Kilka tygodni siedzenia na trybunach wystarczy. Hiszpanie przenoszą się na boisko. - fot. Legia LIVE!
REKLAMA
REKLAMA

Szansa dla Hiszpanów

Tomek Janus, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Mecze Pucharu Ekstraklasy nigdy nie cieszyły się dużym prestiżem zarówno wśród kibiców, jak i piłkarzy. W tym sezonie rozgrywki te mogą mieć jednak zbawienny wpływ na niektórych zawodników Legii. Chodzi oczywiście o trio Hiszpanów w składzie Inaki Descarga, Mikel Arrubarrena i Tito, którzy cały czas nadrabiają zaległości w treningach. Puchar Ekstraklasy jest doskonałym sposobem do stopniowego wprowadzania ich w rytm meczowy. Podobnie myśli Jan Urban i cała trójka znalazła się w kadrze na wtorkowe spotkanie z Polonią Warszawa.
Do tej pory pozyskani latem Hiszpanie grali głównie w meczach Młodej Ekstraklasy. Jednak poniedziałkowy mecz tych rozgrywek obserwowali z trybun. Był to wyraźny sygnał, że trener szykuje ich do gry w Pucharze Ekstraklasy. Potwierdziło się to, gdy została ogłoszona kadra na mecz z Polonią. Do tej pory Hiszpanie praktycznie nie grali, a i tak byli poddawani krytyce. Wszystko dlatego, że zarzucano im branie pieniędzy za siedzenie na trybunach.

Okazuje się, że Urban nie rzucał jednak słów na wiatr i w końcu zdecydował się postawić na Hiszpanów. A, że Puchar Ekstraklasy może pomóc w przebiciu się do pierwszej drużyny, przekonali się w poprzednim sezonie Maciej Rybus i Ariel Borysiuk. Teraz pora na hiszpańskie trio.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.