Reprezentacja

U-16: Polska 0-1 Ukraina. Grali legioniści

fot. Woytek / Legionisci.com

Reprezentacja Polski do lat 16 prowadzona przez Rafała Lasockiego przegrała z Ukrainą 0-1 (0-1) w drugim meczu rozegranym w ramach turnieju UEFA Development w Polsce. W ostatnim spotkaniu "Biało-Czerwoni" zmierzą się z Ekwadorem (13 maja, 11:00, Kętrzyn). 

REKLAMA

W 64. minucie na boisku pojawili się Tymoteusz Leśniak, Xavier Dąbkowski i Franciszek Stępniewski. 

 

U-16: Polska 0-1 (0-1) Ukraina
0-1 - 31' Bohdan Rudenko

Polska: 12. Nikodem Licznerski - 3. Wojciech Orzechowski (82' 20. Kacper Kopijka), 4. Adrian Jaster, 2. Krzysztof Ciepielewski (82' 15. Serafim Bochno) - 11. Łukasz Zajączkowski (64' 19. Tymoteusz Leśniak), 21. Igor Mak (64' 8. Franciszek Stępniewski), 6. Przemysław Mazan (64' 7. Kornel Brzózka), 18. Franciszek Zgoda (64' 10. Jan Głąb), 17. Tomasz Jakubowski - 23. Mateusz Andrzejkowicz (64' 16. Xavier Dąbkowski), 13. Grzegorz Bakuła (64' 9. Dawid Rutkowski)

Ukraina: 1. Dawid Kraweć - 17. Hlib Rybalczenko (65' 15. Tymur Uhrik), 13. Mychajło Abramowicz, 14. Nazar Usaczow, 5. Jehor Falkowśkyj (65' 2. Mykoła Karałasz) - 16. Illa Byrładianu (83' 3. Maksym Misiura), 18. Ołeksij Abramow (65' 10. Artem Rybak), 21. Denys Hordiejew (47' 7. Artem Feduszko), 6. Daniele Robustella (55' 8. Illa Ostrowśkyj), 22. Bohdan Rudenko (55' 11. Ołeh Dziuryneć) - 19. Damir Honczenko (46' 9. Illia Bodak)

żółte kartki: Jaster - Honczenko, Abramowicz, Falkowśkyj, Bodak, Feduszko

Tabela:
1. Ukraina 2 6 4- 0
2. Norwegia 1 3 2- 1
3. Polska 2 0 1- 3
4. Ekwador 1 0 0- 3



REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
🙂 😊 😃 😁 😂 🤣 😇 😉 😜 😎 😍 🤩 😤 🤨 😐 🤔 🧐 🥳 😟 ☹️ 😢 😭 😡 🤬 🤯 👍 👎 💪 👏 🤝 🖐 🙏 🎉 👀 🤡 💩 ☠️ ❤️ 🤍 💚 🖤 🔥 💥 🚀 🔴 ⚪️ 🟢 ⚫️ ⭐️ ⚽️ 🏀 🏉 🏐 🥇 🥈 🥉 🏅 🏆 🍺 🍻 🕯

Paweł - 11.05.2026 / 15:46, *.t-mobile.pl

Żołnierzy brakuje na forcie. Drużyna 22 osoby pięknie by pomogła swoim gierojom. Ale czego od nich oczekiwać jak to zwykłe tchórze.

odpowiedz
LegiaFans - 10.05.2026 / 16:37, *.centertel.pl

Ale to było typowe dla naszych młodzieżówek: dużo biegania, mało konkretów. Legionistów szkoda – weszli, próbowali coś rozruszać, ale cała drużyna wyglądała jakby grała na hamulcu. Ukraina bardziej zdecydowana i tyle. Oby z Ekwadorem było w końcu jakieś przełamanie.

odpowiedz
REKLAMA
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2026 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.