycofał piłkę do nadbiegającego Dominika Nagy'ego, a ten mocnym strzałem nie dał szans Jakubowi Słowikowi. W drugiej połowie mistrzowie Polski prezentowali się dużo lepiej. Wreszcie stwarzali sobie akcje i zamknęli Pogoń na jej połowie. Po godzinie gry arbiter podyktował rzut karny dla Legii za faul na Dominiku Nagym. Do wykonania jedenastki podszedł Miroslav Radović i wprawdzie pokonał Jakuba Słowika, ale sędzia uznał zagranie Serba za niesportowe, ponieważ ten zatrzymał się przed kopnięciem piłki. Z tego powodu gol nie został zaliczony, a "Rado" otrzymał żółtą kartkę. Takich sytuacji nie widuje się codziennie i jeżeli legioniści tego dnia nie zdobyliby trzech punktów, to wówczas mieliby pretensje głównie do swojego zawodnika. W 67. minucie Legia podwyższyła jednak prowadzenie! Najpierw z boiska za faul na Radoviciu został wyrzucony Jarosław Fojut, który powstrzymał przeciwnika wychodzącego na czystą pozycję. Za moment z rzutu wolnego w mur trafił Thibault Moulin, ale dobitka Belga była już bezbłędna. Od tego momentu przyjezdni mogli głębiej odetchnąć i pewnie zmierzać po kolejne wyjazdowe ligowe zwycięstwo. W 83. minucie Malarz zanotował pewną interwencję po strzale zza pola karnego Mateusza Matrasa. W doliczonym czasie gry w pole karne wbiegł Vadis Odjidja-Ofoe, lecz Jakub Słowik bez większych problemów wyłuskał mu futbolówkę.

Autor: Wiśnia

Witamy ze Szczecina, gdzie Legia Warszawa stoczy dziś kolejną bitwę w wojnie o mistrzostwo Polski. Po remisie Jagiellonii z Koroną Kielce znów możemy powiedzieć, że wszystko jest w naszych rękach, bo znów nie musimy oglądać się na innych - jeśli będziemy wygrywać, tytuł mistrzowski pozostanie w Warszawie. Pogoń Szczecin na pewno nie będzie łatwą przeszkodą do przeskoczenia, jednak my chcemy skakać naprawdę wysoko, bo tylko tak można sięgnąć najwyższych celów. Dziś Warszawa czeka na zwycięstwo Twe! Po zwycięstwo, po 3 punkty, po spełnienie marzeń: Do boju, Legio, marsz!!!
17:17 - bramkarze Legii ruszają na rozgrzewkę.
17:20 - "Portowcy" na placu gry, czekamy jeszcze na ekipę trenera Magiery.
17:22 - "Wojskowi" wbiegają na boisko w asyście braw miejscowej publiczności.
W Szczecinie świeci piękne słońce, oby nasze nastroje po meczu były równie dobre jak pogoda w stolicy Zachodniego Pomorza. Trener Magiera mówił, że przy takim słońcu aż chce się grać - grajmy więc i zdobądźmy jakże ważne 3 punkty.
Do meczu nieco ponad 10 minut, a na trybunach jak na razie pustawo, choć podobno tłumy szturmują jeszcze kasy biletowe.
Ruszyli! Legio, tylko zwycięstwo!!!
Wygrywamy w Szczecinie co jest na pewno powodem do radości, ale styl naszej drużyny cieszy już raczej średnio. Legioniści zmarnowali mnóstwo okazji na gola, ale na szczęście indywidualności Nagya i Moulina przesądziły o dzisiejszym zwycięstwie. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pomeczowe materiały. Miłej niedzieli, do widzenia!

