Oprawa przygotowana przez fanklub Legii z Bartoszyc - fot. LL!
REKLAMA

Victoria Bartoszyce 0-5 Młoda Legia

Gracjan i Bodziach - Wiadomość archiwalna

W sobotnie popołudnie drużyna Młodej Legii rozegrała mecz sparingowy w położonych na północnych krańcach kraju Bartoszycach. Przeciwnikiem była miejscowa Victoria wzmocniona czołowymi zawodnikami okolicznych klubów. Licznie zgromadzona publiczność dopingowała głośno obie drużyny. Z pojedynku zwycięsko wyszli legioniści, którzy już do przerwy prowadzili 3-0 po bramkach Jakuba Koseckiego. Po przerwie dwie kolejne bramki dołożyli: Radosław Muszyński i Łukasz Małkowski. Szansę gry otrzymało wszystkich 18 zawodników, którzy pojechali do gościnnych Bartoszyc.
Mecz, pomimo fatalnej pogody, wywołał spore zainteresowanie w Bartoszycach. Miejscowy fanklub Legii przygotował efektowną oprawę z wykorzystaniem pirotechniki. Na boisku zdecydowanie lepsza była Legia. W zespole gospodarzy gościnnie wystąpiło trzech piłkarzy z Łyny Sępopol.

Młyn gospodarzy liczył tego dnia 80 osób i przez całe spotkanie zagrzewał obie drużyny do walki. Atmosfera spotkania bardzo podobała się graczom Legii, którzy po spotkaniu wyrażali się w samych superlatywach o organizacji meczu i dopingu kibiców. Ci na płocie wywiesili dwie flagi (jedną w barwach Legii) i zaprezentowali oprawę. Na nią składała się sektorówka w barwach Legii z hasłem "Wiele serc, jedno bicie" (spotkanie rozgrywano w walentynki) oraz race i stroboskopy. W czasie rozwijania sektorówki młyn gospodarzy śpiewał dobrze znaną pieśń "Moja jedyna miłość to jest Legia...".

Najlepszymi zawodnikami obu drużyn zostali wybrani Adam Banasiak z Legii i Maciej Szczygielski z Victorii. Młoda Legia od władz miasta Bartoszyce otrzymała pamiątkowy puchar, a od legijnego fanklubu z Bartoszyc specjalną paterę. Miejscowi kibice liczą, że niedługo do Bartoszyc zawita pierwszy zespół Legii.

Victoria Bartoszyce 0-5 (0-3) Młoda Legia
0-1 12 min. Jakub Kosecki
0-2 20 min. Jakub Kosecki
0-3 40 min. Jakub Kosecki
0-4 60 min. Radosław Muszyński
0-5 77 min. Łukasz Małkowski

Skład Legii: Osuch (46' Skrzyński) - Breś, Świdzikowski (75' Zbozień), Zbozień (46' Lewandowski), Wasikowski (46' Zaborowski) - Mikołajczak (75' Jezierski), Banasiak (46' Kamiński), Łanucha (75' Banasiak), Jezierski (46' Muszyński) - Kosecki (75' Małkowski), Małkowski (46' Górski).

Victoria: Piotr Skierś, Mateusz Ostapczyk, Maciej Szczygielski, Marcin Stankiewicz, Maciej Chroboczek, Jan Kadziewicz, Andrzej Cichocki, Tomasz Husak, Tomasz Deluga, Kamil Kaplewski, Przemysław Mazurek, Kamil Krzemiński, Marek Milczarek, Artur Butniewicz, Kamil Krupiński, Tomasz Ostapowicz, Dacjusz Tucholski, Rafał Malicki, Arkadiusz Frączek, Paweł Lipiejko, Szymon Dubowski, Kamil Szajda, Grzegorz Goszcz.

Jedynym zawodnikiem który rozegrał pełne 90 minut był wychowanek Młodych Wilków '92 Ryszard Breś, który od tej rundy został włączony do kadry drużyny występującej w Młodej Ekstraklasie dzięki bardzo dobrej postawie w rozgrywkach juniorskich oraz w zimowych sparingach Młodej Legii. Także w sobotnim sparingu pokazał się z bardzo dobrej strony. Choć z racji wieku i obowiązków szkolnych nie będzie jeszcze uczestniczyć we wszystkich zajęciach drużyny, będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecze w Młodej Ekstraklasie.

Legionistów przed rozpoczęciem rozgrywek czekają jeszcze dwa sparingi. Oba zostaną rozegrane w najbliższą sobotę na stadionie Poloneza przy ul. Łabiszyńskiej 20. O 13 legioniści podejmować będą czołową drużynę II ligi - OKS Otwock, a o 15 - reprezentację Wodzisławskiej Szkoły Piłkarskiej. Młoda Legia wystąpi podzielona na dwa składy.


Oprawa przygotowana przez fanów Legii z Bartoszyc:
Spotkanie Victorii Bartoszyce z Młodą Legią było sporym wydarzeniem dla miejscowych kibiców - fot. LL!

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.