REKLAMA

Legia Cup: Wisła najlepsza. Legia szósta

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W sobotę w Hali Piłkarskiej na ul. Ks. Bolesława 1/3 rozpoczął się przeznaczony dla orlików (rocznik 1998) piłkarski turniej Legia Cup. Uczestniczą w nim m.in. dwie drużyny Młodych Wilków oraz jedna CWKS, jak również czołowe kluby z Mazowsza i Polski. Legioniści nie zaliczą niestety występu do udanych - jedynie Legia I wyszła z fazy grupowej, ale w ćwierćfinale przegrała 0-2 z Dunajcem Nowy Sącz. W niedzielę legioniści przegrali w meczu o 5 miejsce z Polonią Warszawa 0-1. W finale Wisła wygrała z Lechem 1-0, a nagrody wręczali obecni na turnieju Jan Urban, Jose Vicuna, Jacek Mazurek i Krzysztof Ziętek, dyrektor Fundacji Akademia Piłkarska.
Zespół CWKS-u zajął 11. miejsce wygrywając w ostatnim spotkaniu 3-1 z Wisłą Płock. Bitwę o 9. lokatę przegrał drugi zespół Legii ulegając w karnych Arce 0-2.

Pierwsza drużyna Młodych Wilków zaczęła fazę grupową dość słabo, jakby stremowana, co zakończyło się porażką z dobrze dysponowaną Wisłą Kraków. Niestety, również i w drugim meczu legioniści mieli problemy z pokazaniem tego, co naprawdę potrafią i nie zdołali wygrać z Arką. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Olek Waniek. Dopiero mecz z Agrykolą przyniósł przełamanie. Po 4 golach Wańka i 2 Patryka Gregorczuka legioniści wygrali aż 6-0. Niestety, ćwierćfinał był już mniej udany - porażka z Dunajcem Nowy Sącz wyeliminowała podopiecznych trenera Ernesta Wasia z walki o miejsca medalowe.

Druga drużyna Legii składała się z siedmiu graczy z rocznika 98 oraz pięciu o rok młodszych. W pierwszym mecz po zaciętym widowisku Legia II uległa 0-1 Polonii, w kolejnym zaś przegrała 1-3 z Dunajcem (gol dla naszej drużyny był autorstwa Kamila Waśniowskiego z MW'99). W trzecim, bratobójczym pojedynku zmierzyły się drużyny Legii II i CWKS Legii (która również przegrała dwa poprzednie pojedynki). "Wojskowi" dominowali nieco fizycznie nad Młodymi Wilkami, z kolei Legia II rozgrywała nieco szybciej akcje ofensywne. Brakowało jednak z obu stron klarownych sytuacji bramkowych; w bramce CWKS bardzo dobrze spisywał się Leon Jankowski, który wyjściami na przedpole zażegnywał niebezpieczeństwo w zarodku. Z kolei obrona Legii II zmuszała drużynę przeciwną do oddawania strzałów z dalszej odległości, które padały ofiarą golkipera Młodych Wilków. Końcowy remis eliminował obie drużyny z dalszej gry (do ćwierćfinałów awansowały tylko 2 najlepsze drużyny z trzecich miejsc w grupach), premiował za to Agrykolę, która przy każdym innym wyniku odpadałaby z ćwierćfinałów na rzecz legionistów...

Niedzielny poranek rozpoczął się dobrze dla obu drużyn Młodych Wilków, które wygrały 1-0 ze swoimi przeciwnikami w fazie półfinałowej. Ta sztuka nie udała się z kolei podopiecznym Mariusza Jagusia, którzy ulegli Arce Gdynia i musieli walczyć o 11. lokatę z Wisłą Płock. W tym meczu "Wojskowi" wreszcie odblokowali się i zagrali na miarę możliwości, osiagając wyraźną przewagę i dokumentując ją trzema golami. Hat-trickiem popisał się Czarek Sauczek, który obok bramkarza Leona Jankowskiego zaprezentował najrówniejszą dyspozycję w ten weekend.

