REKLAMA

Oświadczenie SKLW w sprawie stadionu

Redakcja - Wiadomość archiwalna

"Z radością i satysfakcją przyjmujemy decyzję Radnych Warszawy pozwalającą rozpocząć proces modernizacji stadionu Legii, o co nasza organizacja zabiegała od 2002 roku. Klub Piłkarski Legia usiłuje przedstawić SKLW jako przeciwnika tej inwestycji budowlanej maskując prawdziwe problemy natury społecznej, jakie mogą spotkać kibiców Legii." - czytamy w oświadczeniu Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.
W planie inwestycyjnym nowego stadionu Legii nie zostały zawarte niemal żadne gwarancje praw kibiców, zwłaszcza dotyczące cen biletów oraz zniżek dla niepełnoletnich fanów. Jedyne co udało się wywalczyć reprezentantom kibiców, to pula miejsc dla kibiców niepełnosprawnych, która ma być przekazywana do dyspozycji władz miasta.

KP Legia SSA od początku dyskusji o nowym stadionie nie podjął żadnych działań na rzecz kibiców stołecznego klubu, jak zwykle wykazując zainteresowanie czysto biznesowymi aspektami bardzo kosztownej inwestycji finansowanej z publicznych pieniędzy.
Miarą absurdu było wyliczanie zysków KP Legia SSA na nowym stadionie przy przyjęciu założenia, że średnia cena biletów wynosić będzie 30 złotych, skoro już dziś najtańszy bilet na zwykły mecz na Legię kosztuje właśnie 30 zł. Sami działacze KP Legia oraz bliscy im dziennikarze wiele miesięcy wcześniej podkreślali, że na nowym stadionie ceny wejściówek wzrosną co najmniej dwukrotnie.

Nie jest dziełem przypadku, że frekwencja na Legii rządzonej przez Panów Waltera i Miklasa sięgnęła w rundzie jesiennej sezonu 2008-2009 poziomu najniższego od roku 1938, gdy Legia spędziła swój jedyny sezon poza ekstraklasą. Jeśli Pan Prezes Miklas wciąż nie pojmuje skąd bierze się negatywne nastawienie kibiców do polityki grupy ITI w Legii, to zrozumiałym staje się, dlaczego setki warszawskich kibiców na ostatnim meczu sugerowały konieczność udzielenia Panu Prezesowi pilnej pomocy.

Pragniemy podkreślić, że od samego początku spotykaliśmy się z radnymi m.st. Warszawy w celu poparcia projektu budowy. SKLW zapewnia, iż nie ustanie w dążeniach na rzecz zapewnienia dostępności nowego stadionu dla warszawiaków, uczynienia faktycznie prywatnego obiektu naprawdę miejskim. Cieszymy się natomiast, że uzyskaliśmy zapewnienia licznych radnych, a nawet pana Prezydenta Wojciechowicza, że wesprą oni starania na rzecz stworzenia umowy społecznej dotyczącej warunków korzystania z nowego stadionu.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.