REKLAMA

Młodzi w pogotowiu

Woytek, źródło: Fakt/własne - Wiadomość archiwalna

Legia kontynuuje politykę sprowadzania młodych utalentowanych zawodników z całego kraju. W najbliższym czasie na Łazienkowską mogą trafić Jakub Polniak, Adrian Paluchowski, Marcin Siedlarz i Radosław Mikołajczak. Cała czwórka brała udział w testmeczu zorganizowanym 21 listopada. Według dziennika "Fakt" Polniak i Paluchowski (po 18 lat) mają już podpisane kontrakty, ale przez najbliższe pół roku nadal będą występowali w Delcie-Agrykoli.

"To bardzo dobre rozwiązanie. Oni muszą w tym wieku jak najwięcej grać. Jakby trafili teraz do rezerw Legii, nie wiadomo jak często dostawaliby szansę. Młodzi chłopcy trenują, a jak przychodzi mecz, to pojawia się cały tabun zawodników z pierwszego zespołu. Dla młodych zostaje, co najwyżej, miejsce na ławce rezerwowych" - mówi trener Delty-Agrykoli Wiesław Golonka.

Legia zainteresowana jest Marcinem Siedlarzem z Górnika Zabrze. Klub ze Śląska ma ogromne kłopoty finansowe i wyprzedaje zawodników. Od kilku tygodni trwają rozmowy na temat przejścia na Łazienkowską reprezentanta Polski juniorów.

Do Legii z MSP Szamotuły trafiło już dwóch bramkarzy (Fabiański i Gostomski). Warszawski klub interesuje się również 17-letnim Radosławem Mikołajczakiem. W styczniu ponownie ma pojawić się w Warszawie. Prawy pomocnik reprezentacji juniorów był już na testach w Legii i zagrał nawet w sparingu ze Zniczem Pruszków. Spodobał się trenerom i został zaproszony na kolejne testy.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.