Projekt stadionu Legii
REKLAMA

Radni zdecydują 28 sierpnia?

źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna - Wiadomość archiwalna

Gazeta Wyborcza informuje, że o przyszłości nowego obiektu Legii stołeczni radni zdecydują już na pierwszej powakacyjnej sesji 28 sierpnia. Według redaktorów GW wszystko wskazuje na to, że stadion w końcu powstanie. W ratuszu trwają bowiem intensywne prace nad przygotowaniem planu inwestycji i rekomendacji dla radnych. Zwiększenie środków na budowę najprawdopodobniej poprą rajcy z PO i lewicy. Późną jesienią na teren przy Łazienkowskiej będą mogli wejść robotnicy, a 26 miesięcy później piłkarze.

Szanse na stadion Legii wrosły po tym, jak miasto unieważniło przetarg na budowę drugiej linii metra. Gazeta cały czas lansuje wizję, że rzeczywisty koszt budowy nie wzrośnie o 100 mln tylko o 14, ponieważ urząd będzie mógł odliczyć podatek VAT. Miasto zamierza również przeprowadzić szereg rozmów z właścicielem Legii, koncernem ITI i "ugrać" korzystniejszą umowę dzierżawną. To jedyny newralgiczny punkt na drodze do budowy obiektu.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.