Alan Czerwiński 44
Lubomir Guldan 33
Maciej Dąbrowski 5
Rafał Pietrzak 22
75' Bartosz Slisz 99
Adam Matuszczyk 25
Filip Jagiełło 19
88' Filip Starzyński 18
85' Bartłomiej Pawłowski 11
Jakub Mares 26
Piotr Leciejewski 29
Arkadiusz Woźniak 9
Aleksandar Todorovski 4
85' Łukasz Moneta 77
75' Mateusz Matras 28
Paweł Żyra 16
88' Dawid Pakulski 13

Legia Warszawa 0-1 Zagłębie Lubin

Legia Warszawa nie wykorzystała porażek Lecha i Jagiellonii. W sobotę mistrzowie Polski polegli na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 0-1, chociaż w przypadku wygranej awansowaliby na pierwszej miejsce w tabeli. "Chcemy trenera, a nie Jozaka frajera", "Co wy robicie, wy naszą Legię hańbicie" - takie okrzyki niosły się trybun przy Łazienkowskiej. Znów kompromitacja podopiecznych chorwackiego szkoleniowca.

Od pierwszych minut legioniści byli bardzo zmotywowani. Ze szczególnie dobrej strony pokazywał się Sebastian Szymański, który atakował przeciwników wysokim pressingiem. W 13. minucie gry gospodarze powinni wyjść na prowadzenie. Michał Pazdan posłał dalekie podanie do Marko Vesovicia, ten odegrał do Jarosława Niezgody, a młody napastnik fatalnie przestrzelił. Za moment ta sytuacja mogła zemścić się na mistrzach Polski. Jakub Mares sam na sam z Arkadiuszem Malarzem i bramkarz z Warszawy wyszedł zwycięsko z tego starcia. Potem obydwie jedenastki starały się zepchnąć przeciwników do defensywy. Zagłębie nie przyjechało się bronić. Niebawem dwie dobre okazje mieli piłkarze Legii. Najpierw główkę Artura Jędrzejczyka z najbliższej odległości obronił Dominik Hładun, a za chwilę minimalnie niedokładny był Szymański.

Do końca pierwszej połowy mieliśmy jeszcze tylko jedną dobrą okazję. Niezgoda znów był bliski szczęścia, lecz trafił tylko w boczną siatkę. Ostatecznie na przerwę obydwie drużyny zeszły przy bezbramkowym remisie. Legioniści nie mieli wystarczającej siły w ofensywie, aby przełamać defensywę Zagłębia. Szkoda, ale można było tylko mieć nadzieję, że po kwadransie będzie już lepiej.

Na drugą połowę gospodarze wyszli bez zmian. Kilka minut po przerwie powinno być dla nich 1-0. Niezgoda do Kaspera Hamalainena, ten z kilku metrów w Hładuna, a dobitka Fina poszybowała ponad poprzeczką! Fatalne pudło pomocnika, który musiał w tej sytuacji wyprowadzić swój zespół na prowadzenie! Zagłębie odpowiedziało mocnym uderzeniem zza pola karnego, które na raty wyłapał Malarz. W 63. minucie lubinianie wyszli z szybką kontrą. Filip Starzyński dostał podanie od Jakuba Maresa i mocnym strzałem zdobył gola. Ten sam gracz za kilka minut mógł znów trafić do siatki, ale tym razem bramkarz legionistów był górą.

Kwadrans przed końcem na bramkę Legii popędzili Pawłowski i Mares. Finalnie ten pierwszy chciał podać do Czecha, który musiałby już tylko skierować piłkę do siatki, jednak w porę zdążył wrócić Michał Pazdan. Obrońca uratował skórę swoim kolegom. W 86. minucie Kucharczyk lewą nogą i... tylko słupek.