2' - Błyskawiczny atak Pogoni! Dąbrowski na spółkę z Pazdanem ratują zespół!
2' - Rzut wolny dla gospodarzy przy linii bocznej.
3' - Strącona futbolówka trafia do rąk Malarza.
3' - I przewinienie gospodarzy, Legia szybko wznawia z rzutu wolnego, Radović próbuje wypuścić skrzydłem Nagya, ale szybszy obrońca wybija futbolówkę.
4' - Przejęcie Jodłowca, kontra Legii.
5' - Guilherme zatrzymany przez rywala, ale Nagy świetnym wślizgiem odzyskuje piłkę.
5' - Hlousek blokuje zagranie, aut.
6' - Dobry odbiór Jodłowca, obiecujący początek naszego pomocnika.
6' - Długie zagranie Pogoni trafia do rąk naszego golkipera.
6' - Aut dla Legii blisko bramki rywala, po chwili mamy pierwszy rzut rożny w tym meczu.
7' - Za długie dogranie strąca Nagy, ale nic z tego, znów musimy budować atak pozycyjny.
8' - Moulin zagrywa długą piłkę do Guilherme, ten wpada w pole karne, ale nieznacznie wyprzedza go Słowik.
8' - Ależ błąd obrony Legiii! Delev sam na sam uderza z kilku metrów, broni Malarz, jeszcze dobitka i wybija Pazdan!
9' - Kort z dystansu! Strzał obok bramki. Jak mamy walczyć o mistrzostwo to raczej nie w ten sposób.
9' - Atak "Wojskowych" kończy niecelny strzał Radovicia, wznowi Słowik.
10' - Nagy zablokowany na skrzydle, aut dla gospodarzy.
11' - Kombinacyjny atak Pogoni kończy bardzo słaby strzał Drygasa.
11' - Grę póki co prowadzą gospodarze. Obyśmy nie potrzebowali straty bramki do tego by zacząć grać w piłkę.
13' - Legia w ataku pozycyjnym.
13' - CO ZA PUDŁO VADISA!!! Radović wykłada mu piłkę do niemal pustej bramki a ten z kilku metrów uderza nad poprzeczką!
14' - Rzut wolny dla gospodarzy na środku pola.
14' - Festiwal błędów w naszej obronie, z trudem wybijamy piłkę.
15' - Kontra Pogoni i strzał z dystansu o centymetry mija słupek bramki Malarza!
16' - Na boisku leży jeden z miejscowych, potrzebna pomoc medyczna.
16' - Poszkodowany Kamil Drygas opuszcza boisko.
17' - Atak "Wojskowych" lewą flanką zatrzymany.
17' - Kapitalne podanie Odjidji wypuszcza Guilherme sam na sam, ale na spalonym Brazylijczyk!
18' - Aut dla naszego zespołu, zagranie w pole karne, ale wybijają piłkę obrońcy.
19' - Dobre przejęcie Jodłowca w środku pola, jedziemy z atakiem.
20' - Świetne zejście Odjidji do środka, piłka do Guilherme, ten zagrywa do Radovicia i... legioniści domagają się rzutu karnego po faulu na naszym piłkarzu, jednak gwizdek milczy!
20' - Zamieszanie w polu karnym Pogoni, piłka trafia do Słowika, który bardzo niecelnie wybija ją na aut.
22' - Maciek Dąbrowski! Kapitalne wybicie piłki spod nóg Gyurcso, który wbiegł w pole karne!
23' - Aj! Jak blisko przejęcia piłki był Nagy, Odjidja pobiegłby wówczas sam na sam!
23' - Niedokładne wybicie gospodarzy, mamy aut.
24' - Nagy wywalczył rzut rożny dla naszej drużyny.
24' - Strzał głową Nagya, kolejny róg!
25' - Strzał Vadisa sprzed pola karnego... bardzo, bardzo niecelny.
26' - Nunes popędził lewą flanką, ale nie zdołał opanować zagranej mu futbolówki, która wypadła poza boisko.
26' - Legia bez pomysłu na atak, gospodarze przycisnęli.
26' - Aut dla "Wojskowych."
27' - Brzydki faul na Odjidji, szansa na dośrodkowanie w szesnastkę rywali.
27' - Jędrzejczyk! Strzał głową niemal ociera się o słupek, róg!
28' - Vadis... Koszmarnie niecelny strzał przechodzi kilka metrów nad bramką.
28' - Dąbrowski wybija poza boisko.
29' - Dośrodkowanie gospodarzy ląduje poza bramką Malarza.
30' - Ależ kopanina w naszej obronie, przy piłce wciąż jednak miejscowi.
31' - Malarz chwyta piłkę wrzuconą ze skrzydła, ale po chwili znów ją tracimy.
31' - Dobra interwencja Hlouska.
32' - Nunes! Ależ bomba z dystansu, znów jednak o centymetry mija słupek naszej bramki!
33' - Dąbrowski na moment zwariował, bo zaczął dryblować jako ostatni piłkarz, ale na szczęście dał się sfaulować.
33' - Niecelne zagranie do przodu ląduje za bramką Słowika.
34' - Malarz wypluwa strzał z dystansu, kapitalnie z nóg napastnika strąca ją Hlousek!
35' - Jodłowiec zagrywa do przodu minimalnie za mocno, Słowik szybszy od naszych piłkarzy.
35' - Od linii bocznej "Portowcy".
36' - Spas Delev na spalonym.
36' - Gospodarze zamknęli Legię na jej połowie.
37' - Nagy sfaulowany na środku boiska.
37' - CO ZA BŁĄD PAZDANA?!! Stracił piłkę na rzecz Deleva, ten pędzi sam na sam i kapitalnie wybija piłkę Arkadiusz Malarz!!!
38' - Arek ucierpiał w tym starciu, ale już podnosi się z boiska i można wyegzekwować rzut rożny.
39' - Dobra kontra Legii zapoczątkowana przez Dąbrowskiego, ale Guilherme niedokładnie podaje.
39' - Kontra Pogoni zwolniła, ale wciąż przy piłce gospodarze.
40' - Jędrzejczyk po raz kolejny dał się przepchnąć na skrzydle, wybija Dąbrowski, piłkę przejmuje osamotniony Odjidjia, holuje ją ile może i z ostrego kąta uderza na bramkę.
41' - Legioniści od linii bocznej.
42' - Świetny drybling Ofoe, ale nadal nie możemy przebić się pod bramkę.
42' - Rzut rożny dla naszego zespołu. Może teraz?
42' - Nic z tego, od bramki grę wznowi golkiper Pogoni.
43' - Gyurcso przewrócony na lewej flance, stały fragment gry dla miejscowych.
44' - Pewny chwyt Malarza, Legia zaczyna atak pozycyjny.
45' - Dobre podanie Radovicia do Nagya, ale szybszy Słowik.
45' - Radović nie przyjął piłki w polu karnym mimo dobrej sytuacji.
46' - Świetne przejęcie Jędrzejczyka.
47' - Guilherme nie zdołał opanować piłki na lewym skrzydle.
47' - Doliczone 2 minuty.
47' - Rzut wolny na środku pola dla Legii.
48' - JEZUS MARIA!!! Odjidja wpuszcza w pole karne Guilherme, ten z linii końcowej zagrywa do Radovicia, strzał na pustą bramkę i nie wiadomo skąd rzuca mu się pod nogi Słowik broniąc to uderzenie! NIEPRAWDOPODOBNA INTERWENCJA!!!
48' - Koniec pierwszej połowy

