REKLAMA

Na kortach Legii rosną mistrzowie

źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

Mimo wieloletnich problemów odradza się tenis na Legii. Przed dwoma tygodniami drużynowymi mistrzami Polski zostali młodzicy, a wczoraj juniorzy. Ten sukces w kategorii wiekowej do lat 14 nie jest przypadkowy. Dwa lata temu z tą samą grupą chłopców wywalczyliśmy mistrzostwo Polski skrzatów do lat 12 – mówi Adam Mincberg, były mistrz Polski i reprezentant kraju, a obecnie trener młodych mistrzów.
W drużynowych mistrzostwach Polski, które odbyły się na kortach stowarzyszenia Klub Tenisowy Legii przy ul. Myśliwieckiej w dniach 12 – 14 września udział wzięło osiem najlepszych zespołów Polski.

Tenisiści Legii w składzie: Piotr Lutkowski (uczeń ZSS nr 70 z ul. Siennickiej), Kamil Dziedzic (Gimnazjum nr 30 z ul. Szanajcy), 13-letni Piotr Łomacki (Gimnazjum z ul. Piaseczyńskiej) i gościnnie Damian Okrutny z Radomia pokonali rówieśników z Chorzowa, Wrocławia, a w finale ograli faworytów imprezy – AZS Poznań.

Trzeci klub

– To niejedyny sukces naszych tenisistów. W różnych kategoriach wiekowych zdobyliśmy wiele pucharów. Wśród ponad 200 klubów tenisowych w Polsce jesteśmy na trzecim miejscu. Szkolimy ponad 70 dzieci w wieku od sześciu do osiemnastu lat – mówi Jerzy Hertel, prezes SKT Legia.

Za treningi (codziennie po dwie godziny) rodzice płacą miesięcznie 200 zł. Dzieci ćwiczą obecnie na dwóch kortach przykrytych balonem. Trener Mincberg, związany Legią od 1954 r., podkreśla, że każdy sukces wymaga dużo pracy. Jego zdaniem, naukę tenisa należy zaczynać już w wieku sześciu lat. Początkowo dzieci bawią się piłkami i rakietą. Zgrania i serwisy ćwiczą później.

Rodzinny sport

Do tenisa dzieci trafiają głównie dzięki rodzicom. – Grał dziadek i tata, teraz gram ja. Do Legii przyszedłem trzy lata temu – mówi 14-letni Piotr Lutkowski. – Muszę jeszcze dużo ćwiczyć. Moją mocną stroną są dobre warunki fizyczne, a słabą kondycja i poruszanie się na korcie. Mimo że chodzę do szkoły sportowej, nie wszyscy nauczyciele rozumieją, że tenis wymaga codziennego treningu – dodaje.

Dobra wiadomość nadeszła wczoraj z Bydgoszczy. W ślady młodzików poszli juniorzy. Drużyna w składzie: Piotr Gadomski, Tomasz Olfans (obaj 17 lat) oraz Krzysztof Bartosiewicz i Wojciech Lutkowski (16 lat) zdobyła mistrzostwo Polski, pokonując w finale różnicą setów Arkę Gdynia. Trenerem zespołu jest Paweł Ostrowski.

Ostatnie sukcesy...

21 – 23.12.2007 r. – I miejsce: Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów w Puszczykowie
23.12.2007 r. – III miejsce: Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek w Pabianicach
4 – 6.01.2008 r. – II miejsce: Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Sopocie
7 – 13.01.2008 r. – I miejsce: Halowe Mistrzostwa Polski o Puchar Polskiego Związku Tenisowego do lat 14 (gra podwójna chłopców) w Sopocie
12 – 14.09.2008 r. – I miejsce: Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików PZT w Warszawie
20 – 24.09.2008 r. – I miejsce: Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Bydgoszczy

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.