19:49 - Dobry wieczór! Sobota, stadion przy ulicy Łazienkowskiej. Wchodzimy w decydującą fazę. Fazę mistrzowską. Legia Warszawa staje przed szansą na wskoczenie na fotel lidera. Wystarczy tylko wykorzystać potknięcia Lecha i Jagiellonii i wygrać. Rzecz prosta w teorii. A w praktyce? Przekonamy się wkrótce!
19:50 - Gospodarze pokazywali, że potrafią grać i wygrywać z Zagłębiem Lubin. Czas powtórzyć tę zależność także dziś.
19:52 - Na murawie pojawili się zawodnicy obu ekip. Czy należy szukać niespodzianek w składzie gospodarzy? W żadnym wypadku. Goście? Tu jedynie przykuwa nazwisko "Dąbrowski". Ten sam Dąbrowski, który występował jeszcze pół roku temu w naszym zespole. A dziś, będzie miał szansę skutecznie uprzykrzać życie stołecznej ekipie.
19:53 - Rzut oka na trybuny i cóż... Tłumów nie ma i.. nie będzie. Jeśli frekwencja rzeczywista zakręci się w okolicach 15 tysięcy, to będzie wszystko.
20:15 - Legioniści udają się już do szatni. Zaraz gracze Zagłębia podążą ich tropem.
20:20 - Dobrze, do rozpoczęcia zawodów pozostało już tylko 10 minut. Spiker przedstawia składy obu zespołów. Natomiast na sektorze gości zasiada kilkunastu kibiców.
20:24 - "Sen o Warszawie"
20:28 - Ruszyli. "Mistrzem Polski jest Legia..". Może nie ma tłumów, ale za to jest głośno. Mimo wszystko
20:29 - Gracze Romeo Jozaka cali na biało. Zespół Mariusza Lewandowskiego w jednolitych pomarańczowych strojach.

