Młodzież: mecze sobotnie

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Oba dzisiejsze spotkania wygrali zawodnicy Młodych Wilków. Trampkarze pokonali 4-0 Broń Radom 94, zaś żacy z rocznika 1997 wygrali na Łazienkowskiej 8:0 z Hutnikiem. Siódme zwycięstwo z rzędu odnieśli juniorzy młodsi CWKS Legii, którzy pokonali dziś na własnym boisku 6-0 Promyk Nowa Sucha. Wcześniej na tym samym obiekcie CWKS 95 bardzo pechowo uległ 2-3 Varsovii; oba gole dla naszej drużyny zdobył Marcin Dołoszyński. Trampkarze starsi CWKS z rocznika 1993 zremisowali na wyjeździe 3-3 z Victorią Głosków, a wszystkie trzy gole zdobył dla "Wojskowych" Patryk Kubicki.

Młode Wilki:

Legia 94 4-0 (2-0) Broń Radom 94

Legioniści zdołali wreszcie przezwyciężyć problemy ze składem i w niemal pełnym zestawieniu poradzili sobie stosunkowo łatwo z piątą w tabeli Bronią. Przeciwnicy stawiali opór głównie w pierwszej połowie, ale i tak musieli "zainkasować" dwa trafienia. Po przerwie okazji do podwyższenia wyniku było bez liku, ale padły "tylko" dwie bramki, gdyż dobrze spisywał się w bramce golkiper gości. Podopieczni trenera Kapuścińskiego mają szansę na objęcie prowadzenia w tabeli, ale zależy ona od wyniku liderującego dotąd Juniora Ursynów.

Legia 97 8-0 Hutnik Warszawa

Drużyna żaków Legii zdecydowanie umocniła się na prowadzeniu w tabeli gr. II ligi żaków (drużyn 11-osobowych), pewnie pokonując 8-0 bielańskiego Hutnika.

Młodzież CWKS:

Legia 92/3 6-0 Promyk Nowa Sucha
1-0 2 min. Maciej Gilbas
2-0 27 min. (gol samobójczy bramkarza gości po rzucie rożnym P. Zalewskiego)
3-0 55 min. Piotr Parol
4-0 71 min. Maciej Pietrucha
5-0 74 min. Adam Olesiński
6-0 78 min. Piotr Parol

Skład Legii: Grzegorz Michalak (60 Mateusz Franus) - Adam Olesiński, Rafał Cacko, Bartek Kubicki, Maciej Żulewski - Damian Lachowicz, Paweł Wołosiuk (41 Maksym Czubczenko), Jakub Kuśnierzewski (46 Piotr Parol), Przemysław Zalewski (41 Maciej Pietrucha) - Artur Jaszczak (60 Damian Gadomski), Maciej Gilbas (Kpt)

Goście w tym meczu ograniczyli się do przeszkadzania. Dość powiedzieć, że przez całe spotkanie nie oddali ani jednego (!) strzału na bramkę Legii. Podopieczni trenera Płeszki byli jednak dość litościwi dla przeciwnika i nie forsowali zbyt mocno tempa gry. Do przerwy było 2-0, a drugiej części początkowo legioniści nie mogli "wstrzelić się" w bramkę przeciwnika, aż w końcu worek z bramkami rozwiązał po podaniu aktywnego dziś Gilbasa Piotr Parol. Zwycięstwo 6-0 odniesione przy minimalnym nakładzie sił to najniższy wymiar kary. Udany powrót do drużyny zaliczył Parol, tym razem wystawiony eksperymentalnie w linii ataku.

Prowadzenie w tabeli utrzymała Pogoń Grodzisk, która pokonała 3-1 Naprzód Brwinów.

Victoria Głosków 3-3 CWKS Legia 93
Bramki dla Legii:
0-1 6 min. Patryk Kubicki
0-2 25 min. Patryk Kubicki
2-3 71 min. Patryk Kubicki (rzut karny)

Widzów:35

Skład: L.Wasiukiewicz - M.Gumółka, M.Kowalski (36' M.Baranowski), Ł.Butkiewicz, M.Szczucki - K.Twardziak (67' S.Główczyk), S.Chudy, B.Wietrzychowski, M.Grendel (63' M.Pec) - M.Zawistowski, P.Kubicki.

w I połowie gra była bardzo wyrównana, zawodnicy CWKS oprócz 2 zdobytych bramek dwa razy trafili również w poprzeczkę. Podopiecznym trnera Kaszyńskiego brakowało momentami szczęścia. W drugiej połowie spotkanie również było bardzo zacięte, z okazjami z obu stron.
Życia obu drużynom nie ułatwiał sędzia Wojciechowski. Wydaje się, że co najmniej przy jednej z bramek dla gospodarzy popelnił błąd w ocenie sytuacji.

Relacja minuta po minucie:

6 min.. - GOOL! dla CWKS! Kubicki okiwał bramkarza i 0-1
25 min. - GOOL dla CWKS! Kubicki z główki po dośrodkowaniu Grendla. 0-2
36 min. -zmiana w zespole CWKSu, Kowalski musi zejść z boiska z powodu kontuzji, wchodzi Baranowski
37 min. - GOL dla Victorii. Bramka strzelona po dośrodkowaniu, 2:1, przypadkowy gol samobójczy Gumółki. Liniowy sygnalizował 3-metrowego spalonego, jednak arbiter główny kazał grać dalej
38 min. -GOL dla Victorii. Bramka po raz kolejny pada jak się wydaje ze spalonego, tym razem po prostopadłym podaniu. Z 2:0 robi się 2:2.

Koniec I połowy.

II połowa:

42 min. -Strata Wietrzychowskiego i doskonała okazja dla Victorii
48 min. -dośrodkowanie Twardziaka do Zawistowskiego, ale strzał przechodzi obok bramki.
51 min. -Chudy wyrzucony na 3 min.
63min-zmiana w zespole CWKS.
67min-zmiana w CWKS.
71min-GOOL DLA CWKS! karny, Kubicki nie myli się i 2-3 dla Legii.
75min-GOL dla Victorii, po rzucie wolnym.

2-3 68 min. Marcin Dołoszyński

skład Legii: Jakub Biedula - Patryk Sajecki (38 Kamil Bielecki), Jakub Przygoda, Paweł Nowakowski, Adam Jaworek - Adam Słowik, Konrad Witek (52 Daniel Katri), Mateusz Kołakowski, Kacper Puza - Karol Kubicki, Marcin Dołoszyński.

Los nie był litościwy dla trampkarzy młodszych CWKS. Choć przez niemal całe spotkanie przebywali na połowie przeciwnika, sprawnie wyprowadzane kontry Varsovii były skutecznie egzekwowane przez dwójkę rosłych napastników gości. Z pięciu stworzonych okazji wykorzystali trzy. Legioniści, ciągnięci do boju przez Mateusza Kołakowskiego raz po raz bombardowali bramkę przeciwnika zarówno z bliska jak i z dystansu, jednak momentami brakowało dokładności bądź siły w uderzeniach. Mimo upartego pościgu do ostatnie minuty na odrobienie strat zabrakło już czasu. Wynik martwi, ale gra wielu zawodników napawa optymizmem na przyszłość.

spotkanie z Varsovią miało zacięty przebieg. Pierwszy z prawej Marcin Dołoszyński, strzelec obu goli dla Legii - fot. Raffi