Pięciobój: Medalowe żniwa Legii

źródło: PZPNow/PAP - Wiadomość archiwalna

Zawodniczki CWKS Legia Warszawa po raz kolejny potwierdziły, że pięcioboju nowoczesnym w Polsce mało kto może im dorównać. W rozegranych w ten weekend w Drzonkowie Mistrzostwach Polski Seniorów w pięcioboju nowoczesnym całe podium zajęły zawodniczki spod znaku "eLki". Złoto zdobyła Paulina Boenisz, srebro Sylwia Czwojdzińska a brąz Katarzyna Wójcik. Nieco słabiej spisali się panowie, którzy nie wywalczyli złota. Pozostałe medale padły jednak ich łupem. Srebro wywalczył dla "wojskowych" Mateusz Pośnik, a brąz Krzysztof Staszak.
Mistrzostwa Polski w Drzonkowie przebiegały pod dyktando legionistów. W pierwszej dziesiątce wśród kobiet aż sześć miejsc przypadło zawodniczkom Legii. Wśród mężczyzn w pierwszej dziesiątce znalazło się pięciu legionistów.