1' - Gotowi? No to gramy! Tomasz Musiał dał znać do rozpoczęcia zawodów
2' - Jak już wspomniałem, liczba kibiców na stadionie nie powala, ale to nie ma żadnego znaczenia. Żyleta daje jakość!
2' - A na boisku, Antolić, Remy, Jędrzejczyk na połowie boiska. Legioniści przy piłce
3' - Hlousek. Antolić pod naporem Starzyńskiego wycofuje do defensywy. Malarz w stronę Vesovicia, ale przy nim byli panowie w pomarańczowych trykotach
3' - "Tylko zwycięstwo! Hej Legio tylko zwycięstwo!" - jasny przekaz niesie się po trybunach
4' - Gospodarze w ataku. Vesović na prawej flance. Wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego.
5' - Ruszali z akcją "Miedziowi", zabierał się Mares, ale Pazdan uprzedził zapędy gości
6' - Guldan, był przy nim Szymański. Odegranie na lewe skrzydło w stronę Pietrzaka. Lubinianie zdobywają metr za metrem, już są na połowie legionistów
6' - Matuszczyk, Czerwiński, prawa strona, ale gospodarze nie pozwalają rozwinąć skrzydeł przeciwnikom. Podanie do Starzyńskiego i... chorągiewka w górze
8' - Mares zabiera się z piłką na lewe skrzydło. Był przy nim Jędrzejczyk, zagranie do środka. Remy próbował wybijać futbolówkę, ale tylko pacnął ją nogą i ta wyszła poza plac gry. Rzut rożny
8' - Dośrodkowanie w szesnastkę legionistów. Dobre zagranie, ale na posterunku był Hamalainen, który już wiedział co zrobić. Oddalenie zagrożenia
9' - Szymański z faulem w środkowej strefie boiska. Wyglądało na ostre wejście, ale arbiter wstrzymał się z żółtą kartką
10' - Hlousek, Hamalainen, była próba przejścia lewą stroną, ale poszła piłka na 20 metr w stronę Niezgody. Czujni w obronie goście, nie zostawili miejsca najskuteczniejszemu zawodnikowi Legii
11' - Philipps z faulem na Jagielle. Środek pola, bez przykrych konsekwencji. Gramy dalej
11' - Vesović ładnie wypatrzył, że Hamalainen sunie lewą stroną... Jednak zagranie do Fina okazało się nieco za mocne
13' - Remy w stronę Niezgody, ale był Guldan. Jeszcze Hlousek w pole karne szukał kolegi, który zamknąłby akcję. Bezskutecznie
13' - Tymczasem w trakcie ataku legionistów... Czy był faul w polu karnym? Wydawało się, że tak, bo jeden z gospodarzy wylądował na murawie. Aczkolwiek sędzia nie zdecydował się na skorzystanie z powtórki
14' - Slisz idzie skrzydłem, do końca, do samego końca. Nabija Hlouska, ale jeszcze piłka się odbija od rywala. Tak przynajmniej sugeruje Czech, i dopiero wychodzi poza boisko. Mamy korner
15' - Starzyński z narożnika, ale wybita piłka... Jeszcze Matuszczyk kropnął z dystansu, ale bez zagrożenia. Futbolówka poszybowała daleko od celu
16' - Szybka akcja legionistów, ajajajajajaj!!! Vesović był pod naporem dwóch rywali, więc zostawił Niezgodzie. Jarek uderzył z 15 metra. Pozornie łatwa sytuacja, widzieliśmy piłkę w siatce, ale ta zamiast między słupki, poleciała w stronę Żylety! Szkoda, wielka szkoda.
16' - To była najlepsza sytuacja dla ekipy Jozaka na objęcie prowadzenia
17' - Brawo Arkadiusz Malarz! Zaczęło się od straty w środku pola, gdzie Hamalainen nieudanie odegrał do partnera. Poszła kontra, Mares sunął na bramkę legionistów. Napastnik Zagłębia spróbował przelobować, ale nie z Malarzem takie numery! Górą bramkarz Legii
17' - No! To obie ekipy dały sobie po szybkim ostrzeżeniu
19' - Szymański, lewa strona, wrzutka w kierunku Niezgody. Przecina to Guldan i mamy rzut rożny
20' - Hamalainen, lewa strona, próba wrzutki do środka, ale Jagiełło odbija... róg.
