REKLAMA

Tenis: Bartosiewicz nowym Jerzym Janowiczem?

źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

Czterech zawodników Legii (dwóch 16-latków: Krzysztof Bartosiewicz i Wojciech Lutkowski oraz dwóch 17-latków: Piotr Gadomski i Tomasz Olfans), z których żaden nie ma jeszcze 18 lat, zdobyło w zeszłym tygodniu drużynowe mistrzostwo Polski juniorów. Trenerem Bartosiewicza jest były opiekun Marty Domachowskiej – Paweł Ostrowski.
– Ten chłopak ma papiery na profesjonalne granie. Jak na swój wiek ma znakomite warunki fizyczne – mierzy 190 cm. Dzięki temu mocno serwuje. To może być nowy polski Jerzy Janowicz. Przestawiam go na ofensywny styl gry. Powinien wykorzystywać swoje atuty, czyli po serwisie od razu biegać do siatki – charakteryzuje Bartosiewicza Ostrowski. Warto dodać, że ich współpraca trwa zaledwie kilka miesięcy.

Bartosiewicz jest drugi w Polsce w kategorii do lat 16. Trzecie miejsce zajmuje w niej Wojtek Lutkowski, który ma również utalentowanego młodszego brata – 14-letniego Piotrka, który także trenuje na Legii. On z kolei trzy tygodnie temu zdobył z warszawską drużyną mistrzostwo Polski młodzików.

Wojtek Lutkowski i Piotr Gadomski przebywają obecnie w Sopocie, gdzie trenują w powstałej kilka lat temu najlepszej w Polsce akademii tenisowej. Na Wybrzeżu ćwiczą tylko wybrańcy.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.