Młodzież: mecze poniedziałkowe

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś w Ząbkach spotkaniu Warszawskiej Ligi Młodzików Młode Wilki 96 pokonały 3-1 miejscowy Dolcan, zajmujący dotąd drugie miejsce w tabeli. Tym samym legioniści umocnili się na prowadzeniu w tabeli WLM.

W spotkaniu ligi żaków CWKS Legia 97 pewnie pokonała 4-0 Laurę Chylice. Do przerwy mecz był dość wyrównany, ale od 19. minuty było 1-0 po golu Daniela Maliny. Rosły stoper "Wojskowych" dołożył po przerwie dwa kolejne trafienia. Na niecały kwadrans przed końcem spotkania wynik ustalił Mateusz Królak.
Po 6 kolejkach podopieczni trnera Michała Kapusty zajmują 7. miejsce w tabeli rozgrywek.

CWKS Legia 97 4-0 (0-0,1-0,2-0,1-0) Laura 97 Chylice
gole:
1-0 19 min. Dawid Malina (b.a.)
2-0 32 min. Dawid Malina (as. Tomasz Świderski)
3-0 40 min. Dawid Malina (z rzutu wolnego)
4-0 46 min. Mateusz Królak (as. Bartek Sędziak)

Skład CWKS Legii 97: Piotr Lewiński - Dawid Malina, Kacper Poszak - Daniel Wójcik, Tomasz Świderski, Bartek Sędziak, Maciej Pietrzykowski oraz Mateusz Królak, Łukasz Kulczyński, Jakub Bratkowski, Radosław Przybyłek, Kamil Zieliński, Maciej Anaszewski, Jan Prugarewicz.

Spotkanie z sąsiadującą w tabeli Laurą Chylice miało być dobrą okazją do przełamania serii porażek, jaka przytrafiła się legionistom po inauguracyjnym zwycięstwie. Początek spotkania pokazał jednak, że wcale tak łatwo nie będzie. Goście oddali dwa groźne strzały i niewiele brakowało, by to oni objęli prowadzenie. Wprawdzie Legia też próbowała szybkich akcji, ale uderzenie Maćka Pietrzykowskiego zostało zablokowane, a Daniel Wójcik trafił po rzucie rożnym w słupek. Legionistom zdecydowanie brakowało jednak płynności i tempa w akcjach. Początek drugiej kwarty to obustronna wymiana ciosów. Strzał Kacpra Poszaka obonił golkiper gości, który od razu wyprowadził groźną kontrę, zakończoną doskonałą interwencją Piotra Lewińskiego. Potem akcja przeniosła się pod bramkę gości, gdzie w ogromnym zamieszaniu największym sprytem wykazał się Dawid Malina, zdobywajac gola na 1-0. Kolejne ataki Legii nie doprowadziły do szybkiego podwyższenia rezultatu, a najbliżej szczęścia był w pierwszej połowie Łukasz Kulczyński, którego strzał obroniony został przez bramkarza chyliczan. Goście odpowiedzieli kolejną szybką kontrą zakończoną uderzeniem w boczną siatkę.

Druga połowa to już wyraźniejsza przewaga Legii. W 32. minucie rzut rożny wykonywał Tomasz Świderski, a ładnym uderzeniem z woleja popisał się Malina, podwyższając na 2-0. Po chwili ten sam zawodnik mógł niemal w identycznej sytuacji zdobyć kolejną bramkę, ale zmierzającą do siatki futbolówkę odbił stojący przy słupku obrońca. Goście zdobyli się na jeszcze jedną kontrę, ale kolejne odważne wyjście Lewińskiego zapobiegło utracie bramki. Zawodnicy Laury zaczęli powoli opadać z sił i zdawali się wątpić w końcowe zwycięstwo. Dobiła ich trzecia bramka - Dawid Malina wykonywał rzut wolny z lewej strony boiska, tor lotu nieznacznie zmienił jeszcze głową obrońca gości, myląc golkipera. Wynik końcowy ustalił na 4-0 Mateusz Królak po dwójkowej akcji z Bartkiem Sędziakiem.

Dolcan Ząbki 96 1-3 Legia MW96

Dzisiejsze spotkanie miało spory ciężar gatunkowy, jako że spotkały się pierwsze dwie drużyny w tabeli. Młodzi legioniści udźwignęli jednak ciężar odpowiedzialności i roli faworyta. Wykazali przy tym większą skuteczność niż w remisowym pojedynku z Agrykolą sprzed tygodnia. Po spotkaniu stojącym na niezłym poziomie Młode Wilki wygrały 3-1 i powiększyły przewagę nad wiceliderem do 4 "oczek". Dolcan spadł na 4 lokatę, wyprzedzony przez Agrykolę i Hutnika Warszawa.