20' - Antolić próbował bezpośredniego strzału, ale Hładun nie dał się oszukać na sztuczki legionisty
20' - Szymański wyjechał z piłką poza plac gry. Korner dla lubinian
21' - Korner. Dośrodkowanie. Remy. Głowa. Zagrożenia - brak.
21' - Pietrzak, prawa strona. Zagłębie wciąż w ataku. Jagiełło kropnął z pierwszej piłki, ale baaaardzo niecelnie
22' - Trwa lekki napór ze strony "Miedziowych". Kibice starają się gwizdami zdeprymować przeciwnika
23' - Czerwiński w stronę Jagiełły, ten szukał Maresa w środku, ale bezskutecznie. Za mocne odegranie do partnera
24' - Hlousek w pole karne... Było blisko, była próba strzału głową, Hładun instynktownie obronił. I tylko zabrakło, żeby nogę dostawić w odpowiednim momencie
24' - Szymański! Może tylko złapać się za głowę, bo piłka minimalnie minęła dalszy słupek.
26' - Zagranie w kierunku Niezgody, ale... Hładun szybszy. Napastnik Legii mógł tylko zwiesić głowę
27' - Szymański w stronę Hlouska, ale bez zarzutu spisał się Guldan. Kapitan Zagłębia odegrał do bramkarza. Oddalone zagrożenie
28' - Jagiełło z dystansu! Futbolówka szybowała tuż nad poprzeczką, ale Malarz podjął się interwencji i... rzut rożny
29' - Starzyński z narożnika. Opadająca piłka, jeszcze Dąbrowski próbował zmienić kierunek lotu. Jednak tym razem legioniści nie wystawili Arka na próbę
29' - Legia musi zacząć grać trochę bardziej skutecznie w defensywie. Rywale za mocno wchodzą w okolice pola karnego i w końcu może się to źle skończyć
30' - Philipps, Hlousek, Hamalainen. Kilka podań i rusza Szymański do lewego boku. Cóż z tego, skoro podanie do partnerów pada już łupem przeciwników
32' - Pawłowski z faulem na Szymańskim, który zabierał się z piłką na własnej połowie
34' - Mares, Slisz. Zagłębie blisko pola karnego, ale nieco się pogubili rywale
34' - Zagłębie nie ustaje w atakach. Kolejny raz do rzutu rożnego podejdzie Filip Starzyński
35' - Zamieszanie pod polem karnym Legii. Dąbrowski zostawia piłkę koledze, uderzenie z kilku metrów, przypadkowo odbita piłka... mogła zmylić Malarza. Jednak zamiast tego, jest tylko róg
35' - Remy wybija piłkę poza "szesnastkę". Znów się robi spokojnie tylko na kilka sekund. Piłka leci w pole karne, ale tam już Malarz wyjaśnia sytuację. Uf
36' - Niezgoda! Kolejna szansa. Próba uderzenia w krótki róg, bliższy słupek, ale... tylko boczna siatka!
38' - Hamalainen, Hlousek, Szymański, ciut przekombinowali legioniści, ale mimo wszystko zmusili rywali do wytężonego wysiłku. Wybicie na róg
39' - Teraz Legia trochę "siadła" na rywala. Jednak na razie oglądamy tylko serię wrzutek, prób, takiego miziania się. Hładun jeszcze nie musiał konkretnie interweniować
40' - Starzyński z dystansu, ale uderzenie było dalekie od ideału. Futbolówka poszybowała wysooooko nad poprzeczką
41' - Pazdan do końca poszedł za Sliszem i słusznie. Tylko rzut rożny dla gości
42' - Wymiana kilku podań przez graczy Zagłębia zakończona niecelnym uderzeniem Pietrzaka
45' - Z Żylety płyną wyrazy wsparcia dla piłkarzy... "Jesteśmy z Wami, hej Legio jesteśmy z Wami!"
45' - Szymański... zły wybór. Mógł podawać do Niezgody w środek pola, ale zdecydował się na samotne wykończenie akcji. I strzelił. Prosto w ręce czekającego Hładuna
46' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. A do przerwy bez bramek. Niby obie ekipy kreowały akcje strzeleckie, ale zabrakło konkretów.

