Rezerwy

Legia II w 2. lidze!

Legia II z awansem! | fot. Woytek / Legionisci.com

W meczu 31. kolejki Legia II Warszawa wygrała z GKS-em Wikielec 2-0. Tym samym podopieczni Filipa Raczkowskiego zapewnili już sobie awans do 2. ligi. Gratulujemy! W przyszłym sezonie Legia II planuje grać w LTC, ale niezbędna będzie rozbudowa trybun. 

REKLAMA

Legia Warszawa od lat starała się awansować do wyższej klasy rozgrywkowej, która pozwoli młodym adeptom akademii rywalizować na wyższym poziomie. Marek Śledź, który był dyrektorem akademii Legii do lutego tego roku zakładał awans do II ligi po dwóch latach swojej pracy. Ostatecznie cel udało się osiągnąć w 4 lata. W poprzednich dwóch sezonach Legia II zajęła 2. i 3. miejsce w tabeli III ligi.

Legia II Warszawa 2-0 GKS Wikielec - Woytek / 64 zdjęcia 

W 9. minucie legioniści wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Macieja Ruszkiewicza. W 65. minucie podwyższyli na 2-0, ale sędzia wskazał na spalonego. 2 minuty później bramka została zdobyta prawidłowo. Po dośrodkowaniu lewej strony w idealnej pozycji przed bramką znalazł się Dawid Kiedrowicz i dobił piłkę z najbliższej odległości. 

Kolejne spotkanie Legia II rozegra 17 maja o godzinie 18:30, na wyjeździe z Bronią Radom.

 

III liga: Legia II Warszawa 2-0 (1-0) GKS Wikielec
1-0 - 9' Maciej Ruszkiewicz (as. Cyprian Pchełka)
2-0 - 67' Dawid Kiedrowicz (as. Adam Ryczkowski)

Legia II: 1. Kacper Tobiasz, 22. Karol Kosiorek (86' 26. Daniel Foks), 44. Łukasz Góra, 32. Mateusz Lauryn, 21. Filip Jania - 30. Maciej Ruszkiewicz (67' 6. Aleksander Wyganowski), 14. Mateusz Możdżeń (76' 29. Filip Przybyłko), 8. Maciej Saletra (67' 15. Samuel Šarudi) - 17. Dawid Kiedrowicz (76' 18. Jeremiah White IV), 11. Adam Ryczkowski, 7. Cyprian Pchełka
Trener: Filip Raczkowski

GKS: 12. Tadeusz Grabowski - 20. Kamil Górecki, 6. Jan Krupa, 3. Alexandre Bossé, 19. Hubert Leopold (46' 11. Jakub Romanik) - 33. Dominik Stolc (67' 23. Bartosz Dąbrowski), 8. Mateusz Jajkowski, 16. Mateusz Michasiewicz (76' 5. Saheed Animashaun), 7. Maddox Sobociński, 4. Adrian Rajski (73' 18. Marcel Bajko) - 21. Shōki Nagano (67' 17. Saidouna Condé).

 Tabela, wyniki i terminarz III ligi


Legia II Warszawa 2-0 GKS Wikielec - Woytek / 64 zdjęcia 

Rezerwy III liga Legia II Warszawa - GKS Wikielec
fot. Woytek / Legionisci.com

Rezerwy III liga Legia II Warszawa - GKS Wikielec
fot. Woytek/ Legionisci.com

Rezerwy III liga Legia II Warszawa - GKS Wikielec Adrian Ryczkowski
fot. Woytek / Legionisci.com

Rezerwy III liga Legia II Warszawa - GKS Wikielec
fot. Woytek / Legionisci.com

Rezerwy III liga Legia II Warszawa - GKS Wikielec Cyprian Pchełka
fot. Woytek / Legionisci.com

Rezerwy III liga Legia II Warszawa - GKS Wikielec
fot. Woytek / Legionisci.com

Rezerwy III liga Legia II Warszawa - GKS Wikielec
fot. Woytek / Legionisci.com


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
🙂 😊 😃 😁 😂 🤣 😇 😉 😜 😎 😍 🤩 😤 🤨 😐 🤔 🧐 🥳 😟 ☹️ 😢 😭 😡 🤬 🤯 👍 👎 💪 👏 🤝 🖐 🙏 🎉 👀 🤡 💩 ☠️ ❤️ 🤍 💚 🖤 🔥 💥 🚀 🔴 ⚪️ 🟢 ⚫️ ⭐️ ⚽️ 🏀 🏉 🏐 🥇 🥈 🥉 🏅 🏆 🍺 🍻 🕯

