Radość Jakuba Wawrzyniaka i Tomasza Jarzębowskiego - fot. turi

Sparing: Legia 2-1 Brann Bergen (relacja i zdjęcia)

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W obecności Mariusza Waltera, Pawła Kosmali i Leszka Miklasa Legia Warszawa wygrała z SK Brann Bergen 2-1. W pierwszej jedenastce trener Jan Urban wystawił do gry dwóch graczy z Zimbabwe, którzy wczoraj dotarli na zgrupowanie do Hiszpanii. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Warszawianie objęli prowadzenie w 64. minucie po strzale Miroslava Radovicia, ale chwilę później do wyrównania doprowadził Jan Gunnar Solli. Wynik w 74. minucie po ładnej akcji Iwański, Chinyama wynik ustalił Jakub Wawrzyniak.

Fotoreportaż ze sparingu - 100 zdjęć turi

"Wawrzyn" już w super formie
Jan Urban tym razem dał szansę gry 21 zawodnikom, w tym obu testowanym graczom z Zimbabwe - Clemence`owi Matawu i Method`emu Mwanjali. W bramce natomiast zagrał Kostian Machnowski.

Nasi piłkarze przystąpili do gry z obawami. Tydzień ciężkich treningów dał się im mocno we znaki i legionistom brakowało świeżości. Na szczęście po kilku minutach wróciła pewność siebie i wicemistrzowie Polski przejęli inicjatywę. Najlepszym graczem w tym okresie był Inaki Descarga, który szalał po prawej stronie boiska. Nieźle prezentowali się też pomocnicy, w szczególności duet Martins Ekwueme i Piotr Giza. Bardzo aktywny był też Adrian Paluchowski, który co i rusz szarpał w ataku. Miał też swoje dwie okazje strzeleckie, po podaniach z głębi pola, a był też faulowany w polu karnym, czego jednak nie zauważył sędzia. Najlepszą sytuację miał natomiast "Gizmo", gdy po jego uderzeniu z rzutu wolnego zmierzającą do siatki futbolówkę wybił stojący na linii bramkowej obrońca. Do przerwy wynik się już nie zmienił. Drugą część gry rozpoczął już "podstawowy" skład Legii, z tą różnicą, że miejsce Ariela Borysiuka zajął Tomasz Jarzębowski. I zagrał świetnie, co z zadowoleniem odnotował Urban. Równie dobrze spisywali się inni zawodnicy środka pola i "wojskowi" zdominowali Norwegów. Wreszcie w 64. minucie błyskotliwą akcję zainicjował Maciej Iwański, który podał do Takesure`a Chinyamy. Ten natomiast błyskawicznie odegrał na prawe skrzydło do rozpędzonego Miroslava Radovicia, a Serb świetnym strzałem z 20 metrów w krótki róg pokonał bramkarza. Warto odnotować, że tego typu akcje były ćwiczone na treningach.

Niestety, 120 sekund później nasza obrona popełniła duży błąd, gdy do piłki we dwóch skoczyli Dickson Choto i Kuba Wawrzyniak, pozostawiając zawodnika rywali bez opieki. Norwegowi piłka spadła idealnie na stopę i uderzył w krótki róg. Machnowski odbił jeszcze futbolówkę, ale ta wpadła do siatki. Stracona bramka nie zniechęciła naszych piłkarzy. Na lewym skrzydle świetnie prezentował się Maciej Rybus do spółki z Wawrzyniakiem dochodzącym do siebie po chorobie. Mniej widoczny w ofensywie był dziś natomiast Kuba Rzeźniczak. Piłkarze Brann w drugiej połowie mieli jedną szansę na wyrównanie, ale w sytuacji sam na sam doskonale spisał się Machnowski. Swoją okazję miała także Legia, ale Chinyama uderzył głową zbyt lekko po dośrodkowaniu Wawrzyniaka z lewego skrzydła.

W sumie niezła gra i zasłużone zwycięstwo legionistów.

Legia Warszawa 2-1 (0-0) SK Brann Bergen
1-0 - 64 min. Radović
1-1 - 66 min. Solli
2-1 - 72 min. Wawrzyniak

Skład Legii:
I połowa: 12. Kostiantyn Machnowskij - 2. Inaki Descarga, 3. Wojciech Szala, 26. Pance Kumbev, 11. Tomasz Kiełbowicz - 21. Clemence Matawu, 29. Method Mwanjali, 30. Martins Ekwueme, 7. Piotr Giza, 28. Marcin Smoliński - 23. Adrian Paluchowski

II połowa: 12. Kostiantyn Machnowskij - 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Dickson Choto, 15. Inaki Astiz, 24. Jakub Wawrzyniak - 32. Miroslav Radović, 14. Tomasz Jarzębowski, 6. Roger Guerreiro, 8. Maciej Iwański, 31. Maciej Rybus - 19. Takesure Chinyama

Skład Brann: 1. Johan Thorbjørnsen - 4. Cato Guntveit (46' 3. Bjorn Dahl), 21. Kristjan Örn Sigurdsson, 18. Olafur Örn Bjarnason, 26. Bjørnar Holmvik - 9, Jan Gunnar Solli (71' 16. Bjarte Haugsdal), 5 Rodolph Austin, 8 Gylfi Einarsson (65' 14. Tijan Jaiteh), 7 Hassan El Fakiri (55' 2. Birkir Saevarsson) - 28 Armann Björnsson (46' 6. Azar Karadas), 13 Erik Huseklepp

żółte kartki: Ekwueme, Iwański - Holmvik, Austin, Jaiteh

Tu znajdziecie pełny zapis relacji LIVE!

W ten sposób "Wawrzyn" zdobył zwycięskiego gola w meczu z Brann Bergen - fot. turi