46' - Gramy. Obaj trenerzy wstrzymali się ze zmianami w przerwie. Inna sprawa, że Romeo Jozak nie ma zbyt dużego pola manewru, jeśli chodzi o stricte ofensywnych zawodników
48' - Antolić... niby z faulem w środku pola na Pawłowskim
48' - Starzyński, prawa strona. Nie miał za wiele możliwości, więc nabił Hlouska i wywalczył rzut rożny
49' - Dośrodkowanie z narożnika. Czyści "Jędza"
50' - Remy, Vesović... zejście do prawej strony, ale zapędził się sam w kozi róg z Pietrzakiem u boku. Nawet nie wrzucił w pole karne, nic
51' - Mares próbował zakręcić Pazdanem, ale gracz gości, tak się sam zakręcił, że wyszedł z piłką poza plac gry
52' - Remy z głębi pola... Zasadniczo do nikogo, ale to Legia jest przy piłce. Od prawej, do lewej strony. Philipps pod naporem, ale wciąż to gospodarze są w grze
53' - Rusza Pawłowski. Próba podania po ziemi do Starzyńskiego, ale ten nawet nie zrobił ruchu do zagrania. Wiedział, że jest już spalony w tej akcji
54' - Antolić, Jędrzejczyk z Vesoviciem i "Jędza" wrzuca w pole karne. Praktycznie do nikogo. Mimo to...
54' - Hamalainen!!!!! JAK MOGŁEŚ TO ZMARNOWAĆ !!!???
54' - Niezgoda wyłożył piłkę Hamalainenowi, który z dwóch metrów trafił... w Hładuna! Dobitka i... nad poprzeczką! No ludzie!
55' - Pawłowski zapędził się pod pole karne Legii. Chciał uderzać, ale zablokował go Jędrzejczyk.
56' - Jeszcze rywale... Uderzenie z dystansu. Groźne! Czyżby ze strony Jagiełły? Być może. Jednak Malarz stanął na wysokości zadania
57' - Vesović... gol! A jednak.. przedwczesna radość legionistów. Sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej u Czarnogórca
57' - Żółta kartka: Bartosz Slisz (Zagłębie)
58' - Zmiana Legia: Kasper Hamalainen Michał Kucharczyk
58' - Romeo Jozak musiał zareagować. Mamy już pierwszy tego owoc
59' - Żółta kartka: Adam Matuszczyk (Zagłębie)
60' -
60' - Legia wciąż w ataku. Vesović, Antolić z dystansu. Zablokowany.
61' - Philipps.. Faulowany na 30 metrze. Zwija się z bólu pomocnik Legii.
61' - Krótke podania do Remyego. Ten uderza prosto w mur
62' - Niezgoda? To nie jest jego dzień. Był w polu karnym. Posłał gdzieś daleko..
62' -
62' - Przez większość czasu Vesović grał na prawej stronie, ale po wejściu Kucharczyka, ustąpił mu miejsca i przeszedł na lewe skrzydło
63' - Hlousek pędzi ile sił w nogach. Lewa strona... Wywalczył rzut rożny. Tylko tyle i aż tyle
63' - Antolić. Narożnik boiska... Krótko do Szymańskiego, który wrzucił w pole karne na głowę Czerwińskiego
64' - GOL! Zagłębie Lubin
64' - Strzelec gola: Filip Starzyński (Zagłębie)!
64' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
65' - Stało się. Legia się pogubiła nieco przy powrocie z ataku. Goście porozrzucali gospodarzy podaniami, a akcję wykończył Starzyński. Huknął! I choć Malarz miał piłkę na ręce, to ta zatrzepotała w siatce.
65' - Mimo straty gola "Żyleta" jest za zespołem
66' - Legioniści mogą być tylko źli na siebie. Mogli prowadzić 1-0 albo i wyżej. Swoje szanse mieli choćby Hamalainen i Niezgoda. Jednak zemściło się i stało się to, co wisiało w powietrzu. To rywale cieszą się z prowadzenia
68' -
68' - Starzyński! Pokusił się o strzał z dystansu. Malarz wypluł piłkę przed siebie, ale zdołał obronić ją na raty
71' - Kucharczyk rozciąga do Hlouska. Ten wrzuca w pole karne, ale Niezgoda nie sięga piłki głową
71' - Z rozgrzewki przywołany Cristian Pasqauto
73' - Trzyma się za głowę Mares. Niby, że go Remy źle potraktował, ale wygląda na to, że to nic poważnego.
74' - Hlousek to jest koń do biegania.. Ile ma sił w nogach. Idzie z pomocą Vesović na lewej stronie, ale obaj nie potrafili dobrze wrzucić w pole karne
74' - Ładna próba zaskoczki z połowy boiska. Strzał na bramkę Legii, ale Malarz był czujny między słupkami
75' - Minęła 22:00, więc z Żylety poniosło się "Legia grać, k... mać!"
75' - Zmiana Zagłębie: Bartosz Slisz Mateusz Matras
75' - Zmiana Legia: Artur Jędrzejczyk Cristian Pasquato
76' - Zmiany, zmiany, zmiany... Jędrzejczyk na ławce, więc w jego miejsce wskakuje Vesović. Prawa obrona. Zaś na lewej stronie melduje się Pasquato
77' - Remy... zerwał mu się Pawłowski, który pędził już w pole karne Legii. Podanie do Maresa, wydaje się, że zaraz będzie gol, ale... nie! Pazdan zdołał wybić na róg
78' - "Walczyć Legio walczyć!" niesie się z Żylety. Trochę kurtuazji nie zaszkodzi
78' - Kucharczyk! Oszukał Dąbrowskiego i ruszył w pole karne. Strzał, ale po ziemi, za lekko. Jakby zarył w ziemię
80' - Ręka w polu karnym Zagłębia? Sędzia nie reaguje. Tzn. mamy nasłuchiwania z wozu...
80' - Musiał posłuchał, posłuchał i zdecydował, że gramy dalej, czyli rzut z autu dla Legii
81' - Kucharczyk! Postraszył Hładuna, ale to bramkarz Zagłębia znalazł się na 16 metrze, żeby ratować zespół
82' - Cierpliwość kibiców Legii się powoli kończy...
83' - "Chcemy trenera, a nie Jozaka frajera!" niesie się z Żylety. A tymczasem Jacek Magiera ogląda mecz z wysokości trybun przy Łazienkowskiej 3
84' - Malarz, Remy... A w tle wyraźna presja ze strony kibiców
85' - Vesović do środka... pole karne, ale nie. Piłka odbija się od rywali!
85' - Zmiana Zagłębie: Bartłomiej Pawłowski Łukasz Moneta
85' - Na boisku zamelduje się wypożyczony z Legii Łukasz Moneta
86' - "Chyba już najwyższa pora, zwolnić tego amatora!"
86' - Tymczasem Kucharczyk i... słupek!
87' - Kucharczyk był w polu karnym, oddał strzał lewą nogą i trafił centralnie w słupek, ajjj
88' - Z jednej strony wotum nieufności wobec trenera, ale z drugiej.. "Nie poddawaj się ukochana ma!"
88' - Zmiana Zagłębie: Filip Starzyński Dawid Pakulski
90' - Z jednej strony wotum nieufności wobec trenera, ale z drugiej.. "Nie poddawaj się ukochana ma!"
90' - Mares do boku, ale spóźnione podanie. Jednocześnie napastnik Zagłębia był w tej akcji faulowany
91' - Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty
92' - Jeszcze Pietrzak na lewej stronie. Wszedł między Vesovicia i Antolicia...
93' - Jeszcze szansa dla Zagłębia. Mares... piłka przeturlała się w kierunku dalszego słupka. Jeszcze róg
94' - Koniec meczu!

