Projekt stadionu Legii
REKLAMA

Stadion: Trwają ostatnie formalności

źródło: stadionlegii.pl - Wiadomość archiwalna

Bez kłopotów udało się przeprowadzić procedurę wyboru najkorzystniejszej oferty na budowę stadionu piłkarskiego przy ul. Łazienkowskiej 1/3 w Warszawie. Budowa stadionu jest coraz bliżej. 19 września podjęto decyzję o wyborze oferty konsorcujum Polimex Mostostal S.A., Baugesellschaft Walter Hellmich GmbH, oferującą realizację zamówienia za cenę brutto 456 377 797,88 zł. - informuje serwis stadionlegii.pl.
Ponieważ kryterium było tylko jedno - cena, zatem prawdopodobieństwo protestów było niewielkie. Zgodnie z oczekiwaniami w ciągu 7 dni roboczych nie zostało zgłoszone żadne odwołanie i decyzja uprawomocniła się 30 września 2008 r.

Aktualnie trwa rutynowa kontrola uprzednia Urzędu Zamówień Publicznych. Z mocy ustawy takiej kontroli podlegają wszystkie zamówienia publiczne powyżej 20.000.000 euro dla robót budowlanych (art. 167 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych). Prezes Urzędu Zamówień Publicznych może zaakceptować wybór oferty, zgłosić drobne poprawki (co wygeneruje kilka dni opóźnienia) lub unieważnić wybór. Ostatnie rozwiązanie jest mało prawdopodobne na obecnym etapie przetargu. Kontrola została przedłużona z 15 do 30 dni, ale z naszych informacji wynika, że nie stało się to ze względu na wątpliwości co do przeprowadzenia przetargu, ale z powodu obszerności materiałów (15 segregatorów i ponad tysiąc stron dokumentów) i nawału pracy w Urzędzie Zamówień Publicznych.

Koniec kontroli zaplanowany jest do 30 października. Jeżeli wynik będzie pozytywny to wykonawca zostanie wezwany do podpisania umowy. Około tygodnia zajmie skompletowanie niezbędnych dokumentów finansowych (dotyczących wadium, kredytów itd.). Od dnia podpisania umowy liczy się termin wykonania, zatem można się spodziewać, że następnego dnia konsorcjum Polimex Mostostal i Baugesellschaft Walter Hellmich wkroczy na plac budowy, rozpoczynając prace budowlane. Dlatego też już w tej chwili na Łazienkowskiej trwają prace geodezyjne.

Więcej informacji o budowie nowego stadionu znajdziecie na www.stadionlegii.pl


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.