W Pruszkowie znani piłkarze zagrali charytatywnie - fot. Woytek

Legioniści zagrali charytatywnie

Woytek - Wiadomość archiwalna

Dickson Choto, Miroslav Radović, Takesure Chinyama i Martins Ekwueme wzięli we wtorek udział w charytatywnym meczu pomiędzy drużynami Znicza Pruszków a ekipą Przyjaciół Emmanuela Ekwueme. Trenerem drużyny gości był Jan Urban. Z trybun spotkanie oglądali Roger i Vuković. Legioniści wyszli na murawę w podstawowym składzie i zostali zmienieni po przerwie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-3, ale to nie wynik był najważniejszy. Cały dochód z meczu został przeznaczony na leczenie wzroku czteromiesięcznego Szymka Jakubowskiego.
W zespole gospodarzy wystąpili wypożyczeni z warszawskiej Legii młodzi zawodnicy. Wojciech Wocial rozegrał pełne spotkanie. Natomiast Adrian Paluchowski zaliczył 40 minut i w tym czasie zdobył bramkę na 2-0 dla Znicza.

W przerwie meczu odbyły się dwie licytacje. Koszulka reprezentacyjna Radosława Majewskiego znalazła nabywcę za 3500 zł, a dwie koszulki i zaproszenie na mecz Legii od Rogera Guerreiro za 2800 zł. Mecz obejrzało około 1500 osób.

Znicz Purszków 3-3 (2-1) Ekwueme & Friends
1-0 - 17 min. Florian
2-0 - 18 min. Paluchowski
2-1 - 17 min. Pape Samba Ba
2-2 - 57 min. Charles Nwaogu Uchenna
3-2 - 61 min. Bzdęga
3-3 - 62 min. Telichowski