Koniec. Frajerstwo mili Państwo. Frajerstwo czystej wody. Legia nie potrafiła wykorzystać potknięć - ani Lecha, ani Jagiellonii, więc sama przegrała.
Owszem, gospodarze mieli szanse na zdobycie bramki, ale fakt jest taki, że mecz kończy się rezultatem 0-1.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji Live! i zapraszamy na więcej na stronę główną Legionisci.com
FOTOREPORTAŻ Z MECZU

Najwyższa pora zwolnić tego amatora

Sobotnie spotkanie z Zagłębiem obejrzała bardzo skromna grupa kibiców - najmniejsza od kiedy wprowadzono podział ligi na dwie ósemki. Mniejsza frekwencja była odwrotnie proporcjonalna do głośności dopingu - ten stał na bardzo wysokim poziomie. W drugiej połowie, widząc jak nasze gwiazdy kopią się po czołach, fanatycy nie wytrzymali i wygarnęli Jozakowi oraz piłkarzom, co leżało im na wątrobie.
Konkretnie, bez żadnego kalkulowania i taryfy ulgowej. Parę godzin później Chorwat pożegnał się z posadą trenera naszego klubu.

Skąd tak słaba frekwencja i słaba sprzedaż karnetów na rundę finałową (7,5 tys. abonamentów)? Tłumaczenie kiepskimi wynikami, gorszymi rywalami, czy może jeszcze godzinami meczów? Wydaje się, że to wszystko jakieś tanie wymówki, a prawdziwi fanatycy, na stadion przychodzą bez względu na wyżej wymienione powody. Jest jednak jeden czynnik, który na pewno miał wpływ na zaistniałą sytuację. Ceny biletów, które zostały ogłoszone zanim poznaliśmy rywali w decydującej fazie sezonu, zupełnie odstają od rzeczywistości! 55 zł na mecz z Zagłębiem na Żyletę? Serio?

Przy wejściu na stadion prowadzona była zbiórka na oprawy kolejnych meczów. Przed nami jeszcze dobrych kilka spotkań ligowych, w tym ciekawe wyjazdy, jak również - wszyscy w to wierzymy - finał Pucharu Polski na Narodowym. Pod nieobecność Jurasa i Stasiaka, spikerem na sobotnim meczu był Maciej Siwek i niestety debiut wypadł dość słabo. Już przy wyczytywaniu składów nie ogarnął nazwisk i dwukrotnie anonsował Pazdana, zawieszając się na kilkanaście sekund. Chyba ta pomyłka sprawiła, że w dalszej części meczu odzywał się tylko kiedy było to konieczne.

Nasz doping od samego początku stał na wysokim poziomie. Widać było, że zdecydowana większość angażuje się w doping. Nie wszyscy, ale i tak znacznie większy procent niż zazwyczaj. Przed meczem znaliśmy wyniki ze stadionów bezpośrednich rywali Legii w walce o mistrzostwo Polski - zarówno Lech, jak i Jagiellonia przegrały u siebie. Wystarczyło pokonać Zagłębie, by wyjść na prowadzenie w ligowej tabeli. Niby proste, ale kiedy ostatni raz Legia wykorzystała potknięcia rywali?

