Młoda Legia pokonała Dolcan 1-0 - fot. Raffi

Sparing: Młoda Legia 1-0 Dolcan Ząbki

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia pokonała w sparingu rozegranym dziś na stadionie przy Łabiszyńskiej I-ligowy Dolcan Ząbki 1-0. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Maciej Górski w 72 minucie spotkania, wykorzystując dokładne dogranie testowanego słowackiego pomocnika, Maroša Červeňáka. Legia zaprezentowała się z bardzo dobrej strony - w pierwszej połowie przeważała, po przerwie przetrzymała napór Dolcanu, a później miała jeszcze okazje do podwyższenia wyniku. Dla Dolcanu był to drugi sparing tego dnia, a w jego barwach wystąpił tylko jeden wypożyczony z Legii zawodnik - Adam Frączczak.
Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, chociaż lepsze sytuacje pod bramką rywala stwarzali sobie legioniści. Najpierw w 11. minucie gry Damian Zbozień uderzył w słupek. 8 minut później po strzale Banasiaka, Humerski sparował piłkę na poprzeczkę. W 32. minucie gry Jezierski oddał groźny strzał na bramkę Dolcanu, ale tym razem bramkarz zbił piłkę na róg. Cztery minuty przed przerwą Dawid Okpara trafił piłką w boczną siatkę. Goście zagrozili bramce Legii w doliczonym czasie gry, ale strzał z rzutu wolnego pewnie wyłapał Cezary Osuch.

W drugiej połowie w Legii wymieniono prawie całą jedenastkę i na placu gry pojawił się wspomniany na wstępie Słowak. Najpierw jednak Legia musiała odeprzeć huraganowe ataki Dolcanu. Dwukrotnie gracze z Ząbek trafiali w poprzeczkę, ale Zaremby (który popisał się kilkoma doskonałymi interwencjami) nie udało się im pokonać. W odpowiedzi Łanucha dograł do Górskiego, który posłał piłkę obok słupka. W końcu w 72 minucie meczu Červeňák popędził prawym skrzydłem i dograł na szósty metr do Górskiego, który dostawił nogę i pokonał bramkarza rywali. Dwie minuty później mogło by 2-0, ale Kamiński nie wykorzystał sytuacji sam na sam i Młoda Legia wywalczyła tylko rzut rożny. Napór ząbkowian zelżał i gra wyrównała się.

Dobrą okazję w końcówce miał jeszcze Cempa i Górski. Pięć minut przed końcem strzelec jedynego gola znalazł się w sytuacji sam na sam, ale bramkarz wybronił najpierw jego strzał, a po chwili także dobitkę Cempy.

Młoda Legia zagrała w składzie: Osuch (46. Zaremba) - Okpara, Lewandowski (60. Barski), Świdzikowski, Tomczyk (46. Wasikowski) - Mikołajczak (46. Červeňák), Zbozień, Banasiak (60. Kamiński), Jezierski (46. Łanucha) - Małkowski (60. Cempa), Kosecki (46. Górski).