Wizualizacja nowego stadionu Legii
REKLAMA

Stadion Legii bliżej?

źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna - Wiadomość archiwalna

Rosną szanse na budowę stadionu Legii. Jak dowiedziała się "Gazeta" jego cena będzie wyższa od zaplanowanej tylko o 14 mln zł! Jak to możliwe, skoro najtańsza oferta konsorcjum Polimeksu Mostostal i niemieckiej firmy Baugesellschaft Walter Hellmich wyniosła 456 mln zł? O ponad 100 mln więcej od zarezerwowanych na ten cel 332 mln. - Chodzi o podatek VAT, który wróci do kasy ratusza - twierdzi urzędnik z otoczenia prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Rzeczywisty koszt budowy stadionu Legii będzie więc wyższy o 14 mln. zł.
To niewiele biorąc pod uwagę inne inwestycje. Cena budowy metra skoczyła o 3 mld, a Centrum Nauki Kopernik o 100 mln. Szanse na nowy stadion przy Łazienkowskiej są więc duże.

- To najbardziej zaawansowana inwestycja w mieście, prawie dopięta, której koszty budowy praktycznie mieszczą się w wieloletnim planie inwestycyjnym. Za 26 miesięcy obiekt klasy europejskiej powinien być gotowy - mówi Wiesław Wilczyński, dyrektor ds. sportu w stołecznym ratuszu

Potrzebna jednak będzie jeszcze zgoda radnych na zmiany w wieloletnim planie inwestycyjnym. Z tym nie powinno być większych problemów, jeśli... zawnioskuje o nie prezydent Gronkiewicz-Waltz. - Czekamy na raport komisji przetargowej i dokładne wyliczenia - mówi Tomasz Andryszczyk, rzecznik ratusza. - Decyzja powinna być znana jeszcze w lipcu. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, stołeczni urzędnicy rozważają uzależnienie budowy stadionu Legii od renegocjacji umowy z ITI - właścicielem Legii.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.