REKLAMA

KP Legia chce stworzyć Klub Kibica

Redakcja, źródło: legia.com - Wiadomość archiwalna

Dzisiejszy "długi" dzień kończy kolejne oświadczenie klubu. Zarząd KP Legia postanowił stworzyć Klub Kibica, zapraszając do współpracy osoby, które posiadają karty kibica do czynnego udziału w życiu kibicowskim. Poniżej prezentujemy treść komunikatu:

Drodzy Kibice Legii Warszawa. Podczas meczu Legia-Cracovia byliśmy świadkami bezprecedensowego zachowania kilkudziesięcioosobowej grupy kibiców na trybunie otwartej. Podczas całego meczu mimo aktywnej postawy kibiców zasiadających na trybunie krytej zamiast dopingu kilkadziesiąt osób zasiadających na „Żylecie” zainspirowanych komunikatem SKLW „lżyło i obrażało zawodników Legii oraz swoimi gestami wymuszało podobne zachowania na innych kibicach zasiadających na tej trybunie.

W związku z tym, że po raz kolejny SKLW udowadnia, że nie jest reprezentacją wszystkich kibiców, ale małej grupy niezainteresowanej w poprawie wizerunku klubu i nie jest w stanie działać konstruktywnie na rzecz kulturalnego, zgodnego z cywilizowanymi standardami dopingu zwracamy się do posiadaczy kart Klubu Kibica z następującym apelem:

a) jeżeli chcesz włączyć się aktywnie w działalność na rzecz organizacji dopingu,

b) jeżeli obca Ci jest potrzeba posługiwania się wulgaryzmami i nienawiścią wobec kibiców drużyny przeciwnej oraz innych osób,

c) jeżeli chciałbyś we współpracy z klubem propagować kulturalny doping tylko dla swojej drużyny,

d) jeżeli chcesz pomóc w organizacji Klubów Kibica Legii w całej Polsce

e) jeżeli w przyszłości chcesz współuczestniczyć w organizowaniu wyjazdów kibiców na mecze wyjazdowe w taki sposób, aby mieszkańcy Warszawy byli dumni z kibiców Legii

f) jeżeli uważasz, że stadion piłkarski nie jest miejscem dla chuliganów i bandytów

g) jeżeli chcesz aktywnie uczestniczyć w życiu klubu i wspierać go w organizacji akcji charytatywnych i społecznych

h) jeżeli uważasz, że stadion powinien być miejscem na tyle bezpiecznym, aby bez obaw mogły przychodzić rodziny z dziećmi

napisz do nas na mail: klubkibica@legia.pl

Posiadaczy kart Klubu Kibica jest na dzień dzisiejszy ponad 23.000. Mamy nadzieję, że wśród tej, jakże dużej, już aktywnej liczby kibiców Legii znajdzie się taka grupa, która zechce poświęcić swój czas na zmianę wizerunku kibica Legii tak bardzo nadszarpniętego wydarzeniami w Wilnie oraz wszystkimi innym wydarzeniami, które nie przynoszą chluby naszemu klubowi.

Z każdym, kto potraktuje nasz apel w sposób poważny i odpowiedzialny skontaktujemy się, aby później zorganizować spotkanie wszystkich, którym zależy na tym aby budować ruch kibicowski , który będzie się wiązał się z emocjami i radością a nie przemocą i nienawiścią.

Z pozdrowieniami,

Zarząd Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.