Mecz o miejsce 9. między Legią II a Arką był bardzo zacięty, choć nieco więcej z gry mieli goście. Ostatecznie gole nie padły i o wyniku końcowym rozstrzygać musiały rzuty karne. Te zdecydowanie lepiej wykonywali gdynianie, a legioniści musieli się zadowolić 10. lokatą. Na otarcie łez pozostaje niezła dyspozycja niektórych młodszych zawodników. Szczególnie pozytywnie zaprezentował się dobry technicznie, ruchliwy i zacięty Kamil Waśniowski. W meczu o 5. miejsce zmierzyły się: Legia I i Polonia. "Czarne Koszule" kilka miesięcy temu uległy w spotkaniu ligowym 0-2, tym razem jednak to poloniści objęli szybko prowadzenie. Podopieczni trenera Wasia próbowali upracie odrobić straty, jednak nerwy miały zbyt duży wpływ na ich poczynania, zaś akcje indywidualne nie mogły dać efektu. Na domiar złego, kontuzji ręki w starciu z rywalem doznał najlepszy strzelec i wyróżniający się zawodnik Legii, Olek Waniek, który musiał opuścić boisko na początku drugiej połowy. Legioniści wprawdzie zdołali wyrównać za sprawą Mateusza Leleno - sędzia jednak gola nie uznał, dopatrując się faulu naszego gracza chwilę wcześniej. Wynik nie uległ już zmianie, a na otarcie łez naszej druzynie pozostaje tytuł króla strzelców turnieju wywalczony przez Wańka. Pozostaje mieć nadzieję, że nasi trenerzy i zawodnicy szybko wyciągną wnioski z meczów i stopniowo wyeliminują pojawiające się w grze mankamenty, które wyszły w konfrontacji z czołowymi drużynami z kraju.

Dużo emocji przynosły spotkania o miejsca medalowe - zacięte, i stojące na wysokim poziomie. Trzecia lokata padła łupem Dunajca, który lepiej od bełchatowian wykonywał rzuty karne. W finale szybko strzelona bramka dała z kolei końcowy triumf Wiśle Kraków, która pokonała 1-0 poznańskiego Lecha.

Faza grupowa:

Grupa A:
Legia I 0-2 Wisła Kraków
Arka Gdynia 1-2 Agrykola Warszawa
Legia I 1-1 Arka Gdynia (gol: Aleksander Waniek)
Wisła Kraków 3-1 Agrykola Warszawa
Legia I 6-0 Agrykola Warszawa (gole: Aleksander Waniek - 4, Patryk Gregorczuk - 2)

1. Wisła Kraków 9p. 7-2
2. Legia I Warszawa 4p. 7-3
3. Agrykola Warszawa 3p. 3-10
4. Arka Gdynia 1p. 3-5

Grupa B:
Dunajec Nowy Sącz 2-0 Polonia Warszawa
Legia II 0-1 Polonia Warszawa
Dunajec Nowy Sącz 2-0 CWKS Legia
Legia II 1-3 Dunajec Nowy Sącz (gol: Kamil Waśniowski)
Polonia Warszawa 3-1 CWKS Legia (gol: Alek Osowski)
Legia II 0-0 CWKS Legia

1. Dunajec Nowy Sącz 9p. 7-1
2. Polonia Warszawa 6p. 4-3
3. Legia II Warszawa 1p. 1-4
4. CWKS Legia Warszawa 1p. 1-5

Grupa C:
Wisła Płock 0-3 GKS Bełchatów
Widzew Łodź 0-2 Lech Poznań
Wisła Płock 0-8 Widzew Łódź
GKS Bełchatów 0-3 Lech Poznań
Wisła Płock 0-5 Lech Poznań
GKS Bełchatów 3-1 Widzew

1. Lech Poznań 9p. 10-0
2. GKS Bełchatów 6p. 6-4
3. Widzew Łodź 3p. 9-5
4. Wisła Płock 0p. 0-16

Ćwierćfinały:

Wisła Kraków 3-1 (1-1) Polonia Warszawa
Legia I 0-1 (0-0) Dunajec Nowy Sącz
GKS Bełchatów 6-1 (3-1) Widzew Łódź
Lech Poznań 2-0 (0-0) Agrykola Warszawa

Faza półfinałowa (niedziela):

o miejsca 9-12: Legia II 1-0 Wisła Płock (gol: Kuba Skrzyński)
o miejsca 9-12: CWKS Legia 0-1 Arka Gdynia
o miejsca 5–8: Polonia Warszawa 2-1 Widzew Łódź
o miejsca 5–8: Legia I 1-0 Agrykola Warszawa (gol: Aleksander Waniek)
o miejsca 1–4: Wisła Kraków 1-0 GKS Bełchatów
o miejsca 1–4: Dunajec Nowy Sącz 1-1 (k. 2-3) Lech Poznań

