Mecz CWKS Legia 1992 z Laurą Chylice - fot. Raffi

Porażka i remis juniorów CWKS

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś spotkaniu pierwszej kolejki Ligi Juniorów Młodszych CWKS Legia uległa 0-1 Laurze Chylice. Legia była nominalnym gospodarzem, ale z uwagi na przeciągające się formalności z załatwieniem weryfikacji boiska na Bemowie mecz rozegrano w Chylicach. Nieco lepszy wynik uzyskali juniorzy starsi CWKS, którzy zremisowali na wyjeździe 1-1 z Centrum Radom. Do przerwy za sprawą Aleksego Kołakowskiego prowadzili legioniści, jednak w 85. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania.

Spotkanie w Chylicach rozpoczęło się od wzajemnego badania sił. Dwukrotnie z dystansu uderzali chyliczanie, ale ich strzały były niecelne. Po kwadransie ożywili się legioniści - po ofensywnym wejściu Parla piłkę na róg wybił obrońca. Chwilę później rajd Olecha został w ostatniej chwili powstrzymany przez golkipera. W kolejnej akcji bramkarza Laury zatrudnił Wędel, strzał był jednak zbyt lekki by sprawić kłopot. Groźniejsze było uderzenie Zawistowskiego, przeszło jednak pół metra od bramki. Legioniści lekko przeważali, jednak grali bardzo niedokładnie, wiele podań było zbyt słabych - piłka notorycznie zatrzymywała się w wysokiej trawie. Boisko było jednak takie samo dla obu drużyn. Z przodu bardzo szarpali Gilbas i Olech - momentami jednak zbyt długo przetrzymywali piłkę. Bardzo gorąco pod bramką Laury było w 26. minucie - po szybkiej wymianie podań nieobstawiony Olech podał wzdłuż bramki, jednak żaden z trzech legionistów nie zamknął akcji. Sytuacja ta zemściła się w 32. minucie - gracz Laury przedarł się wzdłuż linii końcowej, ograł kolejno dwóch obrońców. Bramkarz Legii obronił pierwsze uderzenie, ale dobitka była już celna. Legioniści próbowali odrobić straty, z dystansu uderzał Wędel, jednak ostatni kwadrans należał do Laury, której gracze wyczuli swoją szansę, a niezbyt pewnie grający blok obronny CWKS-u nie zawsze odpowiednio szybko i dokładnie reagował na wydarzenia. W 38. minucie tylko efektowna parada Grzeszczuka uchroniła "Wojskowych" od utraty gola.

Droga połowa z początku zwiastowała lepszą grę Legii. Olech przedarł się prawą stroną, ale trafił w boczną siatkę. Kolejne minuty należały już zdecydowanie do chyliczan, którzy grali z więszą determinacją i zdecydowaniem. Najpierw Grzeszczuk obronił kolejną sytuację sam na sam, a 4 minuty później pomógł mu słupek. W rewanżu w niezłej sytuacji znalazł się Gilbas, trafił jednak wprost w bramkarza. Ostatnie pół godziny to już ataki Legii, przerywane groźnymi kontrami - gracze Laury nie byli jednak w stanie wykorzystać dogodnych sytuacji, dokonując złych wybórów w decydujących momentach akcji. Podopieczni trenera Płeszki mieli z kolei poważne problemy z przedostaniem się pod pole karne miejscowej drużyny, ponieważ rozgrywali akcje zbyt wolno i niedokładnie. Groźne były jedynie strzały z dystansu - najpierw szczęścia próbował aktywny w drugiej połowie Olesiński, poźniej Zawistowski i z rzutu wolnego Cacko. Brakowało jednak bezpośredniego zagrożenia bramki. Legioniści obudzili się na dobre w ostatnich 5 minutach meczu. Najpierw dwukrotnie potężnie przymierzył zza pola karnego Olesiński - za drugim razem piłka otarła się o poprzeczkę. W doliczonym czasie gry Laura zamknęła się niemal w swoim polu karnym, jednak w ogromnym zamieszaniu ani Gilbas, ani Zawistowski (poprzeczka) ani Kuśnierzewski nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Zasłużone zwycięstwo 1-0 po meczu stojącym na przeciętnym poziomie odnieśli zawodnicy z Chylic. Juniorzy młodsi CWKS zagrali dość słabo, choć i tak mogli wywieźć z boiska Laury korzystniejszy wynik. Wydaje się jednak, że ciężkie ćwiczenia w ostatnich dniach pozostawiły swój ślad i graczom Legii brakowało świeżości oraz szybkości. Powinny jednak procentować w kolejnych meczach. Legioniści zagrali wyraźnie poniżej swoich możliwości, w ich grze zabrakło przede wszystkim zęba, determinacji oraz uporządkowania. Prawdziwą walkę pokazali dopiero w końcowych minutach, stąd zasłużona porażka. Najbliższa okazja do rehabilitacji już w środę o 13 w Brwinowie. Wiosną w pojedynku obu drużyn było 4-0 dla Legii, więc i tym razem zwycięstwo będzie bardzo pożądane.

CWKS Legia 92 0-1 (0-1) Laura Chylice
0-1 32 min.

skład CWKS Legii '92: 1.Kamil Grzeszczuk - 9.Adam Olesiński, 5.Rafał Cacko, 6.Bartłomiej Kubicki, 2.Piotr Parol - 13.Maciej Pietrucha (41' 17.Artur Jaszczak), 10.Jarosław Kuleta (41' 16.Jakub Kuśnierzewski), 18.Damian Wędel Ż, 8.Michał Zawistowski, 11.Aleksander Olech Ż - 7.Maciej Gilbas (Kpt)