Koszykarze Legii przegrali z Turem w sparingu rozegranym w Ożarowie Maz. - fot. turi

Koszykówka: Legia 63-76 Tur (sparing)

Bodziach, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Koszykarze Legii rozegrali przedostatni mecz sparingowy przed rozpoczęciem nowego sezonu. Wczoraj przegrali 63-76 (16-17, 15-21, 16-18, 16-20) z prowadzonym przez Andrzeja Sinielnikowa Turem Bielsk Podlaski. Spotkanie rozegrano w Ożarowie Mazowieckim, tylko dzięki uprzejmości dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pana Andrzeja Kowalczyka. W drużynie gości wystąpili m.in. dwaj byli legioniści - Kamil Sulima i Rafał Bochenek. Obie drużyny spotkają się jeszcze raz - w sobotę o 18 rozegrają sparing w Bielsku Podlaskim.

Fotoreportaż z meczu - 54 zdjęcia turi

Fotoreportaż z meczu - 49 zdjęć Bodziacha
Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gości 5-0. Pierwsze punkty dla Legii, celnym rzutem za 3 punkty zdobył Marcin Chojecki. Przez długi czas utrzymywało się kilkupunktowe prowadzenie bielszczan, jednak końcówka pierwszej kwarty należała do Legii i "wojskowi" zmniejszyli straty do zaledwie jednego punktu. Jedynym nominalnym rozgrywającym Legii tego dnia był Artur Kijanowski. Brak zmiennika dla "Kijka" może się okazać największym problemem Roberta Chabelskiego w pierwszym meczu. Szymon Złomańczuk ma problemy z mięśniem przywodziciela i jeszcze przed tydzień nie będzie mógł brać udziału w treningach.

W drugiej kwarcie Tur ponownie wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie, jednak skuteczniejsza gra legionistów w obronie sprawiła, że w 25 minucie na tablicy widniał wynik 41-45. Na więcej bardziej doświadczeni gracze z Bielska Podlaskiego nie pozwolili. Trzeba przyznać, że Tur górował nad Legią nie tylko technicznie, ale i fizycznie. Różnica wzrostu była aż nadto widoczna. Miejmy nadzieję, że zmieni się to, gdy do w zespole występować będzie Piotr Nowakowski, którego w Ożarowie zabrakło z powodu egzaminów na uczelni.

Ostatnie punkty w meczu, równo z końcową syreną zdobył dla Legii Bartosz Piotrowski - rzutem za trzy punkty ustalił wynik meczu na 63-76 na korzyść ekipy z Podlasia.

Kolejne spotkanie sparingowe obu drużyn zaplanowano na sobotę. O godzinie 18 zespoły zmierzą się w Bielsku Podlaskim.

Legia: Chojecki, Piotrowski, Rudko, Kijanowski, Wojtyński, Piętka, Marchoff, Głowienko, Grzejszczyk.