Inaki Descarga zapewnia, że nie sprzedawał meczów. - fot. Legia LIVE!
REKLAMA
REKLAMA

Descarga: Jestem czysty

źródło: legia.com/własne - Wiadomość archiwalna

O 15:00 odbyło się nadzwyczajne posiedzenie zarządu KP Legia Warszawa. Został na nie wezwany Inaki Descarga, który miał złożyć wyjaśnienia w związku z informacjami, jakoby był zamieszany w sprzedaż meczów w lidze hiszpańskiej. "Piłkarz złożył na ręce władz klubu pisemne oświadczenie, w którym zapewnił o swojej niewinności, zaprzeczając jednocześnie, iż brał kiedykolwiek udział w akcie korupcji w futbolu" - czytamy w komunikacie zarządu Legii.

Descarga zapowiedział podjęcie działań prawnych, które pomogą mu w odzyskaniu dobrego imienia i oczyszczą z podejrzeń o udział w meczu, którego przebieg nie był zgodny z zasadami sportowej rywalizacji.

W tej sytuacji Zarząd KP Legia Warszawa podjął decyzję o zawieszeniu postępowania dyscyplinarnego. Zawodnik poinformowany został jednak, iż w przypadku potwierdzenia się informacji prasowych i postawienia mu zarzutów korupcyjnych przez hiszpańską prokuraturę lub tamtejszą federację piłkarską, klub niezwłocznie złoży wniosek do odpowiednich organów PZPN o rozwiązanie kontraktu z winy zawodnika.

Do sprawy Descargi odniósł się także Jan Urban. "Będziemy czekać na to, co wydarzy się w Hiszpanii. Jeśli tam będą podjęte jakieś kroki, to i Legia będzie musiała zareagować" - uważa trener Legii.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.