REKLAMA

Witold Poinc nowym trenerem siatkarzy

BodziachWiadomość archiwalna>

Po przegranej Legii z MOS-em Wola w minioną sobotę, doszło do zmiany na stanowisku trenera w siatkarskiej Legii. Dotychczasowego szkoleniowca, Macieja Nowaka zastąpił świetnie znany sympatykom siatkówki, Witold Poinc. Poinc jest jednym z najlepszych siatkarzy w historii naszego klubu, który z Legią trzy razy zdobył mistrzostwo Polski. W sztabie szkoleniowym znalazł się również Adrian Dyżakowski, który przez większość kariery występował w Politechnice W-wa, a w sezonie 2007/08 grał w Legii jako libero.
39-letni Nowak trenerem Legii został tuż przed rozpoczęciem obecnego sezonu, a dokładniej dwa dni przed pierwszym meczem z Ósemką Siedlce. Wcześniej pracował w MKS-ie Mińsk Mazowiecki. Warto dodać, że pierwszy trener Legii nie brał udziału w przedsezonowych przygotowaniach.
Siatkarskiej Legii w obecnych rozgrywkach nie wiedzie się najlepiej. Legioniści zajmują trzecią od końca pozycję w tabeli, a w 13 spotkaniach zdobyli tylko 9 punktów.

W sztabie szkoleniowym pozostał dotychczasowy trener przygotowania fizycznego, Marek Rybak. Drużyna Legii po raz pierwszy pod wodzą nowego sztabu szkoleniowego zagra w najbliższą sobotę. O godzinie 18 w hali na Żoliborzu (ul. Braci Załuskich 1) zmierzy się z Pekpolem Ostrołęka.

Przypomnijmy, że przez ostatnie trzy sezony trenerem Legii był Wojciech Szczucki. Jednak 1 lipca 2008 roku, z powodów osobistych musiał zrezygnować z pełnienia tej funkcji.

Miejmy nadzieję, że zmiana trenera wyjdzie siatkarskiej sekcji na dobre, a Witold Poinc okaże się równie wybitnym szkoleniowcem, co zawodnikiem. W drużynie Legii, na pozycji przyjmującego, od niedawna występuje jego niespełna 19-letni syn, Dorian.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.