Przy ulicy Wawelskiej rozpoczęła się budowa nowej hali sportowej, która będzie nowym domem m.in. koszykarskiej Legii Warszawa. Przypomnijmy, że budowę obiektu, w którym swoje mecze będą mogli rozgrywać "Zieloni Kanonierzy", prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski zapowiedział po wywalczeniu przez nasz klub wicemistrzostwa Polski w 2022 roku.
Rozpoczęto budowę hali na Skrze
W kolejnych latach wykonano projekt obiektu, następnie w październiku zeszłego roku udało się uzyskać zielone światło dla budowy hali, następnie zabezpieczono środki na tę inwestycję w budżecie m.st. Warszawa, a także rozstrzygnięto projekt budowlany. Miasto podpisało umowę z firmą Mirbud w połowie kwietnia tego roku. Cała inwestycja ma kosztować 237 599 099 zł.
Firma Mirbud ma oddać 6-tysięczną halę do użytku w III kwartale 2028 roku. Co oznacza, że sezon 2028/29 koszykarze Legii będą mogli rozpocząć w swoim nowym domu. Od kilku tygodni na placu budowy trwają pierwsze prace - teren pod inwestycje jest ogrodzony, pracują koparki, znajduje się także dźwig, a wjazd na teren budowy został wyłożony płytami betonowymi. Regularnie będziemy starali się relacjonować postępy z placu budowy nowego domu koszykarskiej Legii.