Mogliśmy prowadzić, mogliśmy przegrywać. Pewne jest jedno: Legia z taką grą nie zdobędzie mistrzostwa Polski.
Piłkarze na boisku, za moment zaczynamy. Oby po przerwie Legia pokazała, że naprawdę gra o mistrza.

47' - Zaczęli legioniści, rozgrywają między sobą, faul i mamy rzut wolny na środku pola .
47' - Brzydki faul na Nagyu przy linii bocznej.
47' - Dobra akcja Legii, ale Guilherme niedokładnie podaje do Radovicia.
48' - Ależ zamieszanie! Futbolówka zagrana w pole karne, gdzie obrońca w ostatniej chwili strąca ją z nóg Odjidji!
49' - Dobre przejęcie Nagya.
49' - Niedokładne podanie Vadisa w kierunku Nagya pada łupem rywala.
50' - GOL! Dominik Nagy! (Legia)
50' - GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kapitalny drybling Odjidji, Belg przedryblował kilku rywali, posłał piłkę do Nagya a ten strzałem sprzed pola karnego umieścił ją w siatce! Legio, jazda z nimi!
51' - Podanie w stronę Radovicia nie sięga naszego kapitana.
52' - Dobra interwencja Pazdana, piłka posłana do przodu i mamy przewinienie na Guilherme w środku pola.
53' - Legioniści w ataku pozycyjnym.
53' - Dobry drybling Odjidji, piłka do Jodłowca, ten przewraca się i domaga rzutu wolnego ale arbiter był innego zdania.
54' - Świetne wybicie Pazdana z pola karnego!
55' - Dobre wybicie Jędrzejczyka, przejęcie Odjidji, obrońca wybija mu piłkę i zdaniem sędziego to Belg dotknął ostatni.
56' - Pogoń w natarciu...
56' - Niedokładny przerzut i piłka trafia pod nasze nogi.
57' - Wciąż atakują gospodarze, legioniści nareszcie odbierają i mamy kontrę!
58' - Nic z tego, szybko zorganizowali się obrońcy, ale wciąż mamy piłkę.
58' - Jarosław Fojut ucierpiał w starciu, potrzebna pomoc medyczna.
59' - 9876 widzów ogląda dzisiejsze zmagania.
59' - Przejęcie w obronie i kontra Legii!
60' - Rzut karny dla Legii po faulu na Nagyu!
61' - Nie ma gola! Radović trafia do bramki, ale strzelał na dwa tempa i arbiter unieważnia tę bramkę!
61' - Żół‚ta kartka: Miroslav Radović (Legia)
62' - Idiotyczne zachowanie Radovicia, idiotyczne...
62' - Dobry powrót i przejęcie Guilherme.
63' - Radović wpada w pole karne ale niedokładnie zagrywa Nagyowi.
63' - Aut dla "Portowców".
63' - Dobre wybicie Pazdana, ale Pogoń ciągle w natarciu.
64' - Nunes! Centrostrzał ląduje za bramką Malarza.
65' - Aut dla "Wojskowych" blisko szesnastki rywala.
65' - Moulin fauluje Korta zdaniem arbitra Marciniaka.
66' - Nunes zatrzymany na prawej flance, aut dla Legii.
66' - Dobre wybicie Moulina inicjuje błyskawiczną kontrę, ale na spalonym Radović.
68' - Radović pędzi sam na sam, zatrzymany faulem i... czerwona kartka?
68' - Czerwona kartka: Jarosław Fojut (Pogoń)
68' - Serb był faulowany tuż przed polem karnym, Fojut musiał go faulować i zasłużył sobie na wydalenie z boiska.
69' - Piłkę tuż przed linią pola karnego ustawia Moulin.
69' - GOL! Thibault Moulin! (Legia)
70' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Moulin trafia prosto w mur, odbita piłka spada mu jednak pod nogi a ten bez namysłu uderza i trafia prosto w dolny róg bramki Słowika!
70' - Pogoń zaczyna od środka, ale błyskawicznie przejmują legioniści.
71' - Guilherme! Brazylijczyk przewrotką wykańcza dośrodkowanie Hlouska, strzał przechodzi jednak nad bramką!
72' - Zmiana Pogoń:

Marcin Listkowski -
Rafał Murawski
72' - Świetne przejęcie Jodłowca, rusza z kontrą Moulin, jednak niedokładnie podaje do partnera na skrzydle.
73' - Długie podanie trafia do bramkarza Pogoni.
73' - Aut dla naszego zespołu, budujemy atak pozycyjny.
74' - Hlousek zatrzymany na skrzydle.
75' - Odjidja holuje piłkę, lecz sędzia dopatrzył się przewinienia naszego pomocnika.
75' - Dąbrowski! Dobry odbiór i niezłe wyprowadzenie piłki do przodu.
76' - Zmiana Pogoń:
Dawid Kort -
Seiya Kitano
78' - Moulin przejmuje piłkę, Hlousek rusza z atakiem, ale zostaje zatrzymany.
79' - Próba prostopadłego zagrania Vadisa trafia w obrońcę.
79' - Zmiana Legia:
Dominik Nagy -
Kasper Hamalainen
80' - Jędrzejczyk zagrywa z autu, rywale przejmują futbolówkę, ale błyskawicznie odzyskuje ją Legia.
80' - "Wojskowi" zamknęli rywali w ich polu karnym.
81' - Dośrodkowanie z lewego skrzydła pada łupem obrońców ze Szczecina.
81' - Dalekie wybicie Słowika mogło zostać przejęte przez Deleva, ale dobrze zaasekurował go Jędrzejczyk.
83' - Ależ pudło Hamalainena! radović wypuszcza Fina sam na sam, a ten w idealnej wręcz sytuacji uderza obok słupka! Arbiter podniósł jeszcze w górę chorągiewkę, więc gola i tak by nie było, ale mimo wszystko fatalnie wykończył tę akcję "Hama".
84' - Malarz! Na raty łapie nasz bramkarz uderzenie sprzed szesnastki!
84' -
84' - Zmiana Legia:
Costa Marques Guilherme -
Sebastian Szymański
85' - Zmiana Pogoń:
Adam Gyurcso -
Hubert Matynia
86' - Kontratak Pogoni Szczecin, futbolówka zagrana do wbiegającego Kitano, a Japończyk pudłuje w idealnej wprost sytuacji!
87' - Dobra interwencja na lewej flance, próba zagrania do przodu pada jednak łupem Murawskiego.
88' - Szymański zablokowany przez Matrasa, grę wznowi Słowik.
88' - Dobra asekuracja Pazdana.
89' - Żół‚ta kartka: Thibault Moulin (Legia)
89' - Nierozważny faul Moulina i jeszcze bardziej nierozważne odkopnięcie piłki. Rzut wolny dla Pogoni przed naszą bramką.
89' - Nunes! Groźny strzał przechodzi nad poprzeczką!
90' - Prosty błąd Jodłowca i aut dla gospodarzy.
90' - Blok Hamalainena, jeszcze atakują miejscowi, aż w końcu piłka trafia na aut bramkowy.
90' - Zmiana Legia:
Thibault Moulin -
Michał Kopczyński
91' - Kolejna zmarnowana akcja Odjidji! Belg obsłużony przez Hamalainena wjechał w pole karne i kopnął prosto w Słowika!
92' - Doliczone 3 minuty.
93' - Radović! Ależ nieprawdopodobne pudło! Wjechał w pole karne i kopnął obok słupka!
93' - Dobra interwencja Dąbrowskiego, dał się jeszcze sfaulować nasz zawodnik.
94' - Legia w natarciu, futbolówka zagrana w pole karne trafia jednak do Słowika.
94' - Koniec meczu!

