Porażka CWKS w sparingu z Olimpią

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W pierwszym sparingu przedsezonowym piłkarze CWKS Legii ulegli 3-10 Olimpii Warszawa. Spotkanie odbyło się na obiekcie przy ul. Górczewskiej. Legioniści od 10. minuty prowadzili 1-0, jednak w 18. minucie po rzucie karnym egzekwowanym przez Hapaka gospodarze wyrównali na 1-1 i taki wynik utrzymał się do przerwy. Spotkanie miało w tym okresie zacięty i wyrównany przebieg. W drugiej połowie trener Walewski desygnował na boisko dużo młodszy skład oparty głównie na zawodnikach z rocznika 1991.

Choć młodzi legioniści mieli dużo dobrych chęci, gracze Olimpii bezlitośnie wykorzystywali błędy popełniane przez nich. Na cztery kolejne gole Olimpii gracze CWKS odpowiedzieli jednym. W końcówce padło kolejnych sześć bramek, ale tylko dwie z nich były dziełem graczy Legii (a na dodatek jedno z tych trafień było samobójcze, po niefortunnej interwencji bramkarza "Wojskowych").

Olimpia Warszawa 10-3 (1-1) CWKS Legia Warszawa
gole: Rafał Hapak (x5), Bartosz Kostrzewa (x3), Marcin Wielgus, samobójcza - Jasiński, Świerczewski, Zielonka.