REKLAMA

Burkhardt podstawą IFK Norrkoeping

źródło: PAP - Wiadomość archiwalna

- Marcin Burkhardt będzie podstawowym piłkarzem w przyszłym sezonie i wokół niego zbudujemy nową drużynę - powiedział wiceprezes IFK Norrkoeping Fredrik Ohlin. Drużyna właśnie spadła do II ligi szwedzkiej. Klub zamierza sprzedać wszystkich piłkarzy, oprócz Polaka, który do Norrkoeping przyszedł z Legii.
- Na sprzedaż, oczywiście za odpowiednią cenę, są prawie wszyscy, 17-18 piłkarzy, którzy mają kontrakty do końca przyszłego roku. Poza Marcinem, jego kontrakt z nami wygasa dopiero w 2010 roku. Z otrzymanych środków zbudujemy nową, młodszą drużynę, w której głównym zawodnikiem będzie Burkhardt - powiedział Ohlin. - Marcin z powodu różnych kontuzji rozegrał tylko siedem pełnych meczów i nie pokazał wszystkiego co umie . Dlatego nie budzi wielkiego zainteresowania na rynku transferowym. Na nasze szczęście, ponieważ chyba tylko my znamy jego klasę i mamy nadzieję, że będzie grał w barwach IFK Norrkoeping przynajmniej przez jeszcze rok - powiedział Ohlin. - Naszym celem jest powrót do Allsvenskan i mamy nadzieję, że tak dobry piłkarz jak Marcin nam w tym pomoże. Jego rehabilitacja właśnie się kończy i jego gra w klubie jest nam bardzo potrzebna - dodał.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.