Fotoreportaż z meczu

Zakazany Szczecin

Po meczu z Wisłą z pomocą Jagiellonii przyszła Komisja Ligi, która nałożyła na legionistów zakaz wyjazdowy na dwa mecze. Przez nadgorliwość ekstraklasowych działaczy, przepadł nam nie tylko wyjazd do Białegostoku, ale i do Szczecina. Jednak na obiekcie "Portowców" nie zabrakło kibiców ze stolicy.
Fani Legii nie mogli oficjalnie pojawić się na stadionie Pogoni, więc sektor gości pozostał pusty. Legioniści, po wyrobieniu Kart Kibica Pogoni, bez problemu nabyli bilety i zasiedli na trybunach szczecińskiego stadionu. Kilka osób przyjechało na Pomorze Zachodnie już w sobotę, by wspierać koszykarzy grających w niedalekim Stargardzie o awans do finału I ligi.

W niedzielę w Szczecinie pogoda była doskonała. Klub przygotował dla swoich fanów atrakcje na terenie w pobliżu stadionu - Adam Frączczak wręczał nagrody osobom, które wygrały w konkursie organizowanym przez jednego ze sponsorów szczecińskiego klubu. Frekwencja na trybunach nie była tego dnia najwyższa, choć i tak trybuna kryta wyglądała całkiem przyzwoicie, bo większość miejsc była zajęta.

Dość skromnie wyglądał tego dnia młyn "Portowców" - zebrało się w nim około 500 osób, które przy akompaniamencie dwóch bębnów próbowały rozruszać resztę trybun, ale to wychodziło nie najlepiej. Właściwie pozostałe sektory włączyły się do jakichkolwiek śpiewów nie więcej niż dwa razy, w tym przy przedmeczowym wykonaniu hymnu Pogoni. Szczecinianie flagi zaczęli wywieszać dość późno - niektóre już po rozpoczęciu spotkania. Zawisło m.in. kilka flag z "Portowych" FC - Stargard, Gryfino, Gryfice, Drawsko Pomorskie. W młynie wywieszony został również jeden transparent "Fusik pozdrówki".

W trakcie meczu, mimo niekorzystnego dla gospodarzy wyniku, nie było żadnych zorganizowanych niepochlebnych okrzyków pod adresem "Wojskowych". Po bramkach dla Legii dało się zauważyć miejsca, na których zasiadali legioniści :) Łącznie tego dnia na trybunach w Szczecinie zasiadło przynajmniej kilkadziesiąt osób ze stolicy. Pod koniec spotkania, kiedy miejscowi nie widzieli szans na zmianę niekorzystnego wyniku, masowo ruszyli do wyjść ze stadionu.

My zaś, dzięki trzem punktom zdobytym przez naszych piłkarzy, mogliśmy w dobrych humorach wracać do Warszawy, gdzie zameldowaliśmy się nad ranem. Niestety wiadomo już, że kolejny raz nie będzie nam dane pojechać do Białegostoku. Zanim jednak dojdzie do tego spotkania, czeka nas niezwykle intensywny weekend. Przed niedzielnym meczem z Termaliką przy Ł3, dwa finałowe mecze na Bemowie rozegrają koszykarze. Już dziś zapraszamy do wspierania koszykarskiej Legii w piątek o 20:00 oraz sobotę o 18:00.