Jedna z flag kibiców z Błonia - fot. Mishka
REKLAMA

Kibice z Błonia protestują

Woytek - Wiadomość archiwalna

"Nie będziemy uczestniczyć w meczach naszej drużyny na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3." - piszą w liście otwartym, który otrzymała nasza redakcja, kibice Legii z Błonia. Fani z podwarszawskiej miejscowości i okolic w ten sposób chcą protestować przeciwko "zlikwidowaniu ruchu ultras na stadionie Legii". Do tej pory pod listem otwartym podpisało się 178 osób.

Legia Warszawa może się pochwalić w całej Polsce sporą ilością fanklubów. Podczas ostatniego wyjazdowego meczu w Grodzisku Wielkopolskim w sektorze legionistów było ponad 100 osób z fanklubów. Natomiast na spotkaniu z ŁKS-em Łódź na łuku od ulicy Łazienkowskiej zasiadła liczna grupa kibiców z Bartoszyc. W ubiegłym roku Stowarzyszenie Kibiców wzięło pod opiekę kibiców Legii z innych miast. SKLW pomagało w zakupie biletów na mecze oraz starało się, by kibice spoza Warszawy organizowali się w grupy i oglądali spotkania z łuku, na podobnych zasadach jakie stosowane są w akcji "Po szkole na zakole".

Końca protestu na Stadionie Wojska Polskiego nie widać. Fani z Błonia obarczają winą za taki stan rzeczy właścicieli klubu:
"W związku z dążeniem Holdingu ITI, właściciela KP Legia, do całkowitego zlikwidowania ruchu ultras na stadionie Legii, stosowaniem przez KP czarnego PR (przedstawianiem kibiców naszej drużyny jako pospolitych chuliganów, złodziei, dilerów narkotyków, etc.), szkalowaniem Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa, lekceważeniem kibiców (np. zmiana herbu naszej drużyny bez porozumienia), ciągłym okłamywaniem poprzez media, prasę zwykłych obywateli nie znających problemu protestu kibiców, my kibice Legii z Błonia, nie zrzeszeni w SKLW, postanawiamy, że do czasu całkowitej zmiany polityki KP Legia względem kibiców, będziemy brali czynny udział w licznych protestach i bojkocie Holdingu ITI." - czytamy w liście otwartym.

"Nasz list wraz z podpisami złożyliśmy na ręce Stowarzyszenia i jest on do wglądu w Sklepiku "ABJ Sport" na Łazienkowskiej 1/3." - informują kibice z Błonia.REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.