Młodzi legioniści zawiedli w końcówce i przegrali z Cracovią - fot. Mishka

ME: Młoda Legia 1-2 Młoda Cracovia

Raffi - Wiadomość archiwalna

Po pierwszej połowie meczu Młodej Ekstraklasy legioniści prowadzili na Łazienkowskiej z Cracovią 1-0 po golu Jezierskiego w 40. minucie. Od 32. minuty gospodarze grali w dziesiątkę bo czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Martins Ekwueme. Ostatecznie jednak drużyna Legii uległa rywalom 1-2. W 80. minucie do wyrównania doprowadził Sacha, a w 90. minucie z rzutu wolnego Skabę pokonał Dynarek. Legioniści stracili nie tylko 3 punkty, ale i kontuzjowanych napastników Macieja Górskiego i Tomasza Chałasa.

W pierwszej połowie legioniści zdecydowanie przeważali i do przerwy zasłużenie prowadzili 1-0 po pięknym uderzeniu Daniela Jezierskiego z rzutu wolnego. Okazje do strzelenia bramki mieli również: Bartłomiej Grzelak (dwukrotnie), który był szczególnie aktywny w pierwszym kwadransie gry oraz Martins Ekwueme. Kluczowa dla losów spotkania okazała się 32. minuta, kiedy to za komentowanie orzeczeń sędziego z boiska usunięty został Ekwueme.

W drugiej odsłonie wykorzystując przewagę liczebną do ataku ruszyli krakowianie, ale dzięi dobrej grze obronnej naszej drużyny nie stwarzali sobie zbyt wielu sytuacji. Niestety na 20 minut przed końcem w starciu z zawodnikiem gości urazu doznał Maciej Górski (arbiter nie odgwizdał nawet przewinienia), a 10 minut później drugi z naszych napastników, Tomasz Chałas wybiegając do kontry poczuł ból mięsnia dwugłowego i musiał opuścić boisko. Gdy nasza drużyna grała w 9-tkę, gola wyrównującego po wrzutce z lewej strony zdobył dla Cracovii Paweł Sacha.
Pięć minut później Młoda Legia mogła ozdyskać prowadzenie. Po doskonale wyprowadzonej kontrze sam na sam ze Szwiecem znalazł się Adam Banasiak, niestety dwukrotnie nie zdołał go pokonać. To zemściło się w ostatniej minucie, gdy po rzucie wolnym wykonywanym przez Dynarka nikt nie przeciął piłki w gąszczu nóg i wylądowała ona w siatce obok zaskoczonego Skaby.

Młoda Legia 1-2 (1-0) Młoda Cracovia