REKLAMA

Młoda Legia testuje, Akademia Piłkarska kupuje

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Legia nie zaprzestaje testów kolejnych zawodników, którzy w przyszłości mieliby stanowić o sile pierwszej drużyny. Na testach do Młodej Legii przebywa obecnie dwóch graczy. Tymczasem najstarsze młodzieżowe roczniki Akademii Piłkarskiej wzmocnione zostały dwoma reprezentantami Polski w swojej kategorii wiekowej. W Młodej Legii sprawdzany jest obrońca Korony Kielce (rocznik 1989), Hubert Kopiś. Do tej pory Kopiś występował w młodzieżowej drużynie kieleckiego klubu. Drugim testowanym zawodnikiem jest pomocnik z Senegalu, Abdoulay Ba. Zawodnik ten w pierwszej połowie sierpnia przebywał na testach w I-ligowej Odrze Opole.
O przydatności obu zawodników do drużyny zadecyduje sztab szkoleniowy wraz z dyrektorem sportowym, Mirosławem Trzeciakiem.

Utalentowany zawodnik OSiR-u Biłgoraj, Paweł Żywko, o którego zabiegała m.in. krakowska Wisła, od nowego sezonu będzie występował w młodzieżowej drużynie Legii z rocznika 1993. Legia testowała tego gracza już w lutym, kiedy zabrała go na zgrupowanie do Niechorza. Po zakończeniu minionego sezonu zawodnika udało się sprowadzić na Łazienkowską. Piłkarz ma za sobą dwa występy w reprezentacji Polski w swojej kategorii wiekowej. Tymczasem starszy rocznik Młodych Wilków (prawdopodobnie 1991) wzmocni ofensywny zawodnik Wieniawy Lublin, Michał Efir.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.