Po kontrowersyjnych sytuacjach, w tym nieuznanej przez sędziego bramce Vesovicia, oberwało się arbitrowi oraz PZPN-owi. Trzeba przyznać, że spora część osób nie widziała uniesionej chorągiewki liniowego i przez kilkanaście sekund znajdowała się w stanie błogiej radości. Niestety szybko trzeba było zejść na ziemię. Kilka razy próbowaliśmy rozruszać pozostałe trybuny śpiewami na dwie strony. Tego dnia na Żylecie zawisł sporych rozmiarów transparent odnoszący się do ogólnopolskiej akcji - "Ostatni gwizdek! Nic o nas bez nas. www.ostatnigwizdek.pl", ale jak na pozostałych stadionach doping prowadzony był od pierwszej minuty.

Kibice gości na ten wyjazd wybrali się w bardzo słabej liczbie, tym bardziej biorąc pod uwagę sobotni termin. Lubinianie do Warszawy przyjechali dwoma autokarami w 109 osób, z których sześciu zakazowiczów pozostało pod bramami. W sektorze gości wywiesili jedną flagę - "Na wyprawie" oraz transparent z pozdrowieniami do więzienia. Podobno prowadzili doping przez całe spotkanie, ale tego na Żylecie słyszeć nie mogliśmy - wobec wysokiej formy, jaką prezentowaliśmy tego wieczora.

Niestety inaczej było z naszymi gwiazdami, które po przerwie straciły pierwszą bramkę i były na najlepszej drodze do zaprzepaszczenia wspaniałej szansy. "Warszawska Legio, zawsze o zwycięstwo walcz" - śpiewała Żyleta. Na boisku nie zmieniało się nic. W końcu frustracja osiągnęła poziom maksimum i fani skandowali pod adresem grajków "Legia grać, k... mać!", a chwilę później także pieśni pod adresem Chorwata, któremu nie wiedzieć na jakiej podstawie zaufano kilka miesięcy temu bardziej niż Jackowi Magierze. "Chyba już najwyższa pora, zwolnić tego amatora" - skandowali kibice, którzy kolejny raz pokazali co sądzą o Jozaku. Na tym jednak nie skończyło się. "Chu...wo gracie, bo wy trenera nie macie" oraz "Chcemy trenera, a nie Jozaka frajera" - niosło się z trybun.

Następnie jednak do ostatniego gwizdka jechaliśmy z głośnym dopingiem, licząc że jednak uda się wywalczyć choćby remis, który pozwoliłby nam wyprzedzić Jagiellonię. Wyjątkowo sporo osób opuszczało stadion przed końcowym gwizdkiem. Bez względu na styl gry oraz wyniki, nie pochwalamy takiego zachowania - lepiej wspierać do końca, a po końcowym gwizdku dać wyraz swojego niezadowolenia. I tak też uczyniła Żyleta tym razem, skandując kolejny raz trzy wymienione wcześniej hasła pod adresem Jozaka. A jako, że nasze grajki nie są bez winy, i oni usłyszeli swoje - "Legia grać, k... mać" oraz "Co wy robicie, wy naszą Legię hańbicie".

Wkur...ni opuszczaliśmy stadion. Dało się słyszeć czarne scenariusze. Później okazało się, że Chorwat nie rozumiał nic z tego, co skandowali kibice Legii. Kolejny raz rzekomo, umknęły mu hasła pod jego adresem. Kilkadziesiąt minut później został oficjalnie zwolniony ze swojego stanowiska - w sumie można zadać (właścicielom) tylko pytanie, po co zatrudniali takiego amatora i debiutanta w miejsce Jacka Magiery...

Tymczasem już w środę przy Łazienkowskiej czeka nas rewanżowe spotkanie 1/2 finału Pucharu Polski z Górnikiem. Zabrzanie do Warszawy przyjadą pociągiem specjalnym w dobrej liczbie. Wydaje się, że trudno będzie osiągnąć na tym meczu frekwencję na poziomie tej, jaką fani KSG osiągnęli na pierwszym meczu obu drużyn.

Frekwencja: 13 081