Domel - 16.05.2026 / 12:08, *.play-internet.pl

żeby przeczytać o Legii II trzeba mieć 18 lat .
ja nie mam
ale konto na alledroho od 24 lat...

odpowiedz
e(L)o - 15.05.2026 / 16:24, *.ksiezyc.pl

Ale że Tobiasz nic nie wpuścił? Pewnie goście bez strzału na bramkę 😂

odpowiedz
Ryszard Ochódzki - 15.05.2026 / 07:34, *.centertel.pl

Super. W ciągu 3-4 lat mógłby być kolejny awans.
Mogłoby wrócić stare nazewnictwo lig.

odpowiedz
Hhhh - 15.05.2026 / 08:40, *.orange.pl

@Ryszard Ochódzki: chyba wyżej nie mogą awansować. A nazewnictwo mogłoby wrócić :) kompletny idiotyzm. Jak koniecznie chcieli ekstraklasę, abstrahując ad tego czy jest ekstra to mogli 2. Lige zostawić jak była...

odpowiedz
Bućko - 15.05.2026 / 15:15, *.t-mobile.pl

@Hhhh: juz od paru sezonów jest taka możliwość żeby rezerwy grały tylko 1 poziom niżej niż główna drużyna.

odpowiedz
Kunta Kinte - 14.05.2026 / 19:28, *.plus.pl

Zmieniamy szyld i jedziemy dalej...👍

odpowiedz
Maverick - 14.05.2026 / 18:52, *.play-internet.pl

I bardzo dobrze.Chwała im za to.Poziom wyżej to i bardziej wymagający rywale.Moze młodzi się czegoś nauczą a potem wniosą to do pierwszego zespołu.I nie trzeba będzie patrzeć na paralityków typu Rajovic Colak jakiś Goncalves czy inne wuje muje

odpowiedz
UnionMerlin - 14.05.2026 / 16:08, *.plus.pl

Brawo chłopaki. Teraz zmieniamy szyld i jazda aż do ekstraklasy! 😃

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 14.05.2026 / 15:37, *.t-mobile.pl

Dla dwójki trubuny wybudują, a może bu tqk na Ł3 grali te ważniejsze mecze, a resztę na Obrońców Tobruku

odpowiedz
Stary pijak - 14.05.2026 / 12:34, *.centertel.pl

Możdżeń Mateusz to Legii jest Prometeusz!

odpowiedz
Micha - 14.05.2026 / 12:01, *.t-mobile.pl

Wiecie, że rezerwy grające w 2. lidze w tym sezonie, mają pierwsze drużyny w... 1. lidze? 😁
Taki żarcik. wiem, że się utrzymaliśmy w Ekstrakopanej 😁

odpowiedz
Kibic - 15.05.2026 / 22:52, *.smtvsat.pl

@Micha: 👍

odpowiedz
żeromak - 14.05.2026 / 11:25, *.play.pl

Gratulacje!!!❤️🤍💚(L)

odpowiedz
Peter - 14.05.2026 / 05:33, *.vectranet.pl

Jprdl, w LTC??

odpowiedz
Wojtek86 - 14.05.2026 / 01:19, *.154.74

Gratulacje chłopaki.

odpowiedz
Darek Legionista - 14.05.2026 / 00:50, *.orange.pl

Legia świętuje, obok Pascal Mozie również świętuje :)

odpowiedz
LeeJohnes - 14.05.2026 / 10:45, *.orange.pl

@Darek Legionista: On już w Radomiaku podpisany

odpowiedz
Rafał - 14.05.2026 / 00:14, *.play.pl

Gratulacje chłopaki!
:)
Dobra robota

odpowiedz
dociekliwy - 13.05.2026 / 22:07, *.vectranet.pl

Mozie jaki szczesliwy...

odpowiedz
L - 13.05.2026 / 22:46, *.play.pl

@dociekliwy: Mozdzen ostatnio mowil u Cwiakaly, ze on sie w ogole rzadko kiedy usmiecha.

odpowiedz
MZ80 - 13.05.2026 / 21:25, *.centertel.pl

Moja rada dla tych zdolnych chłopaków pakujcie się bo w jedynce i tak nie dostaniecie szansy Legia woli starych połamańców typu Arsenica niż was

odpowiedz
L - 13.05.2026 / 22:47, *.play.pl

@MZ80: No i dobrze, ze woli bo Arenic to czolowka obroncow w tej lidze od lat, ale dla ciebie lepiej wystawiac kogos slabszego. Niezle. To wpychanie do jedynki z rezerw od lat. I kto sie wybil w innym klubie? Wymien chociaz jednego.

