Sparing: Legia 3-1 Młoda Legia

Tomek Janus i turi - Wiadomość archiwalna

W pierwszym sobotnim sparingu pierwsza drużyna Legii wygrała z młodszymi kolegami 3-1. W, jakby nie było, wewnętrznej gierce trener Urban wystawił teoretycznie słabszą jedenastkę, ta która przewidywana do gry z Lechią Gdańsk o godzinie 12 zmierzy się z pierwszoligowym Dolcanem Ząbki.

W meczu z Młodą Legią do przerwy piłkarze ekstraklasy wygrywali 1-0 po golu strzelonym w 4. minucie przez Sebastiana Szałachowskiego.
Gracze pierwszej drużyny przeważali, ale mieli problemy z przedostaniem się w pole karne, gdzie pewnie spisywała się para stoperów Świdzikowski-Lewandowski, radząca sobie z większością ataków.
W 43. minucie blisko szczęścia po dośrodkowaniu Radosława Mikołajczaka był Tomasz Chałas, po którego "główce" piłka przeszła tuż nad poprzeczką. Tuż przed przerwą powinno być 2-0, ale jedenastkę (podyktowaną za faul na Radoviciu) wykonywaną przez Arruabarrenę obronił Machnowskij.

Od początku drugiej połowy gracze pierwszej drużyny ruszyli do ataku, szczególnie śmiało poczynał sobie Rocki, który kilkakrotnie przedarł się prawą stroną. Widząc zagrożenie trenerzy Młodej Legii wprowadzili na boisko dysponującego dużą szybkościa Piotra Wasikowskiego. Lewy obrońca "Młodych Wilków" '91 zdołał do pewnego stopnia powstrzymać zapędy starszych kolegów z "jedynki".
W 58. minucie po dobrym krzyżowym podaniu na prawe skrzydło rozgrywający niezłe spotkanie Mikołajczak dośrodkował w pole karne, a wbiegający w "piątkę" Sebastian Domoń mocnym strzałem pod poprzeczkę wyrównał na 1-1. Do głosu jednak zaczęli ponownie dochodzić podopieczni Jana Urbana. Grającym już mocno przemeblowanym składem młodym legionistom wyraźnie brakowało zrozumienia, zwłaszcza w defensywie. Druga bramka dla pierwszego zespołu padła w 67. minucie a jej autorem był wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Bartłomiej Grzelak, który pewnym strzałem pokonał Skrzyńskiego. "Grzelu" po raz drugi pokonał golkipera Młodej Legii w 82. minucie, podkreślając swoją bardzo dobrą postawę w tym meczu.

Legia Warszawa 3-1 (1-0) Młoda Legia
1-0 - 4 min. Szałachowski
1-1 - 58 min. Domoń
2-1 - 67 min. Grzelak
3-1 - 82 min. Grzelak

Skład Legii: Skaba - Bronowicki, Wawrzyniak, Kumbev, Wysocki - Szałachowski (34' Radović), Ekwueme, Vuković (46' Tito), Borysiuk, Giza (46' Rocki), Arruabarrena (62' Grzelak)

Skład Młodej Legii: Machnowskyj (60' Skrzyński) - Tomczyk (46' Nowik, 85' Lewandowski), Lewandowski (46' Wróbel), Świdzikowski (46' Banasiak), Zaborowski (61' Wasikowski) - Mikołajczak (61' Kozub), Zbozień (66' Barski), Łanucha (46' Woźniak, 77' Chałas), Jezierski (46' Muszyński) - Chałas (38' Cempa, 46' Domoń, 77' Cempa), Górski (46' Biliński, 72' Stoch).