Dawid Pietrzkiewicz bronił bramki Stali w meczu z Legią 20 września 2006 roku - fot. turi

Pietrzkiewicz ponownie będzie bronił bramki Stali

Wygrana Stali Sanok nad Legią, we wrześniu 2006 roku jest największym sukcesem klubu z Podkarpacia. Wówczas Stal zwyciężyła 2-1, a jedynego gola dla Legii zdobył Miroslav Radović, który pokonał Dawida Pietrzkiewicza. Także w tegorocznych spotkaniach Legii ze Stalą (obie drużyny zmierza się w 1/4 finału Pucharu Polski), bramki Stali bronić będzie Pietrzkiewicz. Jego bardzo dobra postawa w meczu sprzed dwóch i pół roku sprawiła, że po sezonie bramkarza ściągnęła Polonia Warszawa.
Przy Konwiktorskiej Pietrzkiewicz bronił zaledwie w trzech meczach pierwszej drużyny (wszystkie przegrane), w których puścił 10 bramek oraz jednym spotkaniu w Młodej Ekstraklasie (w 45 minut puścił dwie bramki). Poza tym musiał zadowolić się występami w IV-ligowej drużynie rezerw.

Zimą 21-letni wychowanek Alcesu Długie wrócił do Sanoka na zasadzie półrocznego wypożyczenia i od stycznia wraz ze Stalą przygotowuje się do rundy wiosennej. Pierwsze spotkanie 1/4 finału pomiędzy Legią a Stalą rozegrane zostanie 18 marca w Warszawie.

W 2006 roku Pietrzkiewicza nie pokonali Piotr Włodarczyk, Michal Gottwald, Elton Brandao, ani Sebastian Szałachowski. W tegorocznych meczach żaden z tych ofensywnych zawodników nie wystąpi w Legii. Trzech pierwszych w Legii nie ma od dawna, a "Szałach" na pewno nie będzie gotowy do gry w połowie marca. Oby ich następcy byli skuteczniejsi...

We wrześniu 2006 roku Pietrzkiewicza nie potrafił pokonać ani Piotr Włodarczyk, ani Elton - fot. Mishka