Pewna wygrana, ale Jan Urban nie był zadwolony z gry i atmosfery na trybunach. - fot. turi

Trenerzy o meczu

Tomek Janus, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Jan Urban (trener Legii Warszawa): Zaczęliśmy mecz z lekkim strachem, bo Lechia miała dobrą okazję. Potem było troszkę lepiej, ale 2-0 po pierwszej połowie, to trochę za wysoki wynik. Po przerwie dążyliśmy do kolejnych goli i za to muszę pochwalić mój zespół. Zabrakło jednak strzałów na bramkę i dobrych ostatnich podań. Mogliśmy przecież strzelić więcej bramek. Szkoda, że na trybunach dalej jest piknik. Kibice szydzą i z nas, i z rywala. Nie możemy sobie na to pozwalać. Chyba nigdy nie zrozumiem czemu tak jest. Wkurza mnie taka atmosfera.
Jacek Zieliński (trener Lechii Gdańsk): Dostaliśmy niezłą lekcję futbolu. Legia była lepsza od nas pod każdym względem. Liczyłem na lepsza grę w środku pomocy. Na większą liczbę odbiorów, ale legioniści grali za szybko jak dla nas i od razu niszczyli nasze ataki. Kluczem do wygranej było nie stracenie bramki w pierwszej połowie. Ale my straciliśmy dwa gole i rozpędzona Legia zagrała na luzie i stwarzała kolejne akcje. Chyba każdy zespół miałby problemy z powstrzymaniem takiej Legii. Zabrakło nam pewności, ale mam niedoświadczonych zawodników. Pewnie strzelony gol by nam pomógł zyskać pewność. Legia nas zamęczyła grą piłką i zabiegała moich piłkarzy.