REKLAMA

Bartoszyce czekają na przyjazd Legii

Bodziach i Gracjan - Wiadomość archiwalna

W najbliższą sobotę o godzinie 13, piłkarze Młodej Legii zagrają sparingowe spotkanie w Bartoszycach. Wybór tego, a nie innego miejsca na mecz sprawdzający formę piłkarzy, mających stanowić przyszłości Legii, nie jest przypadkowy. W Bartoszycach, choć znacznie oddalonych od Warszawy, czynnie kibicuje się naszemu klubowi. Już dziś, w imieniu miejscowego fanklubu Legii, zapraszamy wszystkich mieszkańców Bartoszyc i okolic na sobotnie spotkanie. Atrakcji z pewnością nie zabraknie.
Bartoszyce to 25-tysięczne miasto, które znajduje się w północnej Polsce, 15 km od przejścia granicznego, oddzielającego Polskę od obwodu Kaliningradzkiego. Od 1952 roku działa tam Miejski Bartoszycki Klub Sportowy "Victoria Bartoszyce".

Legia wygrała czekoladę

W Bartoszycach do dziś wspominają spotkanie miejscowej Victorii z Legią, które miało miejsce 48 lat temu. Wtedy legioniści prowadzeni przez Kazimierza Górskiego pojechali do Bartoszyc na obóz sportowy. Mecz, który rozegrano 22 lipca 1961 roku zakończył się wygraną Legii 9-1. Dzięki wygranej na boisku, piłkarze naszego klubu wygrali również... 10 kilogramów czekolady!

Fanklub Legii w Bartoszycach

Chociaż Legia może pochwalić się ogromną liczbą fanów w całym kraju, to właśnie w Bartoszycach powstał jedyny jak do tej pory fanklub, zarejestrowany przez sąd. Jego przewodniczącym jest Sławomir Kirkuć. Do tej pory kibicom z Bartoszyc udało się zorganizować ponad 20 wyjazdów na mecze Legii przy Łazienkowskiej. Protest, który ma miejsce na naszym stadionie nie jest im obojętny. To właśnie z jego powodu fanklub z Bartoszyc, mimo że siedział na łuku, przed meczami skandował "Żyleta jesteśmy z Wami".

W Bartoszycach nie zamierzają poprzestawać na wizytach na meczach w Warszawie i od rundy wiosennej FC zamierza wspierać Legię także na wyjazdach. W samym mieście barwy Legii pojawiają się coraz częściej. "Jednym słowem - zamienia się to w prawdziwe
szaleństwo" - mówi LegiaLive! jeden z fanów naszego klubu z Bartoszyc. W minionym roku kibice z Bartoszyc w 30 osób udali się na mecz naszej zgody - Olimpii Elbląg z Supraślanką Supraśl.

Bartoszyce postrzegane są przez inne okoliczne miasta jako fanklub Legii i z tego powodu nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Wrogo nastawieni do kibiców z Bartoszyc są przede wszystkim fani Stomilu Olsztyn. "Jesteśmy tego świadomi, ale dalej kibicujemy Legii" - mówią sympatycy Legii.

Spełnione marzenie

Ogromnym marzeniem kibiców z Bartoszyc był sparing ich dwóch ukochanych klubów - miejscowej Victorii i warszawskiej Legii. W tej sprawie FC z Bartoszyc zwrócił się do Klubu Piłkarskiego Legia o możliwość organizacji takiego pojedynku. Na Łazienkowskiej wyrażono zgodę i w najbliższą sobotę o godzinie 13, do Bartoszyc zawita Młoda Legia prowadzona przez Piotra Strejlaua i Dariusza Banasika. Wśród mieszkańców Bartoszyc przyjazd Legii wywołuje olbrzymie zainteresowanie, a miejscowy fanklub zamierza godnie przywitać legionistów. Na razie Bartoszyce radują się z przyjazdu Młodej Legii, ale wierzą, że do ich miejscowości w niedalekiej przyszłości zawita pierwszy zespół Legii.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.