ME: Polonia 1-3 Legia

Raffi, źródło: własne / poloniawarszawa.com - Wiadomość archiwalna

Młodzi legioniści pokonali dziś na Konwiktorskiej drużynę Polonii 3-1. Pierwsi bramkę strzelili gospodarze - w 9. minucie w polu karnym Legii faulował Zaborowski, a jedenastkę wykorzystał Ciarkowski. Radość polonistów nie trwała jednak długo, bo od tego momentu bardzo dużą przewagę uzyskali legioniści i udokumentowali to dwoma bramkami. W 12. minucie sprytem w zamieszaniu podbramkowym wykazał się Chałas wyrównując na 1-1, a cztery minuty później strzałem głową prowadzenie drużynie Legii dał Zaborowski.
Po kilkunastu minutach gra trochę siadła, ale w końcówce pierwszej części (41. minuta) gry "wojskowym" udało się zdobyć trzeciego gola. Jego strzelcem został Tomczyk.

Po zmianie stron gospodarze przystąpili do ataku, ale żadnej z drużyn nie udało się strzelić kolejnych bramek, mimo że okazje mieli zarówno poloniści, jak i po stronie Młodej Legii: Mikołajczak, Chałas i Górski. W drużynie Legii w pierwszej połowie wystąpiło dwóch Hiszpanów z kadry pierwszej drużyny: Arruabarrena i Tito. Także w Polonii wystąpiło kilku graczy z szerokiej kadry "jedynki".
Spotkanie na wniosek policji zostało zamknięte dla publiczności.

Polonia Warszawa (ME) - Legia Warszawa (ME) 1-3 (1-3)

1-0 9 min. Michał Ciarkowski (rzut karny)
1-1 12 min. Tomasz Chałas
1-2 16 min. Rafał Zaborowski
1-3 41 min. Maciej Tomczyk

Młoda Polonia: Nerek - Galicki, Makowski (64. Wilczak), Fridrich, Kulpaka - Kłodawski (46. Kaźmierowski), Ciarkowski (90. Gołaszewski), Załustowicz (46. Wojdyga), Biernacki (74. Pawłowski), Nolka (46. Piątek) - Gołębiewski.

Młoda Legia: Machnowskyj - Tomczyk, Lewandowski, Świdzikowski, Zaborowski - Mikołajczak, Zbozień (90. Łanucha), Tito (83. Woźniak), Jezierski (46. Muszyński) - Arruabarrena (46. Górski), Chałas (70. Kozub)