Przed meczem z Polonią Bytom Jan Urban obawia się... szarańczy. - fot. Legia LIVE!
REKLAMA
REKLAMA

Urban: uważać na szarańczę

Tomek Janus, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Przed jutrzejszym meczem z Polonią Bytom legioniści są zdecydowanymi faworytami. Jednak Jan Urban zwraca uwagę na mocne strony rywala. Szczególna skupia się zaś na specyficznym rozgrywaniu stałych fragmentów gry przez Polonię. "Trenowaliśmy dziś specjalne ustawienie na ich szarańczę. Wbrew pozorom jeśli zespół posiada zawodników grających dobrze głową, to szarańcza jest dobrym sposobem na zdobycie gola. Zmusza się przeciwnika do grania strefą. W tym tłoku inna obrona nie ma sensu. Zobaczymy czy Polonia Bytom nadal będzie tak grać. Z tego co widziałem ostatnio odeszli od tego" - przyznaje Urban.
Ciepłe słowa wypowiadane przez Urbana wydają się jednak mocno kurtuazyjne, bo inny wynik niż wygrana Legii będzie niespodzianką. Potwierdza to sam szkoleniowiec. "Nie myślę o tym ile strzelimy bramek. Po prostu chcemy wygrać. Wiele razy mówiłem, że z drużynami słabszymi nie można popełniać błędów. Z Polonią powinniśmy wygrać, ale pamiętamy o takich meczach jak z Odrą Wodzisław czy Zagłębiem Sosnowiec. Muszą być one dla nas przestrogą" - przypomina szkoleniowiec, przestrzegając przed kontratakami gospodarzy. "W Polonii Zabłocki i Podstawek wiedzą jak wyprowadzić dobrą kontrę. Dodatkowo w środku pola Polonia ma zawodników, którzy potrafią dograć dobrą piłkę" - mówi Urban.

Przed meczem trener Polonii Marek Motyka zapowiada, że postawi na indywidualne krycie Rogera i Takesure Chinyamy. "Trener rywala może mówić wiele, a wszystko weryfikuje boisko. Zgadzam się z tym, że Roger i Takesure decydują o grze naszego zespołu. Ale oprócz nich jest wielu innych zawodników, którzy potrafią i strzelać bramki, i stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwnika. Jeśli Roger i Chinyama będą kryci indywidualnie, to Polonia może mieć problemy. Będą wtedy musieli przyjąć nasze warunki gry" - wyjaśnia Urban.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.