Faza finałowa (niedziela)
11:15 mecz o 11. miejsce: CWKS Legia 3-1 Wisła Płock (gole: Cezary Sauczek - trzy)
11:40 mecz o 9. miejsce: Legia II 0-0 (k. 0-2) Arka Gdynia
12:05 mecz o 7. miejsce: Widzew Łódź 2-2 (k. 2-1) Agrykola Warszawa
12:30 mecz o 5. miejsce: Polonia Warszawa 1-0 Legia I
12:55 mecz o 3. miejsce: GKS Bełchatów 1-1 (k. 5-6) Dunajec Nowy Sącz
13:20 Finał: Wisła Kraków 1-0 Lech Poznań

Klasyfikacja końcowa
1. Wisła Kraków
2. Lech Poznań
3. Dunajec Nowy Sącz
4. GKS Bełchatów
5. Polonia Warszawa
6. Legia I Warszawa
7. Widzew Łódź
8. Agrykola Warszawa
9. Arka Gdynia
10. Legia II Warszawa
11. CWKS Legia Warszawa
12. Wisła Płock

Wyróżnienia indywidualne
Najlepszy zawodnik - Miłosz Szczepański (Dunajec)
Najlepszy bramkarz - Hubert Gostomski (Polonia)
Najlepszy strzelec - Aleksander Waniek (Legia I) i Michał Góral (Widzew) - po 6 goli

Skład Legii I:
Kamil Ceran - Kacper Orłowski, Mateusz Żyro (Kpt), Bartek Smętek, Mateusz Wilczyński, Patryk Kaniecki, Szymek Świerszcz, Patryk Gregorczuk, Mateusz Leleno, Dominik Ofat, Aleksander Waniek.
Trener: Ernest Waś.

Skład Legii II:
Jan Balawejder, Krystian Matulka - Konrad Jabłoński, Robert Najemski (kpt), Przemek Kostrzycki (99), Kuba Skrzyński (99), Konrad Wroński, Emil Możdżonek (99), Michał Malesa (99), Michał Rodek, Oskar Ulandowski, Kamil Waśniowski (99).
Trener: Ernest Waś.

Skład CWKS Legii:
Leon Jankowski - Karol Górski, Alek Osowski, Andrzej Ameljańczyk, Jan Otorowski, Grzegorz Stein, Kamil Androsiuk, Patryk Kowalczyk, Adrian Skowroński, Maksym Mikułowski, Cezary Sauczek, Kewin Przygoda.
Trener: Mariusz Jaguś

Za dwa tygodnie w tej samej hali odbędzie się kolejny turniej Legia Cup, dla rocznika 1999.

W innym turnieju halowym, Delta Cup, występowali w sobotę gracze CWKS Legii rocznika 1997. Niestety początek zmagań był dla podopiecznych trenera Michała Kapusty bardzo nieudany. Porażka 0-2 z gospodarzami, a następnie przegrane 0-3 z Okęciem i Narwią pozbawiły legionistów szans na wysoką lokatę. W końcu jednak nasi zawodnicy zmobilizowali się do lepszej gry - najpierw remis z Targówkiem, a następnie wygrana z późniejszym finalistą turnieju - Zniczem Pruszków, były osłodą tego dnia. Ostatecznie Legia zajęła 9. miejsce w stawce 12 drużyn.

Wyniki Legii 97 w Delta Cup:

Delta Warszawa 2-0 CWKS Legia Warszawa
CWKS Legia Warszawa 0-3 Okęcie Warszawa
CWKS Legia Warszawa 0-3 Narew Ostrołęka
CWKS Legia Warszawa 0-0 UKS Targówek
CWKS Legia Warszawa 2-0 Znicz Pruszków

Klasyfikacja końcowa:

1. Victoria Kałuszyn
2. Znicz Pruszków
3. KS Raszyn
4. K.S. Delta Warszawa
5. Narew Ostrołęka
6. KS Wesoła
7. Agrykola Warszawa
8. Okęcie Warszawa
9. CWKS Legia Warszawa
10. Olimpia Warszawa
11. UKS Targówek
12. Sarmata Warszawafot. Raffi

Legia - Arka, rzut karny dla gdynian - fot. Raffi

Dwie ostatnie minuty meczu CWKS - Wisła Płock - fot. Raffi
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.