odpowiedz
ws - 14.05.2026 / 16:38, *.matrix-net.pl

@L: Walukiewicz uciekł do Pogoni po zdobyciu mistrza Polski w juniorach a potem wyjechał szybko do Włoch. Kochalski w bramce. Zapomniałeś o Ziółkowskim? Teraz kandydatem na niezłego piłkarza jest Leszczyński a może też Pchełka. O mało nie straciliśmy Szczepaniaka. Gieroba nie będzie gorszy od Adamskiego jak dostanie szansę.

odpowiedz
cuLt Warsaw sports - 13.05.2026 / 21:11, *.co.uk

Brawo!jak kiedyš pisałem że akademia powinna mieć mini Ł3!a nie trochee wiêksze trybuny, walczyč!budować!inwestować!w mini Ł3 w akademii!3tyś zadaszony piêkny mini Ł3!nowiczesne rozwiäzania i eco!
A za rok !1 liga!

odpowiedz
Dickson Chotowski - 13.05.2026 / 20:57, *.btcentralplus.com

Legia grac (w LTC) , k****a mac. Brawo panowie !!!!👍👍

odpowiedz
Jerry - 15.05.2026 / 09:40, *.play.pl

@Dickson Chotowski: Jakby grali na Hutniku czasem bym zajrzał. Na wypis... jeździł nie będę.

odpowiedz
Fishcom - 13.05.2026 / 20:08, *.t-mobile.pl

Gratulacje piękny sezon zakończony awansem 👍⚽️

odpowiedz
Trampek - 13.05.2026 / 19:51, *.orange.pl

Gratulacje dla całego zespołu jak również jego trenera . Osobiście uważam ,że w dalszym trenerem LEGII II powinien być jej dotychczasowy trener Pan Filip Raczkowski . Uważam ,że byłoby to z korzyścią zarówno dla zespołu jak również dla jej dotychczasowego trenera. Choćby dlatego ,że jest do stopniowo wyższy poziom rozgrywek - co dla trenera jest mobilizujące , a z drugiej strony dotychczasowy trener zna zespół, wie jakie są jego bolączki - co należy ewentualnie poprawić w dalszym jego funkcjonowaniu na wyższym szczeblu rozgrywek. Uważam ,że właściciel LEGII powinien zrobić wszystko, aby obecnego trenera " zatrzymać " przynajmniej na kolejny sezon rozgrywek.

odpowiedz
Miodek - 13.05.2026 / 23:54, *.smgr.pl

@Trampek: Pomyślę

odpowiedz
exsa - 13.05.2026 / 19:44, *.orange.pl

Gratulacje za awans i powodzenia w 2 lidze w przyszlym sezonie a cel nastepny 1 liga zeby byc na zapleczu "LEGII 1 " ! "L" !!!

odpowiedz
LWGZ - 13.05.2026 / 19:37, *.orange.pl

P.Raczkowski ratuj Pan nasza "LEGIE 1 " i przyjdz na asystenta trenera chyba ze zostanie Pan nadal w "LEGII 2" wzglednie masz Pan inne plany no to trudno ! Jestemy ciekawi jaka decyzje Pan podejmie ? "L" !!!

odpowiedz
Gannon - 13.05.2026 / 19:36, *.play.pl

miejmy nadzieję że w przyszłym sezonie nie będą grać w tym polu tylko na porządnym obiekcie

odpowiedz
buncolek - 13.05.2026 / 19:28, *.inetia.pl

Fajnie że awans! Dla nas to tylko rezerwy, szkoda że nie będziemy ich wspierać chociażby na wyjazdach bo ciekawa mapa jakby nie patrzeć... :) 😃

odpowiedz
Miki - 13.05.2026 / 19:24, *.jmdi.pl

Przeczytałem „Legia w II lidze”. Grrrbrrr.

odpowiedz
Bronek 49 - 13.05.2026 / 19:18, *.vectranet.pl

Brawo a teraz do pierwszego składu jedynki

odpowiedz
Johny - 13.05.2026 / 19:18, *.155.13

Co tam robi Tobiasz !?!

Dlaczego odbiera miejsce w składzie i radość z awansu ty którzy są twórcami tego sukcesu!

odpowiedz
L - 13.05.2026 / 22:49, *.play.pl

@Johny: Spytaj trenera a nie Tobiasza. Oni tam sa zeby zaistniec w pilce a nie sie podniecac awansami z 4 ligi do 3.

odpowiedz
Gazik - 13.05.2026 / 19:03, *.telkab.pl

Brawo💪

odpowiedz
Remino - 13.05.2026 / 18:59, *.orange.pl

SUPER !!!🏆

odpowiedz
Stanton - 13.05.2026 / 18:58, *.play.pl

brawo, panowie
nawet Tobiasz nic nie zepsuł

odpowiedz
REKLAMA
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2026 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.