REKLAMA
REKLAMA

Takie zwycięstwo trafia się raz na rok

Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Wysokie zwycięstwo Legii ze Śląskiem bez wątpienia cieszy. Jednak biorąc pod uwagę fakt kiedy ostatni raz warszawski zespół wygrał w lidze różnicą czterech bramek można zaryzykować stwierdzenie, że to był sukces jaki się przytrafił legionistom raz na rok. Ostatnie tak efektowne zwycięstwo miało miejsce w sierpniu 2007, kiedy to podopieczni Jana Urbana rozgromili przyjaciół z Sosnowca aż 5-0.
Jednak biorąc pod uwagę inne rozgrywki, to z siłą ognia warszawskich napastników nie jest tak źle. Równo miesiąc temu bagaż czterech bramek wywieźli zawodnicy z Konwiktorskiej. Jednak to były jedynie rozgrywki mało prestiżowego Pucharu Ekstraklasy.

Ostatnie ligowe zwycięstwo, w którym legioniści trafiali do siatki czterokrotnie miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Niestety wygrana nie okazała się tak bardzo efektowna, gdyż honorowe trafienie zaliczyli gracze GKS Bełchatów. Co innego potyczka z Zagłębiem Sosnowiec. Inaki Astiz, Piotr Giza, Kamil Grosicki, Roger Guerreiro i Takesure Chinyama mogli się w szczególny sposób cieszyć w meczu z naszymi przyjaciółmi. Ich gole dały zwycięstwo aż 5-0! Zwycięstwo, które od ponad roku pozostaje najwyższym, jakie osiągnęli gracze z Łazienkowskiej pod opieką Jana Urbana.

Najwyższe zwycięstwa Legii pod opieką Jana Urbana
14.11.2008 - Liga - Legia Warszawa 4-0 Śląsk Wrocław
14.10.2008 - Puchar Ekstraklasy - Legia Warszawa 4-0 Polonia Warszawa
31.07.2008 - Puchar UEFA - FK Homel 1-4 Legia Warszawa
28.09.2007 - Liga - Legia Warszawa 4-1 GKS Bełchatów
25.09.2007 - Puchar Polski - Sandecja II Nowy Sącz 0-4 Legia Warszawa
25.08.2007 - Liga - Legia Warszawa 5-0 Zagłębie Sosnowiec


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.